Blue Screen - przy próbie instalacji Win XP prof

Witam, niedawno kupiłem nowa płytę główna - Gf8100vm-M5 która ponoć ma wbudowana kartę graficzna, 2gb ramu, procesor athlon 64 x2 4400, jednak podłączając dysk twardy który w ogóle nie ma partycji instalator Windows ładuje pliki a po skończeniu pojawia się niebieski obraz z napisem :

stop 0x0000007E (0xC0000005), 0xF748E0bf, 0xFF78DA208, 0xF78D9F08

pci. sys - F7487000

nie wiem co mam zrobić, może potrzebna jest mi dodatkowa karta graficzna ? czy ktoś miał podobny problem i wie jak to rozwiązać ?

zajrzyj tutaj

http://forum.idg.pl/plyty_glowne-f105-a … 46743.html

może być problem bo możesz mieć zbyt starą płytę instalacji Windowsa

a ogólnie napisz coś więcej o swoim komputerze, bardziej szczegółowo

jaki system instalujesz czy ma servis packi ( np: Win XP sp1 lub bez sp )

kropka2009 , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Jak na mój nos, to problem w tym, że instalujesz windowsa xp i masz podpięty dysk poprzez kontroler SATA. Do płyty głównej powinieneś dostać płytkę ze sterownikami. Zintegruj te sterowniki z płytki z płytą instalacyjną winXP za pomocą nLite’a. Ewentualnie możesz utworzyć dyskietkę ze sterownikami i je załadować podczas instalacji systemu, ale kto dziś dysponuje jeszcze stacją dyskietek? ;|

Mam normalny windows xp proffesional (bez sp -aka)

normalny dysk twardy ide (nie sata) 160 gb (bez partycji)

2gb ram ddr2 800 mhz

amd athlon 64 x2 4400 (2,3ghz)

zasilacz 430 watt

płyta główna gf8100vm-m5 (1.0)

brak karty graficznej - ponoć płyta główna ma wbudowana

wszystkie części oprócz dysku twardego i zasilacza są nowe

link do płyty głównej i jej informacji

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Products/ProductsDetail.aspx?DetailID=911&CategoryID=1&DetailName=Feature&MenuID=123&LanID=0

Może się mylę ale wydaje mi się że najpierw trzeba założyć partycję na części lub na całym dysku i na tak założonej partycji instalować system.

Dodane 30.07.2009 (Cz) 12:31

Niestety po płyta ECS kupiłem taką i wymieniałem na gwarancji trzy razy.Trzecia dopiero prawidłowo działała.

Jeśli bios działa, oraz instalator startuje tzn Po ładowaniu sterowników pojawia się ten blue screen wiec płyta chyba musi być ok

co do dysku twardego to wczoraj był podzielony na 2 czyste partycje ntfs i to samo się działo

A może masz jakiś niestandardowy kontroler IDE? ;|

Spróbuj najpierw mimo wszystko zintegorwać sterowniki z instalką Windowsa

Zrobiłem tak jak mówiłeś, dodałem SP2 oraz sterowniki chipsetu i jak na razie błąd się nie pojawia, w tej chwili pyta się już o podzielenie dysku na partycje (przeszło ten moment w którym się pojawiał feralny blue screen)

o efektach końcowych poinformuje później, wielkie dzięki :smiley:

Dodane 30.07.2009 (Cz) 15:34

Windows zainstalował się normalnie, wszystko działa.

Dziękuje bardzo za pomoc :slight_smile: