Blue screen przy instalacji XP i brak pliku hal.dll

Tak jak w tytule, problem mianowicie dotyczy tego, że jak chcę sformatować dysk twardy to po ładowaniu wszystkich plików wyskakuje blue screen, a jak chce uruchomić komputer to wyskakuje błąd, że brakuje pliku hal.dll w system32. RAM raczej jest sprawny, ponieważ przy starcie wyszukuje 4GB. Dodam, że robiłem wczoraj partycje przez jakiś program, na dysku C dałem 50GB, a na D 100GB. Na C zostało tylko 25GB i boje się, że to od tego. Proszę o szybką pomoc, z góry dziękuję. Pisane z SE X8.

Jeżeli to tylko problem z plikiem hal.dll to

Wejdź do konsoli odzyskiwania: http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=12

w artykule jest wszystko opisane jak odzyskać plik hal.dll

przez wpisanie: expand X:\i386\hal.dl_ C:\Windows\system32\hal.dll

gdzie X to napęd z płytą instalacyjną.

Przez ‘jakiś’ program robiłeś tworzyłeś partycję? Niezły żart. Starsze programy nie radzą sobie z nowszymi dużymi dyskami czyli trzeba używać nie jakiegoś tam programu, ale jednego z nowszych choćby: http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

Tak, używałem EASEUS Home Edition, wersja 9.2.2 jak dobrze pamiętam.

Dodane 16.11.2013 (So) 11:28

A i jeszcze jedno.kolego. Bo wtedy jak się pokazują możliwości czyli napraw itd. to ja mam blue screen zamiast tego. Zastanawiam się ciągle czy Windowsa 7 dałoby się w takim przypadku zainstalować.

sprawdź twardy dysk. Jeden błędny sektor może powodować takie problemy

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Dysk twardy sam w sobie powinien być sprawny, ponieważ sprawdzałem wczoraj HDD Seagate 80GB na ATA i Samsunga HD200HJ 200GB SATA, na Seagate to samo, a Samsung coś odmówił posłuszeństwa. Tak na marginesie, kod błędu to 0x000000ED i mam przeczucie, że to mogą być również spuchnięte kondensatory, znalazłem ostatnio artykuł na ten temat. Ale jeżeli do jutra nie znajdę żadnej pomocnej porady to mój komputer będzie miał wycieczkę do informatyka.