Blue screen-y głównie podczas grania

Witam. Często mój komputer czyni restart, chroniąc moje dane. Ale przed czym? Nie wiedząc przed czym może chronić moje dane zapisałem te wszystkie cyferki i literki, które system pokazuje na bluescreenie i poleciałem na stronę microsoftu poszukać odpowiedzi. Na stronie microsoftu nie znalazłem jednak komunikatów o błędzie zgodnych z moimi komunikatami. Jako fan “dobrychprogramów” postanowiłem więc przyjść po pomoc na to forum i podaję treść komunikatów o błędzie:

Komunikaty zamieściłem tutaj bez kolejności chronologicznej. Jeśli będą pojawiały się kolejne, też zamieszczę je tutaj. Proszę o zidentyfikowanie źródła problemów i pomoc w ich usunięciu.

Z tego co wyraźnie widać, problem polega na złym działaniu sterowników do karty graficznej nvidia. Skasuj stare, skasuj foldery wszelkie o nazwie Nvidia a potem zainstaluj sterowniki najnowsze ponownie. To jest pierwszy problem ale możesz też mieć źle działające ramy, dlatego je też sprawdź programem memtest 4.0, jednak stawiam że to tylko błąd sterowników do grafy/grafa się przegrzewa.

Mam co jakiś czas problem z kartą graficzną. Czasami po uruchomieniu komputera jest tak, że system się ładuje normalnie, pokazuje się ekran windows z paskiem ładowania i nagle po ekranie zaczynają się pojawiać migające prostokąciki. Po kilku sekundach monitor przechodzi w stan spoczynku a komputer działa nadal (słychać wiatraczki). Po jakiejś minucie komputer restartuje się i tak w koło Macieju. Format dysku pomógł tylko za pierwszym razem. Następnym razem zaniosłem kompa do serwisu. Zanim to zrobiłem, komputer stał u mnie jakieś kilka dni, w ciągu których próbowałem go bezskutecznie uruchomić. O dziwo w serwisie komputer działał normalnie po pierwszym podłączeniu. Komputer działał sprawnie na benchmarku w serwisie przez tydzień 24h/dobę. Serwisant mnie wyśmiał i kazał mi zapłacić mimo że komputer był wtedy jeszcze na gwarancji. 30 zł poszło w błoto. Gdy usterka pojawiła się po raz kolejny, przeczyściłem z kurzu gniazdo i wtyk karty graficznej. Komputer działał normalnie dopiero kolejnego dnia. Ostatnim razem kiedy pojawiła się ta usterka zrobiłem tak jak polecił mi dzisiaj suchmen. Odinstalowałem sterowniki w trybie awaryjnym, usunąłem wszystko co się nazywało nvidia i zainstalowałem najnowsze stery i nie czyściłem wtyku i gniazda z kurzu. Komputer uruchomił się prawidłowo dopiero następnego dnia. Za każdym razem kiedy pojawiała się usterka instalowałem nowe sterowniki nvidii. Teraz wolę nie ruszać sterowników dopóki nie pojawiają się kwadraciki, ponieważ boję się, że jeśli ruszę sterowniki, usterka wróci. Jeśli trzeba mogę pokazać film z migającymi kwadratami nakręcony komórką.

Podaję temperatury podzespołów (test wykonany SpeedFan-em):

GPU: 49-50 stopni C

CPU: 60 stopni C

Internal Temp: 41-42 stopnie C

Remote Temp: 45 stopni C

HDD: 37 stopni C

Core 0: 57 stopni C

Core 1: 55 stopni C

Przy odtwarzaniu muzyki z wizualizacją w WMP CPU rozgrzał się do 70 stopni. Nie wiem czy to normalne dlatego napisałem o tym.

RAMy sprawdzę nieco później.

Temperatury normalne.Uszkodzona karta grafiki bo te prostokąty mnie niepokoją. Ewentualnie może być problem z zasilaczem, że z trudem wytrzymuje napięcia jednak stawiam na grafikę że się zepsuła.