Blue-screen, system "gubi" dysk

Witam! Mam problem ze swoim kompem. Od paru dni, co jakiś czas wyskakuje mi bluescreen i system się resetuje. Przeinstalowałem Winde chyba z 5 razy, a podczas instalacji system raz widział mój dysk, a raz nie - tak jakbym go odłączył. Po postawieniu xpeka, też czasami komp się resetuje i nie widzi dysku. Dodam tylko, że dysk ma góra 4 miesiące i jest moim 3 dyskiem, bo poprzednie po podobnych “akcjach” wysiadły. Moja konfiguracja to Asus P4PE, Celeron 2 GHz, 256 DDRam 400, Geforce FX5200 64RAM, SB Audigy, Seagate SATA 160 GB 16MB cache 7200 RPM, zasilacz RUBIKON 300W… Proszę o pomoc. Co może stanowić problem ?

wymień tego szrota to nie będziesz musiał wymieniać co chwila dysków :-).

wszystko moze stanowic problem :stuck_out_tongue:

Zasilacz 300W RUBIKON - co to ma być, dysk może być uszk. Płyta mozę być uszk - uszkodzony kontroler, taśemki źle dobrane, itd

co do płyty to nie wiem, ale taśmy są OK bo są nowiutkie niogdy nie ruszane. Dsyk też NIGDY nie był wyjmowany. Też podejrzewam, że to wina zasilacza. Czy ModeCom 400 W byłby dobry? Chciałbym coś w miarę taniego…

delata 340W , fortron 350W po 60 od sztuki.

Zasilacz to podstawa kompa, dobry zasilacz, to dobre stale napięcia, stabilne itd. Co jak co, ale jeśli chodzi o zasilacze to nigdy na nie nie żałowałem kasy… takie moje małe subiektywne odczucie.

A da się to jakoś sprawdzić? Tzn ewentualną wadę zasilacza albo dysku? Są jakieś programy do tego?

dysk programem HD Tune i wklej zakładkę Health, zasilacz wymień.

Witam ponownie! Zasilacz wymieniłem na ModeCom 400W FEEL LC-B. Narazie jest OK. Co do programu HD Tune, To zapuściłem BENCHMARK

Co do zakładki HEALTH to nic tam nie ma i nie wiem co zrobić, żeby mi coś pokazało…

zrób jeszcze test na obecność badów (ostatnia zakładka w tym programie).

Przeskanowałem cały dysk i wszystkie pola mam zielone - to chyba dobrze ? Tylko jedna rzecz mnie martwi - na partycji E mam jakiś folder którego nie mogę usunąć - wygląda jak pozostałość po Service Packu 2, ale nie wiem dlaczego akurat na partycji E, skoro system mam na C. Jak to usunąć ?

tak

spróbuj w trybie awaryjnym. na koncie administratora - jak się nazywa ten folder ??

W trybie awaryjnym też ni mogę usunąć - “odmowa dostępu, plik może być chroniony”.

proszę :

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=10662

OK dzięki! Postaram się to usunąć, ale mam jeszcze jedną małą prośbę. Podłączyłem drugi wadliwy dysk (na starym zasilaczu non-stop się wyłączał) W HD Tune, zakładka Health pokazuje:

Dodam jeszcze że podczas uruchamiania systemu wyskakuje komunikat SMART - że dysk jest uszkodzony i żebym go wymienił, F1 - kontynuuj. Jka dam F1 to działa, ale czy nie dałoby się go jakoś naprawić? Albo wyłączyć tego SMARTa, żebym za każdym razem nie wciskał F1? Za pomoc z góry bardzo dziękuję.

bad sectory, przeskanuj dysk programem hdd regenerator tudzież wdclear zapisz na dysku 0.

SMART-a wyłącza się w BIOSI-e.

Niestety po wymianie zasilacza problem z blue-screenem nie zniknął. Raz na jakiś czas się pokazuje :frowning: Czy to wina sprzętu czy może winde musze przeinstalować bo mam ją jeszcze z czasu starego zasilacza… HELP

wymień dysk twardy !!