Blue screeny i zamarzanie systemu oraz gaśnięcie ekranu

Witam, pracuję obecnie na sprzęcie z opisu. Zacząłem grac dłużej w team fortress 2 i wyskoczył taki blue screen. Nie wiem czy kod był taki sam, ale ogólna koncepcja identyczna. Zacząłem po resecie pracować dalej i znów wyskoczył taki blue screen Zmniejszyłem taktowanie procesora do 3,42 i przywróciłem do stałego napięcia, a tu komp dalej się zawiesza. Nie zawsze kończy się blue screenem, ale jak np oglądam jakies filmy oline kompa się zamraża, ekran gaśnie, potem włącza się znów i pole filmu jest całe zielone, aż do czasu odświeżeia strony www. O co chodzi? Procesor po oc był dogłębnie testowany i wykazał stabliność przez 3h podczas obciążenia 2 orthosami na raz! Pomocy!

Spróbuj przywrócić fabryczne ustawienia.

Hmm, a właśnie okazało się, że to raczej nie prawda. Pobrałem blue screen viewer i okazało się, że źródłem blue screenów i freezów, był directx. Pobierałem co prawda ten z czerwca 2010, ale potem pobrałem w formie instalatora aktualizującego i wyszukał jedną aktualizacje oraz zainstalował ją. Potem wróciłe znów do 3,52 i grałem z 3/4h non stop w to samo. Nic się ie działo. Dziś znowu 3/4h męczenia kompa grą i ogólnie cały dzień grania i zajęcia przy kompie i nic nie wyskoczyło.

To super :slight_smile:

Pozdrawiam.