Blue screen przy uruchomieniu. Ważne!

Witam. Wczoraj mój brat korzystał z komputera i nagle wyłączyli prąd. Po ponownym jego włączeniu chciał uruchomić komputer ale podczas ładowania się Windowsa ciągle wyskakuje blue screen. I t na ułamek sekundy, nie można nawet przeczytać jaki błąd i od razu restartuje się sam. I tak w kółko. Sprawdziłem już wszystkie tryby uruchamiania go. Przy każdym jest ta sama sytuacja. Mam Windowsa XP Home Edition. I co mógłbym zrobić żeby komputer normalnie odpalić?

EDIT: Przeszukałem google i nie ma tam takiego problemu nigdzie więc proszę o pomoc a nie odsyłanie mnie do wujka :wink:

Masz kopię zapasową ? :wink:

Jaki masz system operacyjny ? :wink:

Ilu watowy jest twój zasilacz ? :wink:

Uruchom system z płyty instalacyjnej, przejdź do konsoli odzyskiwania i wykonaj sprawdzenie dysku pod kątem błędów za pomocą programu chkdsk. Opisy:

http://support.microsoft.com/kb/314058/pl

http://www.microsoft.com/resources/docu … x?mfr=true

na przykład:

chkdsk c: /f

A czy nie stracę wszystkich danych które mam? Mam ważne dla mnie dane i nie chciałbym ich stracić. Mam windows XP, nie mam kopii zapasowej i zasilacz 250V.

Nie - to nie jest formatowanie danej partycji dysku twardego, tylko skanowanie w poszukiwaniu błędów i próba ich naprawy. W każdym bądź razie - wyjścia za bardzo nie masz ;]

A w ogóle powinieneś spisać symbol błędu i sprawdzić w internecie co on oznacza: "STOP … "

nie da się spisać ponieważ tylko jest mignięcie blue screena i od razu jest restart…

Spytaj Wujka Google jak wyłączyć automatyczny restart po wyświetleniu bluescreena i podaj kod błędu.

:roll:

Szybko wciskasz F8 przy włączaniu NT loadera. Pokaże ci się taki czarny ekran z napisami wybierz tryb debugowania. Jak się uda uruchomić ci system to przeskanuj dysk dowolnym programem antywirusowym.

Odpal system z płyty LiveCD Windows-a i przeskanuj daj log OTL

A ja się Ciebie spytam jak to zrobić bez wejścia do systemu :wink:

V to volty. Jednostka napięcia. Raczej masz 220-230V (z przełącznikiem na 115V :P). Jaka jest moc (podawana w watach [W]). Podaj również markę zasilacza.

Uruchom LiveCD, jak masz czym sprawdź napięcie. Zobacz czy wszystkie taśmy po dociskane (mogły się wysunąć przy uderzeniu w komputer, do któego mogło dojść po wyłączeniu go :wink: ).

F8 przed boot screenem i tam będziesz miał taką opcję.