BLUE SCREENy - NDIS.sys i NETIO.sys


(M4TEVUS) #1

Witam,

otóż od dłuższego czasu nękają mnie bardzo częste BSODy na Win8. zdarza się, że nawet kilkanaście! !!


(Tomek) #2

Na początek polecam memtest …


(meelten ) #3

W takim razie początek mamy już za sobą.

Problem występuje wyłącznie na Windows 8.


(Tomek) #4

Upgrade WSZYSTKICH sterowników do możliwie najnowszych wersji ?


(meelten ) #5

Niestety i to już przerabiałem : /


(cinkibolek) #6

To wypisz w punktach co jeszcze przerabiałeś bo bawimy się w zgadywanki.


(Tomek) #7

A można było zaktualizować siódemkę do 8 i obyłoby sie bez problemów … Przecież i tak podmieni sobie sterowniki na wersje idące z instalką. Reszta kłopotów bierze sie z wadliwych aplikacji bądź za starych wersji.

Sprawdzone na moich sprzętach 2 razy == zero problemów.


(meelten ) #8

Tylko ja np. nie instalowałem w ogóle żadnych sterowników do karty sieciowej (tzn nie aktualizowałem) i też miałem te bluescreeny. Później je dopiero zaktualizowałem (albo i nie, bo możliwe że z ósemką zainstalowały się najnowsze) i nic to nie dało.

Co do Avasta to znalazłem właśnie na forum microsftu, że powoduje bluescreeny, a akurat miałem go zainstalowane. Wywaliłem go i od tego czasu jest spokój, ale to jeszcze o niczym nie świadczy, bo czasami to i cały dzień bez bsoda się obyło.

Dodane 29.10.2012 (Pn) 15:26

Wszystko wskazuje na to, że to właśnie Avast był sprawcą całego zamieszania.


(Vvzvv) #9

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL mnie też pojawia się ten błąd i uwaga MAM AVASTA. Wywalam go, tylko ktoś mi może wyjaśnić co może być przyczyną tej niekompatybilności…?


(Mmartyka88) #10

Czemu my mamy wyjaśniać powody BSoDów powodowane przez niezbyt kompatybilną aplikację z Windows 8? Takie pytanie raczej powinno być wysłane do programistów AVAST-a bo to oni odpowiadają za fatalne dopasowanie programu do systemu.


(M4TEVUS) #11

potwierdzam, powodem całego zamieszania był AVAST. od dwóch tygodni po przesiadce na AVG, nie miałem okazji zobaczyć już zadnego blue screena. Pozdrawiam:)