Blue screeny i resety komputera

W ustawieniach Wattman zwiększ Power Limit tak o 20-30%, możesz nawet o te maksymalne 50%. To trzyma zegar u góry, bo karta nie próbuje trzymać się tak bardzo energooszczędności.

Już testowałem zwiększanie power limit. Niestety nic nie pomaga. Już powoli zaczynam mieć tej karty dość i poważnie się zastanawiam nad jej zwrotem, i wymianą na RTX’a, bo zaczynam tracić nadzieję, że uda się to ogarnąć. No, ale jeszcze mam trochę czasu na zwrot, także będę dalej próbował.

Spróbuję zainstalować te starsze sterowniki. Podzielę się efektem.

Niestety, problem pozostał.

Radeon Chill wyłączyłeś?

Tak

Które sterowniki masz zainstalowane?

20.1.4 teraz wcześniej próbowałem 19.12.1. Obydwa instalowane z AMD clean i DDu. Wszystko w opcjach radeon soft poustawiane jak należy.

Przed chwilą znowu mi wywaliło zielony ekran i reset kompa. Nie chcę mi się już walczyć z tymi sterami, zamówiłem inną kartę, a tę zwrócę. Mimo wszystko dzięki za pomoc, może komuś innemu pomogą ww wskazówki.

Ciekawi mnie czy nie miałeś po prostu uwalonej karty. Tak jak pisałem wcześniej - kupiłeś kiepski model RX 5700XT.

Nie wiem, może. Ale skoro karta by była uszkodzona, to zastanawia mnie to, czemu testy benchmarkowe trzymają zegary na stałym poziomie, a i z kartą się nic nie działo.

Co do modelu- widziałem tylko recenzje tech liptona, który twierdził, że karta jest do kitu. Resztę testów oglądałem na zagranicznych kanałach/ serwisach. Mocno kłuciły się z tym co była pokazane u liptona. Może z fabryki wychodziły jakieś walnięte sztuki?

Zamówiłem teraz RTX 2070 super. Akurat była promocja i wyrwałem GB windforce za 2200zł. O RTX’ach akurat się naczytałem, że cewki lubią piszczeć. No, ale skoro RTX2070S w cenie RX5700xt Red devil to zaryzykuję. Jak będzie coś nie tak to po prostu zwrócę i znowu kupię jakiegoś RX’a, prawdopodobnie Sapphire Nitro +.

No a tego RX’a odsyłam dopiero jutro, także jeszcze można powalczyć, jeśli macie jakieś pomysły.

Bo benchmarki to inny rodzaj obciążenia. BTW miałeś blokadę klatek w grach czy wyciskałeś na maksa? Były wyczuwalne spadki wydajności, a karta była obciążona na 100%?

Testowałem i odblokowane klatki, i z limitem.
Nie było takich spadków. Zresztą karta co sekundę jest w innym pułapie obciążenia. Od 300 MHz do maxa i tak dosłownie co sekundę. Powoduje to co jakiś czas przycinki obrazu na momencik, milisekundę dosłownie, ale to drażni.

A i co ciekawe- w menu głównym dwóch gier, w których menu widać już np. jakąś część mapy lub pomieszczenie z gry, polanę czy lasek(np z gry kingdom come deliverance.), karta trzyma zegary na 100%.