BLUE SCREENy - NDIS.sys i NETIO.sys

Witam,

otóż od dłuższego czasu nękają mnie bardzo częste BSODy na Win8. zdarza się, że nawet kilkanaście! !!

Na początek polecam memtest …

W takim razie początek mamy już za sobą.

Problem występuje wyłącznie na Windows 8.

Upgrade WSZYSTKICH sterowników do możliwie najnowszych wersji ?

Niestety i to już przerabiałem : /

To wypisz w punktach co jeszcze przerabiałeś bo bawimy się w zgadywanki.

A można było zaktualizować siódemkę do 8 i obyłoby sie bez problemów … Przecież i tak podmieni sobie sterowniki na wersje idące z instalką. Reszta kłopotów bierze sie z wadliwych aplikacji bądź za starych wersji.

Sprawdzone na moich sprzętach 2 razy == zero problemów.

Tylko ja np. nie instalowałem w ogóle żadnych sterowników do karty sieciowej (tzn nie aktualizowałem) i też miałem te bluescreeny. Później je dopiero zaktualizowałem (albo i nie, bo możliwe że z ósemką zainstalowały się najnowsze) i nic to nie dało.

Co do Avasta to znalazłem właśnie na forum microsftu, że powoduje bluescreeny, a akurat miałem go zainstalowane. Wywaliłem go i od tego czasu jest spokój, ale to jeszcze o niczym nie świadczy, bo czasami to i cały dzień bez bsoda się obyło.

Dodane 29.10.2012 (Pn) 15:26

Wszystko wskazuje na to, że to właśnie Avast był sprawcą całego zamieszania.

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mnie też pojawia się ten błąd i uwaga MAM AVASTA. Wywalam go, tylko ktoś mi może wyjaśnić co może być przyczyną tej niekompatybilności…?

Czemu my mamy wyjaśniać powody BSoDów powodowane przez niezbyt kompatybilną aplikację z Windows 8? Takie pytanie raczej powinno być wysłane do programistów AVAST-a bo to oni odpowiadają za fatalne dopasowanie programu do systemu.

potwierdzam, powodem całego zamieszania był AVAST. od dwóch tygodni po przesiadce na AVG, nie miałem okazji zobaczyć już zadnego blue screena. Pozdrawiam:)