Blue screen przy starcie systemu Win XP

Witam. Otóż mam problem ze startem systemu Win XP. Gdy pojawia się okno z ładowaniem systemu obraz zatrzymuje się, wyskakuje BS dosłownie na 0.5 sekundy(nic się nie da przeczytać) i komputer się restartuje. Tryb awaryjny działa, z obsługą sieci też. Wiem że może być to wina jakiegoś sterownika który niedawno został zainstalowany. Do tego pasuje mi tylko sterownik karty dźwiękowej, który po zainstalowaniu działał normalnie. Po którymś z kolei włączeniu komputera nie było dźwięku więc zainstalowałem go ponownie, a po restarcie już blue screen i restart. Próbowałem go odinstalować ale w trybie awaryjnym instalator tego sterownika nie działa. Próbowałem włożyć płytę z win XP i naprawić system ale to też nie skutkuje. Format nie wchodzi w grę. Proszę o pomoc…

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:(może się przyda)

PŁYTA GŁÓWNA:

Mobile Intel GM965

PROCESOR:

Intel Core 2 Duo U7600

2x 1200MHz, 2MB L2 Cache, FSB 533MHz

PAMIĘĆ:

DDR2 1024MB

KARTA GRAFICZNA :

Mobile Intel GMA X3100 384 MB

KARTA DŹWIĘKOWA:

ADI High Definition

DYSK TWARDY:

1,8" SSD 8GB

Cześć

Na początek odczytaj i przeanalizuj pliki minidump aby dowiedzieć się co powoduje BSOD:

szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html

Program na kompie działa normalnie ale na tym uszkodzonym laptopie nawet nie ma takiego pliku ani katalogu jak minidump.

Czy próbowałeś odinstalować sterownik w menedżerze urządzeń:

Kliknij prawym na Mój Komputer -> Zarządzaj -> Menedżer urządzeń

Spróbuj wyłączyć lub usunąć ten sterownik za pomocą Autoruns

Udało mi się jednak zrobić zdjęcie tego BS. Jest trochę niewyraźne ale postaram się w miarę dokładnie przepisać jego treść:

Pojawił się problem i system windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzenia komputera.

Jeśli po raz pierwszy widzisz ekran błędu stop, ponownie uruchom komputer. Jeśli ten ekran pojawił się ponownie wykonaj następujące kroki:

Upewnij się że na dysku jest wystarczająco dużo miejsca. Jeżeli sterownik jest zidentyfikowany w komunikacie stop, wyłącz go lub skontaktuj się z producentem w sprawie aktualizacji sterownika. Spróbuj zamianę karty wideo.

Skontaktuj się z dostawcą sprzętu w sprawie aktualizacji systemu BIOS. Wyłącz opcje pamięci systemu BIOS,takie jak buforowanie i przesłanianie. Jeśli do usunięcia lub wyłączenia składników musisz użyć trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, naciśnij klawisz F8, aby wyświetlić zaawansowane opcje startowe a następnie wybierz opcję tryb awaryjny.

Informacje techniczne:

*** STOP: 0x0000008E (0xC0000005,0x8u,

Oto cała treść tego blue screena… Jeśli jednak komuś uda się to rozszyfrować to proszę umieszczać swoje spostrzeżenia i jakieś rady.

Wystarczy trochę poszperać w googlach.

http://pcsupport.about.com/od/findbyerr … 00008e.htm

http://msdn.microsoft.com/en-us/library … 71(v=vs.85.aspx

http://searchengines.pl/topic/104444-bl … oraz-0x8e/

Dzięki =D>

Jeden link nie działa, drugi nie po polsku a trzeci nie ma nic wspólnego z moim problemem…

Poradziłem już sobie z tym ale teraz to mam trochę inny problem. Otóż system odpalił się normalnie nawet w miarę szybko z tym że obraz po bokach jest ścięty tak jakby nie było sterowników do karty graficznej a są, i to samo z dźwiękiem. Teraz pytanie tylko czy z powrotem instalować te sterowniki żeby znowu nie było cyrku?

Sprawdź menedżer urządzeń czy nie ma wykrzykniku przy grafice. Jeżeli jest, wywal sterownik i wgraj od nowa.