Blue Screen Windows 7 32 - bit

Witam od dłuższego czasu w moim kilku letnim PC występuje BSOD, miganie ekranu itd. W informatyce jestem zielony, ale z tego, co wyczytałem najprawdopodobniej wina leży po stronie najnowszych sterowników karty graficznej lub antywirusa (Avast), Kod błędu 0x0000000A/0x0000004E (inne też występują). Najczęściej wyskakuje przy oglądaniu wideo lub przeglądania internetu (pojawia się błąd przeglądarki,powraca do normy i BSOD),  rzadziej przy graniu np. w LoLa.

Czy da się coś z tym zrobić? Szukałem już na innych forach lecz nie znalazłem rozwiązania tego problemu.Dla BIOS’u nie znalazłem uaktualnienia :/ Na wszelki wypadek dodam że w  w menedżerze urządzeń jest jeden wykrzyknik wskazujący kartę tunelowania Teredo firmy Microsoft.

Specyfikacja komputera

  • Producent: NTT System

  • System Operacyjny: Windows 7 Home Premium 32-bit SP1

  • CPU: Intel Core 2 Quad Q8300 @ 2.50GHz    97 °C
          Technologia Yorkfield 45nm

  • RAM: 4,00GB 2-Kanałowy DDR2 @ 399MHz (6-6-6-18)

  • Grafika: Acer V203H (1600x900@60Hz) 1024MBNVIDIA GeForce GT 220 (Gigabyte)    37 °C

  • Płyta Główna Foxconn G31MX Series (Socket 775)    40 °C

  • Nośniki 596GB SAMSUNG HD642JJ ATA Device (SATA)    28 °C

Sprawdzałem minidump, folder jest pusty.

Proszę o konkretną i zrozumiałą dla laika pomoc z góry dziękuje :) 

Nie wiem jak inne możliwości ale z tego co kolego przedstawiłeś to Intel Core 2 Quad Q8300 @ 2.50GHz  97 °C - widzę że problem jest z temperaturą. Ten procesor powinien mieć około 65-70 stopni.

Tak wiem już nie ma pasty i pewnie dlatego tak się grzeje ale chcę żeby jeszcze te 2-3 miesiące przetrwał bo pózniej kupię nowego PC a teraz chciałbym rozwiązać problem blue screena :/ 

Przy 97 stopniach na procesorze nie licz na stabilność systemu. Sprawdź zrzuty jądra na stronie : http://www.osronline.com/page.cfm?name=Analyze

 

Skoro nie ma pasty termoprzewodzącej, to wszystko tłumaczy skąd taka wysoka temperatura. Przy takiej temperaturze nie dziw się że komputer pracuje niestabilnie. Skoro chcesz jeszcze popracować na tym komputerze przez 2-3 miesiące, to nałóż tą pastę na procesor - inaczej nic z tego nie będzie.

Pastę nałożę mały wydatek a wiesz może co oznaczają takie błędy bsod?

bluescren.PNG

bluescren1.PNG

Kody BSOD:

 

http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-windows-kody-bsod-a11.htm

 

 

Pzdr,