Blue screen

Witam mój problem dotyczy niebieskiego screenu wyskakującego, pzy próbie uruchomienia systemu. Nie wiem o co chodzi bo nie znam się za bardzo na tych rzeczach, wyświetlany komunikat to:

Upewnij sie, ze na dysku jest wystarczajaco duzo miejsca. Jesli sterownik jest zidentyfikowany w komunikacie STOP, wylacz go lub skontaktuj sie z producentem w sprawie aktualizacji sterownika. Sproboj zmienic karte wideo.

Skontaktuj sie z dostawca sprzetu w sprawie aktualizacji systemu BIOS. Wylacz opcje pamieci systemu BIOS, takie jak buforowanie i przeslanianie. Jesli do usuniecia lub wylaczenia skladnikow musisz uzyc trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer , nacisnij klawisz F8, aby wyswietlic zaawansowane opcje startowe, a nastepnie wybierz opcje Tryb awaryjny.

***STOP:0x0000007E (0xc0000005,0x808F5406,0xF89815c8,0xF89812c4)

Komp jest po formacie sterowniki też ok, nie wiem co mam dalej z tym robić…Bardzo proszę pomóżcie! !!

Mój system to win XP sp2

Zainstaluj Windows XP Service Pack 3

http://download.chip.eu/pl/Windows-XP-S … 27408.html

Myślisz że to coś pomoże? wcześniej mi wszystko chodziło na sp 2. od pewnego czasu tak się stało jak podłączyłam dysk kuzynki do swojego kompa tylko że najpierw wyskoczył mi UNMOUNTABLE_VOLUME czy coś takiego jak już to naprawiłam przy użyciu konsoli odzyskiwania wyskoczyło mi to…

Spróbuje tak jak mi radzisz może akurat, dzięki

Dodane 17.05.2011 (Wt) 22:00

zainstalowanie xp sp3 nic nie pomogło , prosze o pomoc i inne pomysły! !!

jak mam je przeinstalować jak nie mogę uruchomić kompa?

Dodane 17.05.2011 (Wt) 22:25

jest taka możliwość, żeby to dysk był walnięty?

Jak to zrobić j się nie znam za bardzo w BIOS’ie nie wiem jak te sterowniki zainstalować skoro mi sienie uruchamia wyskakuje albo ten niebieski ekran albo błąd odczytu dysku (a disk read error occurred…?

Dodane 17.05.2011 (Wt) 22:39

weszłam przed chwilą w konsolę i wpisałam chkdsk /r wyskoczyło że wolumin ma conajmniej jeden nieodwracalny błąd. wpisałam też FIXBOOT: wyskoczyło że partycja uszkodzona i nieznany system plików ale się naprawiło . a po komendzie FIXMBR nic się nie dzieje…

komp odpala tylko się system nie uruchamia tylko ten blue screen albo błąd odczytu dysku. Teraz uruchomiłąm konsole odzyskiwania po wpisaniu komendy FIXMBR nic się nie dzieje czyli nie reaguje na nią…

Dodane 17.05.2011 (Wt) 22:50

Uruchomiłam go teraz ponownie i już nie wyskoczył niebieski ekran tylko A DISK READ OCCURRED …?

Ale czyta mi dysk w biosie jest widoczny jak by się spalił to w biosie raczej by wyskoczył jakiśkomunikat albo coś wtym stylu…

nie bo nie wiem jak

u mnie w bios wchodzi się F2 a tam jest wszystko po angielsku wcisłam w biosie F9 tam pisało default i coś jeszcze i nie wiem czy to to było ale chyba tak zapisałam to i jak uruchamiał sie ponownie to odrazu poleciał z płytki systemowej tylko nie we\iem czemu bo powinno się pokazać “nacisnij dowolny klawisz aby spowodowac rozruch z cd”

Dodane 17.05.2011 (Wt) 23:20

Nie to jest chyba bez sensu teraz mi nawet konsola nie działa i do biosu się dostać nie moge i dysk przestał czytać…To już jest koniec…chyba muszę go do serwisu zawiezc tylko nie wiem czy to się opłaca.

Dodane 17.05.2011 (Wt) 23:22

Dzieki za poświęcony czas :slight_smile: