Blue Screen - Windows XP :)

Dość długa, ale ciekawa historia. Zachęcam do czytania i wszelakich odpowiedzi :slight_smile:

Zacznę od tego, żę zainstalowałem XP Manager v4.9.1. W nim znalazłem coś takiego jak: Przywróc oryginalne pliki Windowsa. Kliknęłem to i system poprosił o włożenie płyty Microsoft’u. Nie chciało mi się jej szukać, więc kliknąłem parę razy Anuluj - nie pomagało zdesperowany wcisnąłem Restart. System uruchomił się prawie normalnie, prawie, bo zaczęły wyskakiwać błędy przeróżne błędy o brakach wielu plików. Zrestartowałem komputer ponownie: wyskoczył blue screen (niebieski ekran), z notką przez wielu z Was znaną: UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME. Wyszukałem na googlach, że przy takim błędzie należy uruchomić konsolę odzyskiwania z płyty Windows’a i sprawdzić dysk: chkdsk /f - nie pomogło. Próbowałem też: fixmbr , fixboot , bez rezultatów Poszedłem do koleżanki z dyskiem, podłączyłem go i chkdsk zaczął sprawdzać moją partycję rozruchową:

CHKDSK sprawdza pliki (poziom 1 z 3)

Ukończono sprawdzanie plików.

CHKDSK sprawdza indeksy (poziom 2 z 3)

Sprawdzono: 0% - Czekałem z 10 minut i nawet 1% się nie pokazał.

Zatrzymuję się i tylko restart “pomaga”

Wiecie może w czym tkwi problem? Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziekuję.

XXXXXXXXXXXXXXXXXX

Format C: odpada . Mam na pulpicie ponad 1,5 GB ważnych informacji, 90% pracy magisterskiej zapisanej na 2 dyskietkach, których nie da się odczytać, gotowe projekty stron WWW dla firm, zdjęcia, CV i wiele innych.


As.

podepnij dysk do innego kompa i zgraj dane

Użyj jakiegoś linuksowego LiveCD i skopiuj pliki na inną partycję/pendrive.

O ile masz Partycje przekopiuj jakimś linuxem (knoppix-em np.) dane z C na D. Najlepiej byś miał program, który odtwarza konfiguracje z danego dnia (on uratował mi system), lecz nawy nie pamiętam, niestety :frowning:

Spróbój przekopiować i zrobić format C… Najlepsze, najszybsze rozwiązanie

Moje rozwiązanie :

Podłączyłem swój dysk (slave) do kompa koleżanki. Zainstalowałem GetDataBack for NTFS v 2.31 na jej dysku :slight_smile: Uruchomiłem :stuck_out_tongue: i odzyskało mi 98%. Gorąco polecam ten program 8)