Blue screen - problem z partycją F

Witam.

Gdy uruchamiam Windowsa (XP) podczas ładowania wyskakuje mi blue screen o treści (coś w tym stylu :smiley: ):

"Błąd system nie może zostać uruchomiony usuń nowo zainstalowane antywirusy i defragmentatory :o dysków

sprawdź dysk za pomocą chkdsk F:/ "

Partycji F raczej nic nie jest pod Ubuntu (8.04) wszystko “śmiga” :stuck_out_tongue: .

Wie ktoś może na co “zachorował” Windows :PPP i jak go ewentualnie leczyć ??

Prawdopodobnie padł system plików… Co do wyleczenia to robisz format i instalujesz winde od nowa, albo jeżeli masz drugi dysk, to możesz zainstalować na nim windowsa, pobrać na nim program testdisk, podłączyć ten dysk z walniętym windowsem jako slave i próbować przywrócić partycję… Spóbuj może najpierw przeskanować wszystkie partycje programem chkdsk… A co do tego chckdsk to nie chodzi o partycję F: tylko o parametr /f, który sprawdza z tego co pamiętam konkretną partycję pod kątem będów i je naprawia…

Wszystko było by ok, tylko że nie mogę formata mu zrobić zawiesza się podczas badania dysku. Mogę ewentualnie zrobić mu formata za pomocą Gparted tylko czy potem będę mógł windowsa zainstalować…

UUUUUUU… Wygląda mi to na bad sesktory… W takim razie zostaje Ci pożegnanie się z wszystkimi danymi na dysku i wykonanie zerowania programem wdclear albo mhdd, ponowne spartycjonowanie dysku i ponowna instalacja xp… Link do mhdd: http://www.cdrinfo.pl/download/7273181641 instrukcja do mhdd: http://nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html Aby wykonać zerowanie dysku, to po wyborze dysku na jakim chcesz wykonać operację wpisujesz komendę erase i wciskasz enter. Jeżeli skończy się zerowanie ponownie ujrzysz znak zachęty mhdd> i wtedy wpisujesz remap i ponownie wciskasz enter… Po zakończeniu remapu wpisujesz exit, wciskasz enter i jednocześnie wciskasz ctrl+alt+delete… Wcześniej możesz też wykonać skanowanie całego dysku wciskająć dwa razy bodajże klawisz F4

To w takim razie dlaczego Ubuntu działa ? to po 1 a po 2 mogę zamontować partycje D (FAT32) i F(FAT32) pod Ubuntu ale nie mogę C(NTFS) i E(NTFS) :stuck_out_tongue:

Aha, to spróbuj zrobić formata spod gparted, i w trakcie instalacji dasz pozostaw system plików niernaruszony(bez zmian)… Keżeli to nic nie da, ściągnij partycję z windowsem i utwórz od nowa…

Tylko czy w tedy nie będzie się już zawieszał przy badaniu dysku ?? :o

Nie wiem - spróbować nie szkodzi :slight_smile: