Blue Screeny na laptopie

Od jakiegoś czasu walczę z blue screenami, niestety to walka z wiatrakami.

Próbowałam załatwić problem na własną rękę, korzystając ze wskazówek znalezionych na różnych forach, niestety nie daję sobie już rady i proszę o pomoc.

  1. Formatowanie dysku i przeinstalowanie systemu nie pomogło.

  2. Za pomocą Debugging Tools for Windows po każdym Blue Screenie i restarcie odczytuję plik minidump. Przykładowy wynik:

http://wklejto.pl/50468

  1. Dzięki google dowiedziałam się, że wskazany ntoskrnl.exe to ważny plik systemowy i jeśli jest związany z pojawianiem się błędów, to może oznaczać, że mam Rootkita. Ściągnęłam Sophos Anti-Rootkit. Rzeczywiście coś znalazło, ale “Not recommended to clean up” i problem pojawiał się dalej. Codziennie przynajmniej 5 razy. :slight_smile:

Inne pliki odpowiedzialne za błąd to np. wdmaud.sys, win32k.sys, KSecDD.sys.

  1. Zasilacz jest oryginalny, od zestawu z Laptopem LG, nie sądzę by to mogła być jego wina.

Niestety nie mam zrzutu pojawiających się niebieskich ekranów, ale z tego co zdążyłam zauważyć, kody błędów są różne…

Czy to może być wina niekompatybilnych kości pamięci? Na próbę wyjęłam kość dokupioną nieco później i błędy nie wyskakiwały… Chociaż zaraz po zakupie też się nie pojawiały.

Dane Komputera:

Intel Core 2 CPU

T5500 @ 1.66GHz

1,50 GB RAM

To się dzieje po instalacji systemu czy po dograniu sterowników.

Zdejmij całkowicie partycje systemową najlepiej spod jakiegoś linuxa i dodatkowo wyjmij baterie, baterie z biosu jeśli nie jest wlutowana, i pamięci ram. I dopiero zacznij instalować system. Od LG dostałeś płyty z systemem czy musiałeś sobie zrobić backup?

Płyty z systemem dostałam od LG.

Laptopa mam od niecałych dwóch lat. Problem zaczął pojawiać się po paru miesiącach użytkowania, jeśli dobrze pamiętam, niedługo po zakupie dodatkowej kości pamięci. Na początku myślałam, że to może być wina źle zainstalowanych sterowników albo dziur w systemie, dlatego po raz pierwszy go przeinstalowałam, (2 tygodnie temu) ale to nie pomogło.

Spróbuję tak zrobić.

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest,Pro … 12492.html - sprawdź najłatwiej wypal na płytę CD-RW

Trzeba było oddać na gwarancję jak powstał problem, możliwe że ma uszkodzony jakiś układ i zawsze będzie świrował.

Miałem podobnie i okazoło się że to taki malutki świntuszek o nazwie VITRO. Format nie pomoże tylko usuniecie wszystkich partycji, wyłaczenie kompa, utworzenie partycji odnowa i instalacja

Cóż, problem istnieje nadal, pomimo zmiany dysku na nowy (na starym nie dało się już nawet uruchomić systemu) i systemu na Windows 7.

BSoD pojawia się czasem nawet 15 razy dziennie. :slight_smile:

Mogę prosić o sprawdzenie logów z Combofixa?

http://www.wklejto.pl/58255

Czy możliwe jest, aby takie błędy powstawały przez złe sterowniki do karty graficznej?