Blue Screen, Unmountable Boot Volume

Witam,

Podczas odpalania Windowsa XP wyskoczył właśnie ten błąd.

Probówałem coś poszukać na ten temat ale jednak najlepsza jest osobista porada.

Wyczytałem, że to może wina być HDD lecz w biose normalnie go wykrywa. Czytałem, że można to jakoś naprawić poprzez jakąś konsole odzyskiwania którą odpala się poprzez Klawisz R przy bootowaniu z płytki. Niestety nieumiem tego dokonać, być może mam złą płytę, jeśli to coś pomoże o mogę załatwić tą płyte z której formatowany był komputer. HELP, to nie mój komputer tylko brata, a rozwalił się po moim uzytkowaniu.

Witaj,

Ponieważ w kodzie błedu jest 0xC0000032 więc prawdopodobnie uszkodzony jest któryś z plików systemowych.

edit: zapomniałem dodać, że często ten błąd wyskakuje jak są tzw “bad sectory” na dysku, i program chkdsk powinien wyizolwać je, i mogę to być pierwsze oznaki poważnej awarii dysku)

Potrzebny będzie bootawlny instalacyjny dysk WinXp,o którym już wspomniałeś jak już go zdobędziesz:

  1. Wsadź płytkę i odpal kompa

  2. Uruchom instalajcę XP

  3. Dojdziesz do momentu (to jest któryś krok instlacji), gdzię będziesz miał możiwlość naciśnięcia “R” do naprawy systemu tzw “Napraw”

4.Odpali się konsola,

Warunek 1: wiesz na której partycji (dysku) jest zainstalowany XP (c,d,e …)

Warunek 2: jest tylko jeden XP na jednej partycji.

Uwaga: możesz zostać zapytany o hasło admina które zostało ustawione podczas instalacji XP, chyba że zostało zmienione. Bez tego hasła nie przejdziesz dalej :slight_smile: może nie być żadnego hasła i poprostu naciśnij “enter”

  1. Jak spełniasz warunki wpisz w konsli z dysku na którym jest zaisntalowany XP:

chkdsk /r

  1. Trochę to potrwa, zrestartuj i jeżeli dalej nie działa powtórz kroki 1-4, ale tym razem wpisz:

fixboot


Pisałeś że może to być HDD, chyba chodzi kabel jakim jest podpięty dysk, 40 lub 80 pinowy kabel IDE. Jeżeli to powoduje problem to zacznij od przywrócenia ustawień fabrycznych w Biosie, jeżeli dalejnie działa choć nie wiem czy ma to sens jezeli działało i przestało działać wymień kabel na na 80 pinowy jeżeli jest 40.

Pozdrawiam

Maciek

Błąd ten oznacza problem z dyskiem. Ściągnij program MHDD i nagraj go na płytce. Uruchom komputer z tej płytki, przejdź do Twojego dysku (klawisze od 1 do 8, najczęściej) i odczytaj wartości SMART dysku twardego (klawiszem F8). Wrzuć to tutaj. Później dobrze byłoby sprawdzić stan powierzchni dysku (klawisz F4). Nie włączaj ostatniej opcji pod F4 (skasujesz wszyskie dane).

Jeśli masz dysk SATA wymień kabel. Często są problemy z tymi kabelkami.

Caffreys - Dzięki, spełniam warunki i wszystko da rade zrobić. Co do płytki, moge załatwić dokładnie ten egzemplarz z którego robiony był format. Na tą chwilę mam tylko innego XP z jakimiś modami i nie widzę nigdzie tej opcji…

Seba_K.- Jeśli dałoby radę proszę o podanie wersji którą pobrać, wontpię, że jest tutaj dysk SATA ponieważ jest to dość stary Laptop IBM T23.

Dzięki koledzy.

Pobierz najlepiej ostatnią, czyli 4.6 np stąd: http://www.dobreprogramy.pl/MHDD,Progra … 20187.html

po angielsku, ale tak ma wyglądać okno w którym musisz nacisnąć “R”:

http://www.windowsnetworking.com/img/gif_wxp/rcons00.gif

Dodane 22.12.2011 (Cz) 19:21

Seba_K., można tym programem diagnozować karty SD lub pendrivy ?

Edit: sam sobie odpowiem :slight_smile: można, przez emulację do SCII, trzeba będzie spróbować

biedak15 , wymień donie kabel sygnałowy od dysku i powinno być ok. Jeżeli błąd nadal będzie występować, przeinstaluj sobie Windowsa i na 100% będzie po problemie.

Narazie nie chciałbym rozkręcać tego laptopa aby sprawdzić czy to kabel. MHDD pobrałem tylko muszę wypalić, co do konsoli odzyskiwania to można ją pobrać i zbootować z DVD albo PenDrive ?

Pozdro.

Aha, to jest laptop. W takim razie wydaje mi się, że tutaj problem będzie z samym dyskiem i po prostu wystarczy sam system przeinstalować i będzie ok. Mój kolega miał właśnie taki sam bsod, przeinstalowałem mu system i już do mnie nie wrócił z tym problemem. Co do konsoli to jest możliwość odpalenia jej z dvd czy tam cd. W internecie jest udostępniony obraz iso zawierający “wyciętą” konsolę odzyskiwania z instalki xpeka.

Dodane 23.12.2011 (Pt) 12:01

Tu masz bezpośredni link do tego iso: www.fixitpc.pl/picasso/download/Konsola(fixitpc.pl.iso

Witam,

Mam wyniki z MHDD. Co do Konsoli pobrałem i hula lecz ku mojemu zdziwienu błędne hasło administratora :cry: Jest jakiś sposób aby wyciągnąć to hasło z biosu czy z czegoś ? :? Pozdro

smartmhdd.jpg

skanmhdd.jpg

EDIT:\ Da rade zainstalować jakiś system na PenDrive aby z niego uruchomić kompa i zgrać ważniejsze pliki ? Help

Słuchaj skup się na jednej metodzie, i dopiero jak one nie zadziała przejdź do nastepnej. Najpierw odpal konsole i spróbuj naprawić system.

Tak, jest program, którym można zmieniać czy usuwać hasła w XP:

http://ophcrack.sourceforge.net/download.php?type=livecd

Tu łap instrukcje jak z niego korzystać:

http://pcsupport.about.com/od/toolsofthetrade/ss/ophcracksbs.htm

instrukcja ma 10 stron, kroki 1-5 jak sciągnąć i wypalić płytke 5-10 to już jak używać program.

Odzyskaj hasło, odpal konsole i wpisz te dwie komendy co Ci poadałem i daj znać.

Jak to nie zadziała to zajmiemy się innymi metodami lud odzyskaniem danych.

A odpalę ten program jeśli w ogóle nie mam dostępu do systemu ? Mogę wejść tylko do Biosu. Pozdro

EDIT: Moje kompy to już zabytki i mają chyba za mało RAM’u, w jednym dochodzi do 85% i OPHCrack wyłącza się a w drugim dojdzie aż do 10%… Jeśli ktoś ma OPHCrack do Win XP proszę a złamanie haseł, w szczególności Administratora. Poniżej umieszczam hashe

Wystarczy zapisać to w *.txt i odpalić przez OPHCrack. Pozdro