Blue screen - problem z plikiem ndis.sys

Już z 10 razy miałem problem z Blue Screenem. Mam Windowsa 7 Home Premium 64Bit, a podczas wyświetlania blue screena jest coś nt. pliku ndis.sys. Nie zdążyłem zapisać kodu tego blue screena, choć z tego co pamiętam można to teraz gdzieś znaleźć w logach, ale nie wiem, czy ta informacja będzie potrzebna. Już zmieniłem w ustawieniach, żeby po Awarii systemu nie uruchamiał się ponownie, a zatrzymał komputer na tym bluescreenie. Problem pojawia się przeważnie, kiedy przeciążone jest WiFi przez dłuży okres (np. kilku, kilkunasty godzin), przez którą łączę się do neta, choć to tylko moje przypuszczenia. Czasami śmiga mi P2P 24/dobę i nic się nie dzieje, a dziś przy zwykłym oglądaniu filmiku na youtube pojawił się blue screen. Najczęściej problem pojawia się w nocy - włączony uTorrent na noc, wstaję rano a tam czysty (uruchomiony ponownie) system.

Na 99,99% wykluczam system - na Windows Vista Home Premium miałem to samo, choć muszę przyznać, że o wile rzadziej. Teraz komp potrafi ukazać BDOS’a mniej więcej raz dziennie (komp odpalony 24h/dobę).

W góglach znalazłem rozwiązanie, że można odinstalować Klienta sieci Microsoft Networks i Harmonogram pakietów QoS, co zrobiłem dla swojej karty WiFi, ale nic to nie mało - 2 kolejne bluescreeny od wprowadzenia tego rozwiązania, więc zainstalowałem tego Klienta… i Harmonogram… z powrotem.

Pomocy! Jakieś rady???

Przeinstaluj sterowniki do karty sieciowej. Koniecznie ustal co to za bsod - jak to zrobić masz opsiane tutaj: szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

Ostro… poprzednio, jak pojawił się blue screen i akurat siedziałem na kompie widziałem przez ułamek sekundy, że to plik ndis.sys. Już kilka razy zdarzyło mi się zobaczyć tego blue screena i do tej pory zawsze było coś nt. ndis.sys.

A teraz? Wg. tego programu, do którego podałeś link - BlueScreenView wychodzi, że to jakiś plik hal.dll

*** STOP: 0x00000124 (0x0000000000000000, 0xfffffa8002abe8f8, 0x0000000000000000,

0x0000000000000000)

*** hal.dll - Address 0xfffff80002dfa64c base at 0xfffff80002deb000 DateStamp

0x4a5bdf08

Powiem szczerze, że nie mam pojęcia, co Ci poradzić, ponieważ nie za bardzo jestem w stanie znaleźć informacje na temat tego błędu. Spróbuj może zainstalować nowszą wersję sterowników i przetestować pamięć ram programem memtest.