Blue screen przy wczytywaniu stanu gry i przy instalacji gry

Witam.

Mam problem. Od czasu do czasu, podczas wczytywania save’a z gry “Need for Speed: Underground 2” na ekranie ukazuje się niebieski ekran z informacją o krytycznym błędzie:

*** STOP: 0x000000D1 (0xF80E0B0A, 0x00000002, 0x00000000, 0xF80E0B0A)

*** cmuda.sys - Address F80E0B0A base at F8078000 DateStamp (krótki ciąg cyfer i liter, nie zdążyłem spisać)

*** cmuda.sys - Address F80E0B0A base at F8078000 DateStamp (krótki ciąg cyfer i liter, nie zdążyłem spisać)

Na samym dole jest napisane: następuje zrzucanie pamięci na dysk twardy.

Jedyne, co można wtedy zrobić, to poczekać do 100%, lub zresetować komputer.

Powtarzam, że problem ten pojawia się w tej grze (NFS: U2) raz na jakiś czas. Gram w nią codziennie, ale nie dzieje się tak zawsze.

Identyczny “Blue screen” pokazał się podczas instalacji gry “Skoki narciarskie 2004”. W tym przypadku niebieski ekran wyskakuje za każdym razem, gdy instaluję tą grę (na 1 min. i 45 sek. do końca instalacji).

Ten problem nie pojawia się w żadnej innej grze (np. FIFA07, SWAT 4, Far Cry), tylko w tych dwóch, jakie opisałem.

Wydaje mi się, że problem nie tkwi w sterownikach od karty graficznej, ponieważ te instalowałem kilka razy na nowo i w różnych wersjach. Problem zawsze się ukazywał.

Gry, w których pojawia się problem są oryginalne, ale na pewno nie jest to wina gier.

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Dzieje Ci się to tylko w grach czy w uzytkowaniu systemu tez ??

Nie. W przypadku normalnego użytkowania systemu nigdy takowy niebieski ekran się nie pojawił. Tylko w grze NFS: U2 (czasami, niekiedy często) i przy instalacji Skoków Narciarskich 2004 (zawsze).

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=61465&highlight=cmuda+sys