"Blue screen" przy włączaniu gry

Cześć.

Mam problem przy uruchamianiu gry Batman Arkham Asylum. Gdy włożę płytę do napędu i uruchomię grę, pojawia mi się Blue Screen (zdjęcie w załączniku poniżej), ale nie wiem co jest tego przyczyną. Gdy ponownie uruchomię komputer to gra się załącza i działa bez zająknięć, ale problem przy kolejnym uruchomieniu zaś się pojawia. Laptop jest w miarę nowy, no i poza tym działa bez zarzutu.

Parametry laptopa: Samsung RF711, Pentium i5, 4 GB Ram, GeForce GT 540M, Windows 7 64-bit. Wszelkie aktualizacje instaluję na bieżąco. Gra oczywiście oryginalna z pomarańczowej kolekcji klasyki.

http://imageshack.us/photo/my-images/221/dsc02512ebs.jpg/

Pewnie posiadasz Avasta?(plik aswsp.sys związany z Avast)

Tak, posiadam Avasta. Ale przy ponownym uruchomieniu komputera blue screena nie ma. Napewno Avast jest winny? Da się to jakoś rozwiązać pozostawiając Avast?

Edit: Zainstalowałem Avira Free Antivirus. Zobaczę czy pomoże.

może przeskanuj pamięć ram jakimś programem typu “memtest”

memtesty z reguły g. dają, pożongluj pamięciami, wymień też na inne i pożongluj innymi też. A wcześniej wywal tego awasta i sprawdź skoro ktoś mówi że to może przez niego. Generalnie pobaw sie i potestuj. Nikt tu nie zgadnie co jest na pewno winne. Sprawdź też dysk twardy.

memtesty jak sama nazwa wskazuje testują czy pamieć nie jest np. uszkodzona dlatego nie mów, że /cenzura/ dają.

Na zdjęciu, które pokazałeś widać: aswSP.SYS. Jest to sterownik Avasta. Oznacza to, że Avast powoduje problem. Co może pomóc w rozwiązaniu problemu? Odinstalowanie Avasta. W razie gdyby problemy powróciły, to zobacz: blue-screen-przerywanie-pobierania-znikanie-tapety-ikon-t485885.html#p3062357 i zacznij od odczytu i analizy plików minidump. Na zdjęciu, które zrobiłeś w ostatnich linijkach widać informacje o tym, że system przerzuca informacje o aktualnym stanie pamięci, w tym winowajcy BlueScreena, do pliku - właśnie do pliku minidump. I tak jest za każdym razem kiedy pojawi się niebieski ekran. Później taki plik można odczytać i zobaczyć co było powodem problemów.

Jak napisałem, spróbowałem najprostszej rady czyli wyrzuciłem Avasta. Do tej pory uważałem, że jest idealnym darmowym antywirusem. Jak widać nie ma idealnego. Póki co problem nie występuje, więc najprawdopodobniej Avast był winny. Ciekawe czemu tylko ta gra, a np. GTA IV albo Mafia 2 bez problemu włączały się.

A jaki polecacie antywirus zamiast Avasta? Zainstalowałem wstępnie Avira, ale nie wiem czy jest coś lepszego i darmowego.