Blue screen przy starcie systemu po zainstalowaniu avasta 5!

Witam,

Mam taki problem jak zainstaluję avasta 5 free to podczas uruchamiania go przy starcie systemu wyskakuje mi blue screen i nie wiem jak to naprawić(chciałbym go używać). Pomaga tylko usunięcie go w trybie awaryjnym. Moje pytanie brzmi czy da się jakoś zniwelować tego blue screena? Drugie pytanie brzmi czy avast automatycznie updatnie się z wersji 4,8 do 5??

witam :slight_smile: musisz odinstalować poprzednią wersje avasta, automatycznie nie przechodzi do 5, przeczyścić system najlepiej ccleaner’em i wtedy zainstalować 5, co do ekranu"śmierci" może ktoś inny się wypowie. pozdro

:smiley: :smiley: :smiley: Avast nie “UPDATNIE” się musisz odinstalować v 4 i zainstalować v5

Jak tak zrobiłem i zainstalowałem avasta 5 to wyskoczył mi blue screen a po włączeniu trybu awaryjnego wyskoczyło coś takiego :

System windows odzyskał poprawność po nieoczekiwanym zamknięciu.

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6002.2.2.0.768.3

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 50

BCP1: A3314000

BCP2: 00000000

BCP3: 822E7033

BCP4: 00000000

OS Version: 6_0_6002

Service Pack: 2_0

Product: 768_1

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\Minidump\Mini012610-02.dmp

C:\Users\Paweł\AppData\Local\Temp\WER-69062-0.sysdata.xml

C:\Users\Paweł\AppData\Local\Temp\WERC389.tmp.version.txt

Przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji:

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid= … cid=0x0415

kod błędu 0x00000050

Spiderman3 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Odczytaj plik dmp według instrukcji: szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

zrobiłem według tego i wyszło mi, że mój blue screen wyglądał tak: Bez%C2%A0tytu%C5%82u1.jpg

Wie ktoś jak to naprawić??

Przeinstaluj oprogramowanie cyberlink’a - to ono wywołuje bsod, nie avast. Jeżeli nie pomoże przeinstalowanie programu, przetestuj pamięć ram programem memtest i wpisz w wiersz poleceń(start->uruchom->cmd) komendę chkdsk /f /r. Jeżeli memtest wykryje błąd/błędy, niestety pamięć ram jest uszkodzona i należy ją wymienić na nową.

Dzięki pomogło. Skorzystałem z twojej rady i usunąłem cyberlinka power dvd. Mam teraz pytanie czy jak zainstaluję go teraz to nie wyskoczy mi znowu blue screen?? RAM mam sprawny nie uszkodzony

Raczej nie. Możliwe, że plik 000.flc uległ uszkodzeniu i dlatego wywalało błąd…

Mam ten sam problem.

Cyberlink’a usunąłem i dalej nic. Zainstalowałem xp na nowo i nadal podczas uruchamiania go przy starcie systemu wyskakuje mi blue screen. Treści na ekranie nie zdążam przeczytać coś jak kilka postów wyżej.

Po usunięciu Avasta w trybie awaryjnym wszystko wraca do normy.

Możliwe, że po odinstalowaniu avasta4 przez wbudowany deinstalator zostały po nim pozostałości. Jeśli masz już odinstalowanego avasta 5 to wejdź w tryb awaryjny i zastosuj się do porad na tej stronie -> http://www.avast.com/uninstall-utility spróbuj użyć narzędzia tam podanego tylko wersji aswClear.exe dla avasta4 by go całkiem wyrzucić.

Instalowałem również XP na nowo. Tym samym nie było wcześniej zainstalowanego Avast’a.

Wcześniej z Avast 4.8 ten problem nie wystepował.