Blue screeny, resety po włączeniu jakiejkolwiek gry

Witam, 3 tyg. temu zakupiłem kości ram do komputera, po włożeniu ich chciałem sprawdzić ilość fps’ów w grach… a tu nagle po odpaleniu zwykłej gierki… blue screen z błędem nv4_disp.dll , potem jeszcze dziwnie monitor sie zachowywał, włączał sie i wyłączał ( nie z zasilania). Następnie wyłączyłem komputer i włożyłem stare kości z powrotem. Z monitorem jest juz wszystko ok …

I od tego momentu po odpaleniu jakiejkolwiek gry, wyskakuje blue screen albo resetuje sie komputer.

Jedynie co moge robić na komputerze to przeglądać internet :twisted:

Sprzęt :

AMD Athlon(tp) XP 2000+

Nvdia GeForce3 Ti 200

768 mb Ram

Dodane 12.09.2012 (Śr) 19:01

Refresh…

Może masz syf w komputerze i procesor albo karta graficzna się przegrzewają. To samo może dotyczyć uszkodzenia tych podzespołów lub/i wadliwej pracy wentylatorów.

Nie spamuj tylko kontynuuj pod jednym tematem blue-screeny-resety-wlaczeniu-jakiejkolwiek-gry-t502937.html

Zastosowałeś się do tego?

Jakoś nikt nie odpisuje… a ten problem cały czas mnie dobija :-x

Sprawdź bootowalnym memtestem + czy testy będą wykazuwały errory.

Wejdź nie wiem czy tak samo jest w windows 2000, to start , uruchom , wpisz dxdiag i enter. Wejdź w zakładkę Ekran i zobacz czy jest mozliwość przeprowadzenia : Testuj moduł Direct 3 D czy nie jest wyblakły przycisk i czy przejdzie testy. Jak aktualizowaleś czy wracałes do poprzednich sterów do grafiki czy odinstalowywałeś dokladnie istniejące . Czyli oprócz odinstalowania z panelu sterowania usuwałeś pozostałości w trybie awaryjnym np. programem driver cleaner i potem jeszcze ccleaner śmieci plikowe i rejestru.

Wejdź do biosu i zrób ustawienia domyslne zatwierdź przeważnie F 10 .

Można spróbować zainstalować direxta. pomimo że jest .