Blue Screen,restart,kod błędu:126

Tak wiem,wiem…Już miałam przygotowanego pena,ale stwierdziłam,że najpierw przeinstaluje system a potem testy.Biorę się do roboty.

Twój dysk prawdopodobnie wkrótce ulegnie awarii. Może to być jutro, za tydzień, za miesiąc, za kilka miesięcy lub dłużej.
Wykonaj jak najszybciej kopię zapasową ważnych danych z dysku na nośnik zewnętrzny (np. płyty CD/DVD, pendrive).
Wymień dysk twardy. Podczas zakupu proponuję zastanowić się nad WD Black (np. ten model w przypadku komputera stacjonarnego) z uwagi na gwarancję producenta 60 miesięcy.

Alternatywą są tańsze dyski z gwarancją na 24 miesiące - np.


w przypadku komputera stacjonarnego.

Jeżeli nie chcesz stracić ważnych danych, wykonuj kopie bezpieczeństwa regularnie - również po wymianie dysku twardego.

Możesz przenieść dane z jednego dysku na drugi w ten sposób, że:

  • podłącz do komputera oba dyski
  • na nowym dysku nie twórz żadnych partycji po zakupie
  • uruchom komputer z poziomu CloneZilla z opcją klonowania z dysku na dysk (device to device), przy czym wybierz tryb expert i zaznacz opcję rescue, dzięki której proces będzie kontynuowany jeśli program natrafi na uszkodzony sektor na dysku. Pomiń wszelkie sprawdzania. Jeżeli prawidłowo wybierzesz dysk źródłowy i docelowy to wszystko pójdzie dobrze. Opis tutaj: http://clonezilla.org/show-live-doc-content.php?topic=clonezilla-live/doc/03_Disk_to_disk_clone
  • odłącz stary dysk, pozostaw podłączony nowy dysk
1 polubienie

Zrobiłam format partycji C,od nowa wgrałam system,sterowniki i problem wraca,znów blue screeny.Myślę,że to raczej wina dysku,już nawet nie pamięci,bo to o dysk prosi czasem po restarcie.Tak,jakby czasem go nie czytało…

Nie mam prywatnych danych na tym dysku.Od danych mam zewnętrzny dysk.Tu jedynie programy,ale to zawsze mogę zainstalować od nowa.

Właśnie oglądałam dyski,ceny…Muszę zakupić nowy,tylko nie wiedziałam do końca jaki.

Pomyślę raczej nad tą tańszą wersją-ograniczone fundusze…

Ten drugi na pewno będzie pasował do mojego komputera?

Pytam,bo nie wiem,czy mogę na spokojnie zamawiać.

Dziękuję za rady i wszystkim z resztą udzielającym się w tym temacie za pomoc i chęci.

Zobacz orientacyjne ceny


Jednymi z najbardziej niezawodnych dysków są ostatnio Toshiby
Każdy dysk SATA będzie pasował.
Na dysk systemowy konieczny parametr:
Prędkość obrotowa [obr./min.]: 7200
Prawdziwe przyspieszenie działania dać może SSD

Dysk SSD ADATA Premier Pro SP600S3 128GB SATA3
choć jeśli zamierzasz grać to raczej 240GB
Ważne aby kości pamięci były MLC
Sprawdź RAM Memtestem
Jeden błąd dyskwalifikuje RAM
W tej cenie komputer bez dysku i bez systemu nie jest żadną rewelecją, a gdy okaże się iż również RAM?

Ok.Dzięki.Popatrzę przed zakupem jeszcze.

Dziś albo jutro włączę na noc,bo to chwilę trwa…Póki co używam komputera,ale wszystko zapisuje na bieżąco,bo się wiesza i wiadomo,co dalej.

Podmieniłam dyski(mam w domu kilka po poprzednich PC).Zamontowałam aktualnie Barracuda 7200.7 seagate 160gb.

Mała pojemność, ale mam przecież jeszcze dysk zewnętrzny na pliki.Aktualnie stawiam system.

Podziałam trochę na nim i zobaczę,jak reaguje i czy problem wraca.