Blue screeny (masowo :/)

(Sunna) #1

No to panowie mam tu wyzwanie dla was, ja sam juz nie wiem o co chodzi kompem u mojej dziewczyny. Problem jest taki: z nienacka i z blizej nieokreslonych przyczyn (np: podczas proby zrobienia defragmentacji dysku, pisanie w wordzie itd) pojawia sie niebieski ekran. Winxp z sp2, ecs k7s5a (slawny szajs niestety-bios moze uaktualnie,tylko sie boje ze sie wysypie przy upgradzie i wtedy bedzie syf), bodajze duron/athlon 1000. Najpierw myslalem ze to wina ramu bo niemoglem zainstalowac winxp, dalo sie to zrobic po przesiadce na sdram. No ale przelozylem swoj ram i dalej to samo. Nastepnym podejrzanym byla karta graficzna ale przelozylem swoja i dalej blue screen a u mnie znowu ok z jej sprzetem na pokladzie. Co moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy: sama plyta glowna (jakies ustawienie w biosie odnosnie agp ale to nie ma nic wspolnego, a moze sprobowac karte graficzna pci)? dysk? grzejacy sie procek (ale to chyba odpada bo to sie dzieje w roznych odstepach czasowych) ? za slaby zasilacz ? a moze dysk twardy (jeszcze go u siebie nie sprawdzalem, a do kompa dziewczyny podlacze jakis stary i sprobuje win xp zainstalowac)? Juz nawet mowi mi ze kupi cos co nawalilo tylko ze ja nie wiem co to jest:/ juz prawie ram kupilismy a okazalo sie ze dobrze ze tego nie zrobilismy. Jak cos niejasne to pytac, bardzo wazne jest dla mnie naprawienei tego kompa bo sluzy poniekad do pracy.

(Slavo666) #2

Te bluescreeny mają jakąś treść lub kod? Sprawdź taśmy ATA i zasilacz.

(JNJN) #3

Czy błąd zawsze jest taki sam - jeśli tak to podaj dokładnie cały ten błąd.

Lub trzeba sprawdzić każdy komponent kompa na innym czy sprawne lub zakładać sprawne podzespoły do kompa i testować kompa.

(Sunna) #4

Tasme wymienilem i tez nic. A jak mam sprawdzic zasilacz ? Troche klopotu bedzie z przekladaniem mojego. Postaram sie o zdjecie tego bledu i raczej jest ten sam.

(JNJN) #5

Zasilacz sprawdzanie:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=64002