Blue screen

(Marek Szalus) #1

Witam.

Przed chwilą gdy słuchałem sobie muzyczki i chciałem włączyć program CDex wyskoczyło jakieś okeinko, że czegoś tam brakuje no i kliknąłem na ok lub tak (nie pamiętam co to było) no i wyskoczył mi blue screen.

A oto on:

"Pojawił się problem i system Windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

Jeżeli po raz pierwszy widzisz ekran błędu Stop, ponownie uruchom komputer. Jeżeli ten ekran pojawi się ponownie, wykonaj następujące kroki:

Upewnij się, ze na dysku jest wystarczająco dużo miejsca. Jeżeli sterownik jest zidentyfikowany w komunikacie Stop, wyłącz golub skontaktuj się z producentem w sprawie aktualizacji sterownika. Spróbuj zmienić karty wideo.

Skontaktuj się z dostawcą sprzętu w sprawie aktualizacji systemu BIOS, wyłącz opcje systemu BIOS, takie jak bufrowanie i przes*anianie. Jeśli do usunięcia lub wyłączenia składników musisz użyć trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, niciśnij klawisz F8, aby wyświetlić zaawansowane opcje startowe, a następnie wybierz opcję tryb awaryjny.

Informacje techniczne:

*** STPO: 0x0000007e (0xC0000005, 0xF85B6EC6, 0xF8236560, 0xF823625C)

*** AFS2K.sys - Adress F85B6EC6 base at F85B6000, DateStamp 3C7ac329

Rozpoczynanie zrzucania fizycznej pamięci.

Zrzucanie fizycznej pamięci na dysk.: --

No i zaczekałem aż się sam zresetuje i uruchomił się poownie i narazie dziala.

Dodam, że był już 2 bluescreen. Pierwszy wyskoczył jakieć 3 dni temu.

Proszę powiedzcie co mam zrobić, żeby to nie wyskakiwało. Pozdrawiam

(lazikar) #2

Creative SoundBlaster Live posiadasz???

http://support.microsoft.com/default.as … l%3B321637

(Marek Szalus) #3

I to powinno pomóc??

Bo jakoś jak wcześniej miałem windowsa (tzn przed formatem) taki błąd nie pojawił mi się ani razu…

(Marek Kozaczuk) #4

sprawdź ten plik i będziesz wiedział co powoduje problem. wpisz w wyszukaj AFS2K.sys

(Marek Szalus) #5

tzn. gdzie mam to wpisać?

(Marek Kozaczuk) #6

nie wiesz jak wyszukuje sie pliki? wejdź w mój komputer i na górze masz opcje wyszukaj/pliki i foldery i wpisujesz AFS2K.sys

(Marek Szalus) #7

wiem jak się wyszukuje, ale nie wiedziałem czy chodzi o systemową wyszukiwarke, czy google, czy na forum…:confused:

No znalazło ten plik w folderze Windows/drivers

i co mam z tym zrobić??

(Marek Kozaczuk) #8

zobacz we właściwościach pliku jakiej firmy to sterownik, tzn. jakiego sprzętu. spróbój przeinstalować lub zaktualizować

(lazikar) #9

Tak to powinno pomóc.

Chcąc uzyskac pomoc nalezy choć troche informacji przekazać. Nie masz ochoty to twoja sprawa.

(Marek Szalus) #10

Oj sorki, ale nie zauważyłem pytajnika

Tak posiadam Creative SoundBlaster Live. :slight_smile:

Dzięki.