Blue screen

Witam.

Przed chwilą gdy słuchałem sobie muzyczki i chciałem włączyć program CDex wyskoczyło jakieś okeinko, że czegoś tam brakuje no i kliknąłem na ok lub tak (nie pamiętam co to było) no i wyskoczył mi blue screen.

A oto on:

"Pojawił się problem i system Windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.


Jeżeli po raz pierwszy widzisz ekran błędu Stop, ponownie uruchom komputer. Jeżeli ten ekran pojawi się ponownie, wykonaj następujące kroki:


Upewnij się, ze na dysku jest wystarczająco dużo miejsca. Jeżeli sterownik jest zidentyfikowany w komunikacie Stop, wyłącz golub skontaktuj się z producentem w sprawie aktualizacji sterownika. Spróbuj zmienić karty wideo.


Skontaktuj się z dostawcą sprzętu w sprawie aktualizacji systemu BIOS, wyłącz opcje systemu BIOS, takie jak bufrowanie i przes*anianie. Jeśli do usunięcia lub wyłączenia składników musisz użyć trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, niciśnij klawisz F8, aby wyświetlić zaawansowane opcje startowe, a następnie wybierz opcję tryb awaryjny.


Informacje techniczne:


*** STPO: 0x0000007e (0xC0000005, 0xF85B6EC6, 0xF8236560, 0xF823625C)

*** AFS2K.sys - Adress F85B6EC6 base at F85B6000, DateStamp 3C7ac329



Rozpoczynanie zrzucania fizycznej pamięci.

Zrzucanie fizycznej pamięci na dysk.: --

No i zaczekałem aż się sam zresetuje i uruchomił się poownie i narazie dziala.

Dodam, że był już 2 bluescreen. Pierwszy wyskoczył jakieć 3 dni temu.

Proszę powiedzcie co mam zrobić, żeby to nie wyskakiwało. Pozdrawiam

Creative SoundBlaster Live posiadasz???

http://support.microsoft.com/default.as … l%3B321637

I to powinno pomóc??

Bo jakoś jak wcześniej miałem windowsa (tzn przed formatem) taki błąd nie pojawił mi się ani razu…

sprawdź ten plik i będziesz wiedział co powoduje problem. wpisz w wyszukaj AFS2K.sys

tzn. gdzie mam to wpisać?

nie wiesz jak wyszukuje sie pliki? wejdź w mój komputer i na górze masz opcje wyszukaj/pliki i foldery i wpisujesz AFS2K.sys

wiem jak się wyszukuje, ale nie wiedziałem czy chodzi o systemową wyszukiwarke, czy google, czy na forum…:confused:

No znalazło ten plik w folderze Windows/drivers

i co mam z tym zrobić??

zobacz we właściwościach pliku jakiej firmy to sterownik, tzn. jakiego sprzętu. spróbój przeinstalować lub zaktualizować

Tak to powinno pomóc.

Chcąc uzyskac pomoc nalezy choć troche informacji przekazać. Nie masz ochoty to twoja sprawa.

Oj sorki, ale nie zauważyłem pytajnika

Tak posiadam Creative SoundBlaster Live. :slight_smile:

Dzięki.