Blue Screen, system się nie uruchamia, jaka przyczyna?

Witam . Rano siedziałem normalnie na komputerze , potem pojechałem do babci i gdy wieczorem chciałem właczyć komputera pojawił się blue screen. Pojawia sie on przed załadowaniem systemu windows , tryb awaryjny nie działa pojawia sie blue screen . ? Ktoś wie jak pomóc ? Chce mieć zachowane dane . :slight_smile:

 

Zdj nie wiem czy dam rade zrobić bo to jest ułamek sekundy … jeżeli wiecie jak to zatrzymać by zrobić zdj napiscie .

Z Góry dzięki.!

Cześć,

Mogę zgrać go na pendrive i wtedy odpalić?

Cześć,

 

Przepraszam za zamieszanie, nie zauważyłem, że nie możesz uruchomić systemu w żaden sposób.

Spróbuj w takim razie zrobić zdjęcie przedstawiające BSOD, albo spisz kod błędu. Wówczas będzie wiadomo czym jest on spowodowany.

 

A co do danych na dysku, zawsze możesz uruchomić komputer z płyty z Linuksem w wersji LiveCD i skopiować najważniejsze dane na zewnętrzny nośnik.

http://img577.imageshack.us/img577/6997/eak6.jpg Proszę zdjęcie

Błąd wskazuje na problem z dyskiem.

Po kliknięciu Napraw komputer pisze trwa wczytywanie plików czy jakoś tak po czym czarny obraz.

Czy masz płytę instalacyjną Windows 7 lub Dysk naprawy systemu?

nie mam .

Potrzeba płyty CD

Okej sprobuje tylko czekam az mi kolega pendrive przyniesie .

Robiąc to na pendrive musze pierw pobrac tego hirensa?

Tak (w Step 2 musisz wskazać plik iso z Hiren’s).

Db wgrałem na pendrive i probuje robic wrazie czego skontaktuje sie z tb

Na tym ekranie (screen) wybierz Mini Windows XP

Jak sprawdzić partycje ?

Wejdź w My Computer i sprawdź która partycja jest systemowa (sprawdź po rozmiarze lub jeśli można to przejrzyj zawartość partycji).

Ale tam nic nie ma pusto .

tak jakby my computer sie zacinal

Uruchom Command prompt (czarna ikona) i wpisz chkdsk c: /f  i Enter (jeśli będzie coś naprawiał to wykonaj jeszcze raz)

wykonywałem to juz kilka razy i nic