Blue screen poprzez sterowniki?

Witam!

Dziś, kiedy spokojnie grałem sobie w WOT, gra mi się zawiesiła, jeszcze przez chwilę mogłem się głosowo porozumieć z kumplem na Skype, i komp się zresetował.

Po włączeniu, zauważyłem że na logu gigabyte są kropki, a także na menu chyba sprawdzania pamięci, który znika w 0,5 sek. Następnie wszystko wraca do normy, system się ładnie włącza i wyskakuje blue screen, o którym była już mowa, czyli *** STOP: 0x00000116 + atikmpag.sys.

Mam kartę graficzną Radeon HD4850 od gigabyte na chłodzeniu accelero S1. Po włączeniu systemu poprzez awaryjny z internetem postanowiłem wyinstalować sterowniki AMD(na początku niemogełem tego zrobić ale po próbach udało mi się) i przeskanować Driver Sweeper-em. Po restarcie spróbowałem włączyć system(dlatego problem jest wyjątkowy-chyba) normalnie-zadziałało(lecz kropki na logu dalej zostały). Ponownie zainstalowałem sterowniki (tym razem zamiast 13.1 zainstalowałem 12.6) i po ponownym uruchomieniu dalej nie działało. Zaaktualizowałem bios płyty głównej z wersji F10 do F14 programem @bios. Teraz siedzę na Nvidi G210(po zmianie karty znikneły kropki na menu gigabyte), zainstalowałem stery nV, i wszystko pięknie chodzi (tyle że wydajność tej karty pozostawia wiele do życzenia).Ram sprawdziłem. Nie mam pojęcia co jeszcze mogę zrobić. Proszę o szybką pomoc!

Mój sprzęt:

Procesor:Intel Core 2 duo E4400

3GB ram (2 kości kingstona, 1 goodram po 1 GB)

Grafika:HD4850

Płyta główna: 965P-DS3.

System: Windows 7 64-bit Ultimate.

Nie podkręcałem grafiki.

Po instalacji sterownika graficzego, zamiast tego, iż instalacja przebiegła pomyślnie, jest napisane że były jakieś ostrzezenia ale instalacja przebiegła pomyślnie.

Zapewne karta zbliża się do końca żywota.

Jaki to dokładnie model karty (referencyjna)?

Miałem podobną sytuację, karta się przegrzewała (Giga referent), wymieniłem chłodzenie na accelero twin turbo ale i tak karta padła.

Niestety jestem trochę zielony w tych sprawach i nie mam pojęcia jak sprawdzić czy karta jest referencyja. Wygląda dokładnie tak: http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=en& … =107&ty=48 tylko że z chłodzeniem accelero, a na nim zamontowane 2 120mm wiatraczki, tempy nie wychodzą powyżej 70 stopni, a bez obciążenia 35, dodam że w czasie gry, z uwagi na procesor żadko kiedy dochodzi do 65 stopni. przewaznie w granicach 55-60

Miałem identyczną :frowning:

U mnie temperatury też były przyzwoite temperatury ale i tak padła.

Nie wróży to dobrze tej karcie.

Przetestuj pamięci na karcie za pomocą Video Memory Stress Test

niestety po testach wychodzi mi tylko to

[2013-03-05 23:58:29] Test started for “Primary Display Driver ()”…

Trying 16bpp RGB:565 mode…NOT SUPPORTED (Code: 88760233)

Trying 16bpp RGB:555 mode…NOT SUPPORTED (Code: 88760233)

Trying 16bpp BGR:565 mode…NOT SUPPORTED (Code: 88760233)

Trying 32bpp RGB:888 mode…NOT SUPPORTED (Code: 88760233)

Trying 32bpp BGR:888 mode…NOT SUPPORTED (Code: 88760233)

NO PASS COMPLETED

Najprawdopodobniej na bezpiecznym jej wogole nie wykrywa, a niemam jak zrobić na normalnym chyba ze odinstaloje sterowniki

AMD…

…ehhh…Po pierwsze. Nikt przy zdrowych zmysłach nie używa, Skype podczas gry jak komunikatora głosowego.

Po wtóre. Rozwaliłeś sterowniki odinstalowując je „poprzez swoją niewiedzę” od karty graficznej.

Porada.

Odinstaluj stare sterowniki z poziomu panelu sterowania. Przeczyść komputer programami do tego przeznaczonymi, które znajdziesz na portalu DP z naciskiem na klucze rejestru.

Zainstaluj ponownie sterowniki.

Jako komunikatora głosowego używaj Xfire albo płatnego Ventrilo.

“z naciskiem na rejestr” czyli jakie ? bo wszędzie polecają Driver Sweeper a zakładam że Twoim zdaniem jest niewystarczający.

Klucze Rejestru http://www.dobreprogramy.pl/Wise-Regist … 13347.html

CCleaner 3 http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

Niestety, zrobiłem wszystko jak Kazałeś i wszystko jest tak jak wcześniej…

Jeszcze jakieś pomysły macie ?

Ściągnij program Driver Uninstaller. Wejdź w tryb awaryjny i z jego poziomu odpal ten program. Wybierz sterowniki ATI usuń, zrestartuj komputer następnie powtórz tę samą czynność wybierając NVIDIA zrestartuj komputer. Zainstaluj TYLKO I WYŁĄCZNIE sterowniki AMD, jeśli chcesz korzystać z HD4850. Miałem ten sam problem po kupieniu HD7770 sterowniki Nvidii powodowały “upośledzenia obrazu” i bluescreeny. Po usunięciu pozostałości NVIDII wszystko działało jak należy. Widzę, że kombinujesz z 2 sterownikami na raz. Zrób co napisałem powinno pomóc.

Ps. Samo odinstalowanie sterowników z poziomu panelu sterowania nic u mnie nie zmieniło. Ten program usuwa wszystkie pozostałości, z którymi zwykły uninstaller sobie nie radzi.

Niestety, próbowałem tego i dalej to samo… teraz podpiołem inny tez z win 7 64 bit, na którym wcześniej sprzęt działał i nadal nic…dokładnie ten sam błąd. Myślę teraz nad zmianą bios-u na karcie graficznej…

Na jaki zmienisz? Gigabyte nie wydał żadnego biosu dla tej karty.

Sprawdź kartę w innym komputerze.

  1. Próbowałeś tym programem co ci podałem czy Driver Sweeperem ?

  2. Spróbuj zainstalować sterowniki starsze od 12.6

  3. Czy komputer odpala w ogóle do poziomu pulpitu ? Jeśli tak pobierz OCCT zakładka GPU: 3d, ustaw Check Errors i kliknij ON. Monitoruj w lewym górnym rogu ile jest Błędów (Errors) i monitoruj temperatury.

  4. Spróbuj zmniejszyć zegary grafiki do minimum i wykonaj punkt 3, jeśli test zawiódł lub komputer się nie włacza.

  5. Nie podałeś marki zasilacza - Podaj. Sprawdź miernikiem napięcia na zasilaczu - najlepiej wszystkie linie.

Zasilacz LC Power 500W

Driver Sweeperem próbowałem.

drivery starsze niż 12.6-wątpie żeby to miało jakikolwiek sens, ponieważ na 2 sterach na których karta działała teraz nie…zresztą na innym dysku też.

Niestety się nie odpala do pulpitu, dopiero po usunięciu pliku w Windows\system32\drivers\atikmpag.sys lub po wyinstalowaniu sterowników. z tym że po obu zabiegach karta nie odpala sterowników, lecz pulpit tak.

A co do bios-u…mam zamiar zainstalować najnowszy :http://www.techpowerup.com/vgabios/index.php?page=1&architecture=ATI&manufacturer=Gigabyte&model=HD+4850&interface=&memSize=512

lecz poczekam do jutra na sprawdzenie karty u kolegi.

Co do OCCT-test nawet nie chce się włączyć-Test przerwany przez użytkownika…

Najbardziej martwią mnie te kropki na logu gigabyte od plyty glownej… na Nvidi ich nie bylo a i na tej karcie ich nie pamiętam a przecież sterowniki systemowe nie mają nic do żeczy przy logu gigabyte, więc zakładam ze to problem z gryzieniem sie plyty z kartą, błędny bios lub uszkodzenie karty graficzej.

Mimo tego spróbuj przeinstalować sterowniki Driver Cleanerem o co prosiłem.

Jeśli będziesz wgrywać nowy bios przy tej czynności zmniejsz zegary taktowania do minimalnych.

Jeśli po przeinstalowaniu jeszcze raz sterów Driver Cleanerem i zmniejszeniu taktowań do minimalnych, grafika nie odpali moim zdaniem już koniec jej żywota.

Niestety nie wiem jakie są minimalne taktowania. Ustaw coś koło 350mhz na zegarze rdzenia i taktowanie pamięci na 700mhz.

Jak narazie będę czekał na test u kolegi(najprawdopodobniej jutro), jeżeli karta będzie sprawna to naprawdę niewiem co się mogło stać, więc przeinstaluje cały system od nowa i spróbuje na nowo zainstalować stery, jeżeli to nie pomoże oddam kompa pod ręce znajomego informatyka który pracuje już w tej dziedzinie z 25 lat, on raczej będzie wiedział co zrobić. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Pozdrawiam!

Dodane 10.03.2013 (N) 22:43

Niestety okazało się że karta graficzna padła, najpierw po 3 dniach nie używania odpaliła ale po zaledwie 20 min pokazały się pierwsze artefakty, a następnie od nowa ta sama historia.

Odpaliłem ją następnie u kumpla-tam o dziwo odpaliła na sterach ale ekran cały czarny i nic nie dało się więcej zrobić.

Dziękuję wszystkim zainteresowanym za poświęcony mi czas!

Pozdrawiam!