Blue Screen,restart,kod błędu:126

Witam.

Info o komputerze w skrócie:

Nabyłam komputer z wgranym czystym systemem win 7 Ultimate i w przeciągu ostatniej godziny użytkowania(gra i normalne czynności) do półtorej zawiesił się kompletnie kilka razy i już 3 razy wyrzucił blue screen.
Za każdym z tych razy był potem restart i to co poniżej

i musiałam go ręcznie restartować,po czym system startował normalnie,może trochę wolniej…

Poniżej dziennik zdarzeń(ostatnie takie zdarzenie):

Wiem,że przyczyną może być wszystko w tym wypadku…

Instalowałam aktualizacje z Windows Update,system ma juz tez sp1.

W menadżerze nie mam żadnych wykrzykników,wszystko na pozór jest ok.

Pomóżcie,proszę.

Na 90% obstawiam piracką wersję systemu Windows, ponieważ nikt normalny nie kupuje wersji Ultimate na użytek domowy.
A komunikat który ci się pokazuje możesz rozwiązać wyciągając płytę z napędu DVD :wink:

Nie mam zamiaru na siłę niczego udowadniać i tłumaczyć.Nie tego dotyczy temat.

Płyty w napędzie brak.

Podane komunikaty świadczą o niemożności odczytania plików z bootowalnego nośnika.
Przyczyną może być:
Niekontaktowanie kabli sygnałowych, lub(i) zasilających dysk.
Uszkodzenia fizyczne dysku
Uszkodzenia logiczne struktury plików na dysku .
Uszkodzenia portów HDD SATA– płyta gł.
Otwórz obudowę i dociśnij kable dysku.
Sprawdź dysk
Boot np. Hirens Boot CD >do wyboru : MHDD, HDAT2, ViVard
Zdjęcia SMART na forum
Pod systemem do wyboru:
CDI
http://crystalmark.info/download/index-e.html
pobierz portable, uruchom pokaż pełne okno SMART(wszystkie dane)
Victoria 4.47 for x64
http://bafff.ru/blog/victoria-4-47-x64/

HDSentinel PRO portable(tylko smart, bez rejestracji)
http://www.hdsentinel.com/download.php
Pokaż SMART na forum

MHDD, HDAT2-maja niekoniecznie dobre opinie nawet tu na DP. ViVard też jakoś obawiam się używać.

Kable są ok.

Mam na komputerze program Crystal Disc info do ogólnego sprawdzenia kondycji dysku i specjalnie odłączyłam zewnętrzny(na kieszeń usb),żeby mieć pewność,że to ten właściwy ma problem i tu jest ostrzeżenie,bo pokazuje 1 sektor realokowany:

Program od Ciebie-crystalmark (pobralam portable 2017,nie ma zakładki smart jest za to disk)pokazuje to:

Victoria(Twój link nie działa,ale znalazłam),poniżej:

HDSentinel PRO portable:

"Istnieje(ą) 1 uszkodzone(y) sektor(y) na powierzchni dysku. Zawartość tych sektorów została przeniesione do obszaru zapasowego.
Wystąpiło 395 błędów podczas przesyłania danych.
W tym momencie gwarancyjna wymiana dysku nie jest jeszcze możliwa, jedynie można to będzie zrobić, jeżeli kondycja dysku będzie się obniżać.
W przypadku nagłego zdarzenia systemowego, restart, niebieski ekran śmierci, niedostępny plik(i)/folder(y), zaleca się sprawdzenie danych oraz kabli zasilających, podłączenia - i jeżeli to możliwe, wypróbować inne kable, aby zapobiec dalszym problemom.

Zaleca się regularne sprawdzanie dziennika dysku. Wszystkie nowe znalezione problemy będą w nim zarejestrowane.

Nie jest wymagane żadne działanie."

to cytat z zakładki “przegląd”

CDI - CrystalDiskInfo 7.0.5
CrystalDiskMark pomiar transferu dysku, w tym przypadku zbędny.
Victoria 4.47 - wydaje mi się iż niedawno pobierałem, ale nie sprawdziłem
Nie odczyta SMART, bo wadliwie rozpoznaje sterownik PortTalk
PORTTALK.SYS wymaga dodania do Win, oraz ingerencji w Rejestr Win, czego nawet nie będę proponować, ale jeśli chcesz…
W zakładce Tests można sprawdzić powierzchnię dysku, choć pod systemem nie jest to informacja miarodajna. Ale informacja o opóźnieniach odczytów sektorów może być dosyć istotna.
Proponowałem wybór jednego z tych programów, no ale “od przybytku głowa nie boli”.

MHDD, HDAT2 i ViVard to sprawdzone programy diagnostyczne, mające b. dobrą opinię wśród fachowców od naprawy HDD, co niekoniecznie musi się pokrywać z lokalnymi "ekspertami"
Tu masz opis MHDD dokonany przez jednego z najwybitniejszych polskich fachowców odzyskiwania danych:
http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html
Ale oczywiście wybór czym testować należy do Ciebie.
Istnieje płyta Live CD(pen) Sergiej Strelec
http://sergeistrelec.ru/
Będąca swoistym kombajnem diagnostycznym, jednak jej rozmiar to dobrze ponad 2GB.
Diagnostyka dysku z nośnika bootowalnego jest bardziej wiarygodna.

HDSentinel PRO portable: po 30 dniach przestanie działać i trzeba go będzie usunąć.

Zakładka „Przegląd”, dość łagodnie traktuje ten dysk. Choć przypadki „nagłego zdarzenia systemowego” właśnie u Ciebie występują.
BC - kłopoty z zasilaniem dysku
Ja bym rozważył zakup nowego, a ten w kieszeni USB może jeszcze podziałać.
Natomiast kopia istotnych danych na inny nośnik, jest jak najbardziej wskazana.

Ok.Roważę zakup dysku,ale moze nie na tą chwilę…Myślisz, że te powtarzające się często blue screeny ,to wina dysku?

Teraz aktualizacje, bylo ich 141 w tym sp1 i chwile system podziałał i znowu zwiecha i blue screen…Tak sie nie da funkcjonować,dobija mnie to…

Myślę nad postawieniem systemu od nowa.Tylko czy to coś da?

Po tych aktualizacjach jest jeszcze gorzej…tylko wlączylam system po blue screenie,zdazylam zacząć wchodzić w panel sterowania i zwiecha i znow blue screen…A w panelu chcialam podejrzec zdarzenia,czy znow ten sam powód…

Danych nie zdarzylam swoich wrzucić nawet,bo mam ten komputer od kilku dni w zasadzie.

Sprawdzilam…znow ten sam blad był.

Zlapalam go na kamerkę w tel.(jak tylko komputer sie zawiesil ,wiedzialam,ze zaraz wyskoczy) I zrzut… To jest to:

Za taki błąd odpowiada albo dysk twardy, albo pamięć operacyjna.
Przetestować pamięć operacyjną programem memtest.
Nie sugerować się jednak jego wynikiem, bo nie zawsze jest miarodajny, jeżeli chodzi o występowanie BSOD.
Najlepiej podmienić kości (ewentualnie wyjąć jedną i działać na pozostałych i sprawdzić).

Po wykluczeniu pamięci należy sprawdzić dysk. Najszybszym sposobem jest podmiana na inny dysk, na którym zainstalowano system operacyjny.

Błąd jasno daje do zrozumienia, że ważne procesy systemowe zostają nagle przerwane.
Jeżeli nie ma problemu z dostępem do RAM, to na pewno będzie problem z dostępem do plików, czyli dyskiem twardym.

A to, co napisał @anon741072, nie jest poruszane po to, aby Cię w jakiś sposób “udupić”, ale po to, aby wykluczyć ewentualne problemy z przerabianymi, zaszczepionymi bóg wie czym systemami operacyjnymi. Jeżeli korzystasz z jakiejś lewej kopii, przeróbki lub czego innego, to zainstaluj czystą wersję, z oryginalnego nośnika (lub ISO). Wtedy przynajmniej będziesz mógł wykluczyć problem z systemem.

Do powyższego można jedynie dodać, iż jeśli masz możliwość zwrotu, oddaj te cudo techniki sprzedawcy. Kupiłaś sprawny komputer, a otrzymałaś zestaw zepsuty, w dodatku z rzadko instalowanym systemem. Czy na obudowie jest naklejka z kluczem Microsoftu?
Żądaj zwrotu pieniędzy


Pakowanie dodatkowych pieniędzy w stary zestaw może podwoić jego cenę, a wtedy okaże się iż za podobną można złożyć nowy i bardziej wydajny.

Ok.Przetestuje wszystko.To jest chyba jakiś składak,ma części różnych marek w sobie,zamówiłam go z lombardu,inne województwo.W wyborze pomagał mi tu jeden z forumowiczów,co można zauważyć po innym temacie, który zakładałam.Miał wtedy wersje ‘testową’ systemu, czyli do aktywacji. Paragon mam,ale nie chcę się już bawić w zwroty…Mam awaryjnie jeszcze jeden dysk o małej pojemności ze starego PC.Pamięci nie podmienię,bo mam pozostałe w domu DDR2 a w komputerze jest DDR3 Dual Chanel,ale moge wyjąć raz jedną,raz drugą.Tylko czy 2Gb udzwignie ten system.Wątpię…Jeszcze posprawdzam w wolnej chwili ta pamięć i dysk.Wtedy napiszę,co i jak.

Jeśli kupiłaś używany komputer z systemem, ale masz klucz aktywacyjny, to zacząłbym od zainstalowania systemu samodzielnie na czysto, bo nie wiadomo co tam w środku siedzi.

Też prawda. Niby programy nic nie wykrywają,ale struktura może być zmieniona,czy coś…
Posiedzę dziś przy nim.

Otwórz obudowę i podaj jaki zasilacz(Co pisze na tablicze znamionowej zasilacza)
Obejrzyj płytę główną - kondensatory
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic316154.html
wpisz w google:
komputery poleasingowe
i porównaj ceny dostępnych firmowych komputerów wraz z systemem operacyjnym, z tym co sama zapłaciłaś.
I naprawdę zastanów się nad zwrotem.
Na jedne płytce RAM system powinien działać, choć wolniej

Jeśli jest coś zaszyte na poziomie systemu, to programy które działają w wyższej warstwie raczej nie mają szans nic wykryć, a wersje torrentowe obrazów lubią mieć niespodzianki.
Ciężko mi uwierzyć w prometeizm wrzucających takie obrazy do sieci :wink: Każdy chce mieć z tego jakąś korzyść.

1 polubienie

Są w porządku, nic nie puchnie.Sprawdzałam to po zakupie.

Ja kupiłam go za 459zł.Okazja,jak za ten komputer i nie typowy biurowiec.Szukałam do 500zl,aby w coś zagrać.No i grafika spoko.

Wizualnie w środku prócz tony kurzu wygląda ok.

Dla tej płyty z tego,co ostatnio czytałam ten zasilacz (moc) jest ok.Dysk odłączałam,przedmuchałam wejścia z kurzu,podpięłam…Mocno się kurzy przy takiej ilości wenylatorów niestety.

Nie moge znaleźć memtest na 64bit system.

Memtest wykonuje się poza systemem operacyjnym, więc nie ma znaczenia architektura.

Ok.Pobiorę wersję na usb.

Pobieraj z oficjalnej strony
http://www.memtest86.com/download.htm
Image for creating bootable CD (ISO format)
Następnie Rufus
https://rufus.akeo.ie/
Rufus 2.15 Portable (932 KB)
stworzysz bootowalnego pena. Boot pod UEFI oraz BIOS;
Klikająć na ikonę przy "Obraz ISO"
podasz lokalizację Memtest ISO.
Po nagraniu testu, cała reszta pena jet do wykorzystania na dane.

1 polubienie