Blue Screen The Sims 3 Windows 7

Witam, od 2 dni mam zainstalowane The Sims 3 … po jakis 5 minutach grania ekran robi się czarny, widac sam kursow, a po chwili wyskakuje Blue Screen :

treść :

A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer.

Attempt is the first time yoi’ve seen this stop error screen, restart your computer. If this screen appears again, follow these steps:

Check to make sure any new hardware or software is properly installed if this in a new installation, ask you hardware or

software manufacturer for any Windows apdates you might need.

If you need to use safe Mode to remove or disable components, restart your computer, press F8 to select Advanced Startup Options, and then select Safe Mode.

Technical information :

***STOP: 0x00000116 (0xFFFFFA800423B010, 0xFFFFF8800826687, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000D)

*** igdkmd64.sys - Adress FFFFF880082668F0 base at FFFFF88008249000. DateStamp 4d8d3eb7

Collrcting data for crash dump …

Instalizing disc for crash dump …

Bedinnind dump of physical memory.

Dumping physical memory to disc : 50

czy ktoś mi pomoże? wczoraj wieczorem dzieliłam jeszcze dysk, i mam 206 GB wolnych na dysku na którym są Simsy…

Spróbuj zainstalować nowsze sterowniki do karty graficznej. Jeżeli nadal będzie to samo, niewykluczone, że masz uszkodzoną kartę graficzną, tak więc fajnie byłoby jakbyś pożyczył od kogoś kartę, usunął sterowniki od swojej, wgrał do pożyczonej i sprawdził jak komputer będzie się zachowywać.

Hm, nie jestem chłopakiem ale dzięki za odpowiedż :slight_smile:

Dziwie się ze mam starsze sterowniki do karty bo mam nowego laptopa którego mam od prawie 3 miesięcy…

Dodane 08.02.2012 (Śr) 12:23

a jeszcze pytanie… skąd mam je pobrać?

Mam laptopa Dell Inspiron N5040

karta graficzna : Intel® HD Graphic

wersja sterownika : 8.15.10.2342

gdzie mam znaleźc nowsze?

Skoro to jest nowy laptop, sugeruję się nie cackać i oddać go do naprawy.

Zanim oddasz laptop do naprawy zadaj sobie podstawowe pytanie. Czy Blue Screen występuje tylko w przypadku tej konkretnej gry czy też jakiejś innej?

To, że laptop jest nowy wcale nie oznacza, że ma najnowsze sterowniki.

Datę wydania i numer sterownika można sprawdzić za pomocą Np. programu Everest Home, który znajduje się na portalu DP http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Hom … 11558.html

Efekt Blue Screen pojawia się najczęściej w dwu przypadkach:

  1. Mało wydajne sterowniki w stosunku do danego produktu.

  2. Mało wydajna karta graficzna w stosunku do danego produktu.

Minimalne wymagania sprzętowe dla Sims 3 to:

Pentium 4 2.4 GHz, 1.5 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 6.1 GB HDD, Windows XP SP2/Vista SP1

Twój laptop spełnia wymagania dotyczące procesora pamięci ram i dysku twardego, ale co do zintegrowanej karty graficznej mam wątpliwości, więc:

  1. Przetestuj laptop programem Everest i podaj wyniki.

  2. Zaopatrz się w program do automatycznej aktualizacji sterowników. Osobiście polecam Driver Genius Professional który nigdy mnie nie zawiódł w wyszukiwaniu najnowszych sterowników (wersja Shareware http://www.idg.pl/ftp/driver.genius.html ) - niestety jest płatny ale podobny i darmowy zapewne znajdziesz na DP.

  3. Zaktualizuj wszelkie wyszukane przez program sterowniki i odpal grę.