Blue Screen - przy próbie instalacji Win XP prof

(Diedie1970) #1

Witam, niedawno kupiłem nowa płytę główna - Gf8100vm-M5 która ponoć ma wbudowana kartę graficzna, 2gb ramu, procesor athlon 64 x2 4400, jednak podłączając dysk twardy który w ogóle nie ma partycji instalator Windows ładuje pliki a po skończeniu pojawia się niebieski obraz z napisem :

stop 0x0000007E (0xC0000005), 0xF748E0bf, 0xFF78DA208, 0xF78D9F08

pci. sys - F7487000

nie wiem co mam zrobić, może potrzebna jest mi dodatkowa karta graficzna ? czy ktoś miał podobny problem i wie jak to rozwiązać ?

(karllodprogramy) #2

zajrzyj tutaj

http://forum.idg.pl/plyty_glowne-f105-a ... 46743.html

może być problem bo możesz mieć zbyt starą płytę instalacji Windowsa

a ogólnie napisz coś więcej o swoim komputerze, bardziej szczegółowo

jaki system instalujesz czy ma servis packi ( np: Win XP sp1 lub bez sp )

(sdar) #3

kropka2009 , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

(kamil_w) #4

Jak na mój nos, to problem w tym, że instalujesz windowsa xp i masz podpięty dysk poprzez kontroler SATA. Do płyty głównej powinieneś dostać płytkę ze sterownikami. Zintegruj te sterowniki z płytki z płytą instalacyjną winXP za pomocą nLite'a. Ewentualnie możesz utworzyć dyskietkę ze sterownikami i je załadować podczas instalacji systemu, ale kto dziś dysponuje jeszcze stacją dyskietek? ;|

(Diedie1970) #5

Mam normalny windows xp proffesional (bez sp -aka)

normalny dysk twardy ide (nie sata) 160 gb (bez partycji)

2gb ram ddr2 800 mhz

amd athlon 64 x2 4400 (2,3ghz)

zasilacz 430 watt

płyta główna gf8100vm-m5 (1.0)

brak karty graficznej - ponoć płyta główna ma wbudowana

wszystkie części oprócz dysku twardego i zasilacza są nowe

link do płyty głównej i jej informacji

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Products/ProductsDetail.aspx?DetailID=911&CategoryID=1&DetailName=Feature&MenuID=123&LanID=0

(Kurp55) #6

Może się mylę ale wydaje mi się że najpierw trzeba założyć partycję na części lub na całym dysku i na tak założonej partycji instalować system.

-- Dodane 30.07.2009 (Cz) 12:31 --

Niestety po płyta ECS kupiłem taką i wymieniałem na gwarancji trzy razy.Trzecia dopiero prawidłowo działała.

(Diedie1970) #7

Jeśli bios działa, oraz instalator startuje tzn Po ładowaniu sterowników pojawia się ten blue screen wiec płyta chyba musi być ok

co do dysku twardego to wczoraj był podzielony na 2 czyste partycje ntfs i to samo się działo

(kamil_w) #8

A może masz jakiś niestandardowy kontroler IDE? ;|

Spróbuj najpierw mimo wszystko zintegorwać sterowniki z instalką Windowsa

(Diedie1970) #9

Zrobiłem tak jak mówiłeś, dodałem SP2 oraz sterowniki chipsetu i jak na razie błąd się nie pojawia, w tej chwili pyta się już o podzielenie dysku na partycje (przeszło ten moment w którym się pojawiał feralny blue screen)

o efektach końcowych poinformuje później, wielkie dzięki :smiley:

-- Dodane 30.07.2009 (Cz) 15:34 --

Windows zainstalował się normalnie, wszystko działa.

Dziękuje bardzo za pomoc :slight_smile: