Blue screen

Ello!

Od pewnego czasu zawiesza mi się komp i pokazuje blue screen, odpisałem kod problemu ( chyba:p)

Stop: 0x0000008E (0xE0000001, 0xB83B8925, 0xB17528B8, 0x 0000000)

watchdog.sys - Address B83B8925 base at B83B8000, Datestamp 480254ab

Troche poczytałem o co może chodzić, ale, że do wyboru było dużo rzeczy wole się spytać dokładnie na forum.

Sprzęt:

Mainboard : Gigabyte P35-DS3L

Chipset : Intel P31/P35

Processor : Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2400 MHz

Physical Memory : 4096 MB (2 x 2048 DDR2-SDRAM )

Video Card : NVIDIA GeForce 9600 GT

Hard Disk : ST3500320AS (500 GB)

DVD-Rom Drive : HL-DT-ST DVDRAM GH20LS15

Monitor Type : LG Electronics W1942 - 19 inches

Network Card : RTL8168/8111 PCIe Gigabit Ethernet Adapter

Operating System : Microsoft Windows XP Home Edition 5.01.2600 Dodatek Service Pack 3

DirectX : Version 9.0c (maj 2010)

Jak cos to jeszcze temp procka bo coś za bardzo sie grzeje w spoczynku.

Processor Intel Core 2 Quad : Sensor DTS

Core 1 : 52 °C

Core 2 : 58 °C

Core 3 : 52 °C

Core 4 : 54 °C

Na pewno nie jest to wina zasilacza bo mam nowy od tygodnia a problem był juz wcześniej taki sam.

Nie wiem też dlaczego wersja Directa jest z 2010 jak tydzień temu ściągałem aktualizacje. Do karty graficznej ściągnąłem 3 dni temu a do Windowsa 5 dni temu. Biosa nie aktualizuje bo za dużo ryzyko popsucia.

P.S Proszę o pisanie porad prostym językiem, bo do znawców nie należe.

Kiedy ostatnio czyściłeś kompa?

I jaki masz jeszcze zasilacz?

Zacznij od możliwie najprostszych rzeczy do diagnozy. Czyli pamięć RAM. Możliwe, że któraś kość, bądź kości są wadliwe i dlatego rzuca błędy… Ściągnij program Memtest+ http://goo.gl/yLMtz , wypal płytę bootowalną (czyli taką jak windows, na stronie memtesta masz obraz ISO) i odpal z nią komputer i przeskanuj (jeśli będzie pass 1 i errors 0 to znaczy, że raczej nie ma błędów), oczywiście możesz mu “zapuścić” kilka prób dla pewności, ale 1-2 powinny Ci dać mniej więcej obraz. Jeśli ramy pokażą błędy to znaczy, że która kość do wymiany itd., jeśli błędów nie będzie to spróbuj reinstalki windy, a jeśli i to nie pomoże to kolejno sprawdzaj kartę grafiki, później to już tylko płyta główna i procesor…

Co do temperatur to faktycznie dość wysokie jak na temperatury w spoczynku, ale szału jeszcze nie ma, ten procek spokojnie znosi temperatury pokroju 75 stopni… choć zapewne wymiana pasty nie zaszkodzi…

Dzięki za zainteresowanie. A mógł byś mi wytłumaczyć co i jak z tym wypalaniem bo zbytnio nie wiem o co chodzi. A na googlach nie znalazłem nic w prostej formie, tylko pełno pojęć których nie znam.

A kompa czyściłem 3 tygodnie temu.

Dregon , proszę poprawić temat na bardziej konkretny, obrazujący problem, używając opcji EDYTUJ