Blue screeny i zawiasy kompa

Mam problem taki jak w temacie.

A mianowicie:

od pewnego czasu nie potrafie sie dowiedzieć co jest przyczyną tego iż mój windows XP service pack 2 wyrzuca mi blue screeny.

Po załadowaniu sie windy i ujrzeniu ekranu pulpitu monitor mi sie wyłącza na sekunde by ponownie sie włączyć i tak praktycznie co jakiś czas to samo.Na samym początku po uruchomieniu jest to pare wyłączeń i włączeń monitora pod rząd ,potem sytuacja sie troche stabilizuje ale i tak monitor sie potrafi pare razy włączyć i wyłączyć.Jest to bardzo upierdliwe gdyż na sekunde przed tym wylączeniem nastepuje zawias calego systemu i komp odwiesza sie dopiero po tym jak monitor sie włączy. :frowning:

Sprawdzałem już pare rzeczy w moim kompie i jestem pewien ze graficzną,twardy dysk i RAMY mam w porządku(doszlem do tego wniosku na zasadzie podmiany i programów diagnostycznych)

Windows potrafi mi wyrzucic ze winamp zostanie zamkniety gdyż wystąpił błąd.

Dodam ,że pracuje na tym kompie już dosyć długo i wcześniej nie miałem żadnych takowych problemów-czyli nie jest to wina żadnego nowego sprzętu.Komp pracował na tym sprzęcie zawsze bardzo dobrze,teraz mu cos odbija :frowning:

Ciekawostką jest to że jak zainstaluje LINUXA (Mandrake 10,1),to nie wyrzuca mi on żadnych błędów i nic sie w nim nie “wali”-wszystko jest ok.Tylko windows ma jakies problemy.Nie wiem z czego to wynika ale nie jest to wina windowsa gdyż zawsze mi ten XP działał dobrze (robiłem ostatnio wiele formatów instalowałem różne windowsy i na wszystkich jest tak samo -jedynie linux nie robi mi żadnych “problemów”.

Zaobserwowałem jednak jedną rzecz : że na obu systemach(i linux i windows) podczas paska ładowania czy też wiersza poleceń mój monitor (PHILIPS 107 T) dziwnie piszczy,wydaje taki ciągły dzwięk jakby kineskopu taki piskliwy -źle działający na uszy :stuck_out_tongue:

Czasem też mój kompa na windowsie XP potrafi złapać zawias -monitor sie wyłączy przejdzie w stan czuwania i nie idzie go niczym ruszyc(pozostaje tylko reset :frowning: )Czasem też po prostu od razu po uruchomieniu sam sie zresetuje (ale tylko na windowsie tak mam!)

Nie wiem czy to coś pomoże ale dodam jeszcze tutaj pare logów:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 20:02:36, on 2006-01-02

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\Winamp\winampa.exe

C:\WINDOWS\system32\RUNDLL32.EXE

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\Sunbelt Software\Personal Firewall 4\kpf4ss.exe

C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

C:\Program Files\Sunbelt Software\Personal Firewall 4\kpf4gui.exe

C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe

C:\Program Files\Sunbelt Software\Personal Firewall 4\kpf4gui.exe

C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe

C:\Documents and Settings\Piotr\Pulpit\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.google.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O4 - HKLM…\Run: [WinampAgent] C:\Program Files\Winamp\winampa.exe

O4 - HKLM…\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM…\Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM…\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKCU…\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip…{6467C6B4-9692-43D7-A3BE-60F0F4A6FB2B}: NameServer = 193.110.121.20,193.110.120.5

O23 - Service: Sunbelt Kerio Personal Firewall 4 (KPF4) - Sunbelt Software - C:\Program Files\Sunbelt Software\Personal Firewall 4\kpf4ss.exe

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

Napięcia na moim kompie ze SpeedFana:

VCORE : 1,76 V

+3,3V : 3,25 V

+5V : 4,87 V

+12V : 12,40 V

-12V : -12,20 V

-5V : -5,35 V

+5VSB : 5,43 V

VBAT : 3,26 V

Parametry mojego kompa :

AMD Athlon XP 1700+

1,47GHz,

256MB SDRam

A oto najważniejsze informacje z blue screenów jakie mi wyświetliło:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

**STOP:0*0000000A(0*00F1F1E1,0*00000002,0*00000001)

driver_irql_not_less_or_equal

portcls.sys-AddressF9467713base atF9460000,DateStamp 41107F13

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

nv4_mini.sys Adress F9674…

BAD_POOL_HEADER

STOP: 0*00000019(0*00000020,…)

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

STOP: 0*00000050(0*FF010101,…)

Takie o bluer screeny mi sie pojawiają czasami i nie wiem dlaczego.

Pisze tutaj gdyż może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać.

Dodam jeszcze że jak coś pisze to czasem rozmazują mi sie literki na chwile.

Czytałem też że może mi tutaj pomóc rozebranie całego komputera powyciąganie i powkładanie wszystkiego spowrotem.Jeślio by ktoś wiedział jak sciągnąc radiator z procesora to bym był wdzięczny.

Aha : mój zasilacz to 300W -może to on nie daje jakiegoś napięcia że monitor mi sie wyłącza i włącza?

Wszystko opisałeś,ale karty grafiki nie podałeś.

Monitor sprawdzony na innym kompie.

Karta grafiki sprawdzona na innym kompie.

Zasilacz podmień na mocniejszy i sprawdź.

Sprawdź pamięci na błędy.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

Porządna konserwacja kompa.

Coś kręcone standard - sprawdź kondensatory elektrolityczne na płycie czy nie wypukłe lub wylane.

I wychodzi prawdopodobnie że masz coś ze sterami do karty grafiki za nowe lub uszkodzoną kartę grafiki.

Moja graficzna to:

NVIDIA GeForce4 MX420

Karta graficzna była sprawdzana na innym kompie i działa w porządku-czyli jest dobra!

Pamięć też sprawdzałem na dwa sposoby(u kumpla i programem diagnostycznym) Test zdany pozytywnie w obydwu przypadkach,wiec pamięć też mam dobrą.

Myśle że zasilacza nie ma sensu na mocniejszy podmieniać ,bo ten mi przeez 3 lata słóżył wraz z moim sprzętem i nigdy wcześniej nie miałem podobnej sytuacji-no chyba że go całkiem trafiło i nie daje dobrych napięć ale log ze SpeedFana wydaje mi sie prawidłowy,napięcia są dobre więc zasiłka chyba też będzie dobra.

Monitora nie sprawdzałem na innym kompie gdyż nie mam za bardzo jak sie z nim przekulac do kumpla :stuck_out_tongue:

Komp jest porządnie odkurzony i nic nie było kręcone ,wszystko standard!

Mam jeszcze jeden problem.

Otóż,wlasnie przed chwilą otowrzyłem podgląd zdarzeń i w zakładce system ujrzałem Błąd MrxSmb o następującej treści:

Przeglądarka główna odebrała anons serwera z komputera XXX3. Komputer ten zachowuje się tak, jakby był przeglądarką główną dla domeny w transporcie NetBT_Tcpip_{6467C6B4-9692-43D7-A3BE. Przeglądarka główna właśnie jest zatrzymywana albo wymuszany jest wybór.

Z TEGO CO WIDZE KOMPUTER" XXX3" jest z mojej sieci i widze go w mojej grupie roboczej na otoczeniu sieciowym.

Czy to oznacza ze ktos mnie szpieguje i ingeruje w mojego kompa ???

Odinstaluj dokładnie ster karty grafiki.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=9838

Wgraj stery do płyty głównej - karty czułe na ich brak - jak chip VIA zastosuj pakiet w wersji 4.49.

Popracuj na sterze systemowym do karty grafiki i zobacz co się dzieje.

Z uruchom komenda dxdiag i wykonaj testy.

Do tej karty zastosuj ster w wersji 56.72.

http://www.3dnews.ru/files/pub/drivers/ … k_whql.exe

Przeskanuj kompa na szkodniki.

Mogą to być również stery do karty dzwiękowej - podmień na najnowsze.

I jeszcze jedno pytanko:

Wyczytałem na stronie z moim procesorem Athlon XP 1700+ ze napiecie rdzenia procesora powinno wynosic miedzy 1,5-1,65 V

U mnie jest : 1,76 V

Czyli chyba za duże - czy to źle i czy to może wpływać na złą prace mojego komputera-zawieszenia systemu i wyłączanie i włączanie sie monitora [wina zasilacza?] ?

Są dwa takie procesory - więc zobacz jaki masz.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_proc … _Athlon_XP

Użyj programu Everest.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

Pisze ocene mojej sytuacji na dzień dzisiejszy:

odinstalowałem wszystkie stery do karty graficznej programem DriverCleaner i zmusiłem system do zainstalowania standardowej grafy(wszystko pływało ale to szczegół :lol: ).

Popracowałem troszki w takim stanie bez sterowników i i nie miałem z kompem żadnych problemów-zero blue screenów , zawieszeń systemu wyłaczania monitora itp. -słowem wszystko OK.

Ale gdy tylko zacząłem instalować obojętnie jakieś stery(czy to starsze czy nowsze) zaczął sie znów ten problem -wyłączanie i włączanie sie monitora ,zawieszanie sie kompa( podczas zawieszenia gdy naciskałem na przemian prawy lewy przycisk myszy to słyszałem zawsze dzwiek z glosniczka systemowego monitor sie na chwile wyłączał i po chwili włączał bez zawiasa).Dodam też że gdy na standardowej grafice podwyższałem odświeżanie monitora do maximum(na rozdzielczosci 1024*768 …* 85Hz !) to też coś zaczynało być nie tak ,zaczynał mi szwnankować) > Gdy na sterownikach podwyższam odświezanie to zaczyna chodzić jeszcze gorzej i czesciej sie zawiesza (wyskakuje blue screen z komunikatem : DRIVER CORRUPTED MMPOOL ). Gdy po włączeniu kompa daje prawym klawiszem na pulpicie ODŚWIEŻ to monitor mi sie wyłącze i włącza praktycznie za każdym razem. po prostu przy moim odświeżaniu zaczyna szwankować.

Czego to może być wina : grafy ,AGP (płyta główna?),monitora i jak to moge sprawdzić?

Dodam jeszcze że testowałem kompa programem 3DMARK2001SE i wyszedł mi wynik 3366 marków.

Sprawdź monitor na innym kompie.

Sprawdź kompa na innej karcie grafiki.

Możliwe że karta grafiki ma problem ze współpracą z płytą główną i systemem XP z SP2.

Zaktualizuj bios płyty do najnowszego.

Postaw świeży system.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Metoda prób i błędów - inaczej nie rozwiążesz problemu.

Karta grafiki nie ma problemu ze wspołpraca z płytą głowna i systemem XP z SP2 gdyż ta karta działała z tą płytą ponad 3 lata w zgodzie,teraz co sie chrzani.Windows XP SP2 też nigdy nie miał żadnych problemow z moim kompem teraz cos sie złego tu dzieje.

Swieży ssytem też był stawiany ale sytuacja sie powtarza (jak na Windzie XP z SP2)

Co do aktualizacji biosu to nie wiem czy jest on mi potrzebny gdyż moj obecny bios tez nigdy nie “gryzl” sie z moim kompem,a poza tym aktualizacja biosu to narzedzie troche skomplikowane i latwo jest wyrzadzic wieksza krzywde memu komputerkowi niz jest do tej pory.Nie wiem tez jak dokladnie przeprowadzic taka operacje sflashowania mojego poczciwego bioska.Niby na stronie producenta mojej plyty SHUTTLE AK32 jest bios ale jest on w pliku ak32s039.bin i nie ma tam zadnej instrukcji ani tez zadnego programu ktory by mi takowy proces przeprowadzil wiec nie wiem jak to zrobic aby niczego nie zepsoc(nie robilem jeszcze tego nigdy)@

Przepisz informacje o błędzie: opis, nazwę pliku powodującego błąd, nazwę błędu (np. IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL) lub chociaż jego numer (np. 0x0000000) .

Następnie wejdź na stronę http://search.microsoft.com/search/sear … View=pl-pl i tam wpisz kod błędu.

:lol:

Monitor mi ostatnio piszczy ciagle przy ladowaniu jakiegokolwiek systemu!Skrzeczy jak stara zaba :cry: