Blue screen przy probie formata

kiedy chce zrobic formata

restartuje windowsa juz z plytka i naciskam dowolny klawisz i tam wychodzi czy F6 nacisnac czy F2 (nie robilem jeszcze formata wiec nie wiem a wiekszosc informatykow wie jeszcze mniej) i zaczyna sie kopiowanie plikow z plyty i kiedy wejs ma to menu mi wyskakuje blue screen z problemem o poczatku

0x0000007B (i cos dalej )ale na internecie duzo osob ma z tym problem mianowicie trzeba cos w bios zmienic (chcialem zrobic wedlug http://peb.pl/windows/243078-poradnik-k … wanie.html tego pkt.3 )

ale ten moj bios jest zupelnie inny i nie moge znalesc tych opcji

Prosze o pomoc

P.S. komputer kupiony w niemczech czyli rowniez mam niemieckiego windowsa a ja chce zmienic na polski wlasnie

Trzeba zmienić tryb pracy kontrolera dysków z AHCI na IDE.

a właśnie nie wiem jak słabo na biosie się znam prosil bym o jakas instrukcje xD (Bios firmy AMI (American Megatrends Inc)

Ja natomiast nie znam się na wróżeniu. Jak podasz podstawowe informacje (co to za komputer? - względnie marka i nazwa płyty głównej; jaki system operacyjny ?) - to może da się coś więcej powiedzieć.

Manufacturer: BIOSTAR Group

Processor: AMD Athlon II X2 220 Processor, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~2.8GHz

Memory: 2048MB RAM

Hard Drive: 500 GB

Video Card: GeForce 7025 / nForce 630a

Monitor: Plug und Play-Monitor

Sound Card: Realtek HD Audio output

Speakers/Headphones:

Keyboard: USB-Root-Hub

Mouse: USB-Root-Hub

Mouse Surface:

Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Service Pack 3 (2600.xpsp_sp3_gdr.101209-1647)

Motherboard:

raczej wszystko jest (skopiowane z mojego profilu na xfire taki komunikator co liczy ile się gra ogólnie do gier)

formata robie miedzy innymi przez ten problem explorer-exe-restartuje-sie-lub-zawiesza-pulpit-t462274.html jak i przez to ze chce zmienic jezyk windowsa z niemieckiego na polski a ten problem dal mi taka szanse

TO w dalszym ciągu pozostawia bez odpowiedzi najważniejszą kwestię: co to za sprzęt ? jaką posiada płytę główną ?

Veers , po co ci te dane? Przecież podał, że ma bios AMI.

berserk491 , wykaż trochę własnej inwencji. Poszukaj w biosie opcji: IDE CONFIGURATION lub podobnej, następnie: Configure SATA i tam przestaw na IDE.

Aha - czyli jak ktoś napisze że ma psa - to od razu wiadomo co to za rasa i jak wygląda :roll:

Tak się składa - że American Megatrends jest producentem kości i oprogramowania układowego, które kupuje producent płyty głównej wraz z narzędziami do jego modyfikacji pod kątem potrzeb konkretnego produktu.

Równie dobrze może szukać opcji SATA Mode, albo Onboard IDE, albo Serial ATA Devices albo … i tak dalej …

Reasumując : precyzja odpowiedzi jest wprost proporcjonalna do precyzji zadawanego pytania.

EDIT: zapomniałem w tym rozgardiaszu zasiać ziarna zwątpienia: a może w BIOSie nie trzeba wcale nic zmieniać ? Może wystarczy podstawić odpowiedni sterownik kontrolera dysków w trakcie instalacji ? …

Veers , Skupiamy się na razie na jednym problemie.

Padło hasło:

które zresztą sam zaproponowałeś (słusznie jak na początek)

I dopóki berserk491 tego nie wykona kompletnie do niczego są ci dalsze informacje na temat komputera. To tylko niepotrzebne rozmydlanie problemu.

Idąc dalej za twoim rozumowaniem - jeśli pies ma kleszcza nie muszę wiedzieć jaka jest jego rasa i kolor, żeby mu go usunąć.

Być może psu dolega coś innego i wtedy rzeczywiście trzeba będzie wykonać dodatkowe badania. Ale na razie tego nie wiadomo bo właściciel psa się nie odezwał i nie poinformował nas czy pies ma kleszcza czy może sraczkę :smiley:

Na forum roi się od zapytań o pełną konfigurację sprzętu w sytuacji kiedy nie jest to do niczego potrzebne, a potem bez żadnej diagnozy i zgłębienia problemu padają porady typu: “zmień zasilacz! To jego wina”, “musisz kupić nową płytę główną - twoja jest martwa”, “to na pewno procesor”, itp, itd.

Aż boli jak się to czyta. :expressionless:

Proponuję się skupić na jednym, sprawdzić do końca ten tok rozumowania, poczekać na odpowiedź zadającego pytanie, i ewentualnie dalej brnąć - w razie potrzeby.

Co do biosu to oczywiste, że opcje mogą nazywać się różnie. Dlatego napisałem:

Każdy średnio inteligenty pojmie o co chodzi i przynajmniej spróbuje podjąć odpowiednie kroki. :wink:

Nie jest do niczego potrzebne ? No - wybacz ale się z tym nie zgodzę i tyle. Za innych nie odpowiadam - ale powiem od siebie: kiedy wiem z czym mam do czynienia - mogę użyć nie tylko wiedzy ale i doświadczenia.

Aby nie przedłużać off-topa - zadam Tobie proste pytanie: a co jeśli berserk491 NIE MA DYSKU SATA ? (mogę wymyślić jeszcze kilka pytań obejmujących błąd 0x07b - tylko po co mam marnować swój czas ?)

Kolejna sprawa: jak już pisałem - “BIOS firmy AMI” jest tak ogólnym pojęciem - że po prostu odechciewa mi się wymieniania wszystkich możliwych kombinacji miejsc i opcji przełączania kontrolerów dysku, a dla kogoś kto “słabo się zna na biosie” - informacja MUSI być precyzyjna. I znowu zataczamy krąg: gdyby berserk491 (czy ktokolwiek inny) na wstępie zaznaczył że nie zna się na BIOSie, a o konfiguracji sprzętowej wie tyle że ma procesor xxxx i dysk yyy, na pewno bym nie odpowiedział w sposób w jaki odpowiedziałem. (prawdopodobnie w ogóle bym nie odpowiedział, ponieważ czasy kiedy wyciągałem informacje z użytkowników za wszelką cenę bezpowrotnie odeszły)