Blue screeny podczas grania na komputerze

cześć,

Pisałem już o tym problemie w tym temacie ,ale odpowiedzi jak to naprawić nie dostałem tu link do starego tematu: problem-podczas-grania-ogladania-czegos-t508249.html

Wyskakują mi takie błędy (zdjęcia wyżej w linku) bardzo często podczas grania no i czasem jak siedze w necie. Da się to jakoś naprawić ? Jeśli nie czy trzeba wymienić dysk tak jak tam dostałem odpowiedz ile taki dysk może kosztować . Czekam na informacje jakieś.

Z góry dziękuje :wink:

@down

przepraszam pisałem w pośpiechu. poprawione.

Pobierz, zainstaluj, uruchom wszystkie testy i podaj wyniki z programu HDTune: http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Program,Windows,12177.html skanowanie w poszukiwaniu błędów wykonaj nie szybkie!

Awaria dysku faktycznie nie jest wykluczona. Ile dysk może kosztować? Odpowiedź znajdziesz łatwo w sieci.

kuba… ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

m9szm0.jpg

2a945n9.png

x29dud.png

2mw88jo.png

o to chodziło?

Tak! Ten dysk jest uszkodzony najprawdopodobniej elektronicznie, chociaż istnieje też możliwość, że niedomaga układ sterowania dyskiem na płycie głównej, tzw. kontroler. Dobrze by było wymienić ten dysk na próbę z innym. W każdym razie dane transferowe benchmarku (pierwszy obrazek) są nie do przyjęcia.

z tym benchmarkiem to jest dziwnie bo w sumie robilem 2 razy i 2 razy inaczej wyszło . to normalne?

Nie! Nie jest normalne. Wyniki benchmarków też powinny być stabilne.

Niestety, bez - choćby próbnej - wymiany dysku nie da się potwierdzić co nawala - dysk, czy jego kontroler (płyta główna). Biorąc pod uwagę jednak dobre wyniki skanowania z trzeciego obrazka (Health), po przemyśleniu skłaniam się raczej do podejrzewania płyty głównej o usterkę jej kontrolera dysków.

Nawiasem mówiąc, ten dysk ma jeszcze dodatkowo uszkodzony jeden sektor (drugi obrazek), co właśnie może być przyczyną “niebieskich ekranów”.

SMART pokazuje błędy odczytu i zapisu i dodatkowo niestabilne sektory jako bady c5 dodatkowo uznane jako do nie naprawienia c6. I powinno być więcej czerwonych kwadracików według SMART ale nie raz widzę na forum że są takie rozbieżności. Przydał by się więć skan programem MHDD bo zielony kwadracik z HDTune ma duży zakres od 0 do 500 ms. I wtedy ujawni precyzyjniej stan powierzchni dysku. Bo i tak czeka ten dysk zerowanie i z dużym prawdopodobieństwem REMAP żeby bady nie były widoczne.

Komputer był u informatyka ostatnio i wymienił mi zasilacz + naprawił biosa . Więcej żadnych usterek nie “znalazł” wiec sam nie wiem. Co najlepiej w takim wypadku zrobić ? Skan tym programem mhdd? Czy mógłbyś mi ktoś podać pełną nazwe tego programu żebym mógł go znaleźć?

z góry dziekuje.

Masz pare linków odnośnie używania MHDD:

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

http://forum.komputerswiat.pl/topic/175 … gii-smart/

http://www.fixitpc.pl/topic/7334-film-i … -do-skanu/

Dosyć ważne jak masz dysk na tasmę (IDE) to ustawienie na master i dobrze jak napęd na osobnej taśmie.

Jak dysk SATA to masz wytłumaczone na drugim filmiku z trzeciego linku.