Blue Scren przy ładowaniu WIndowsa XP SP3

Witam.

Niestety ale napoczątku ferii spotkała mnie nieco przykra niespodzianka… Gdy korzystałem z komputera to nagle nastąpiło przskok napięcia - cała ulica nie miała prądu przez 20 minut…

Od tego czasu (2 godzin) pojawia mi się blue scren na komputerze. Na szczęście jest laptop i router, ale na komputerze mam nieco ważne pliki jak i laptop nie mój.

Trudno mi spisać co się wyświetla na blue scren-ie ponieważ znika on w ułamku sekundy. Uruchamianie systemu w Trybie Awaryjnym też nic nie daje.

Bardzo Proszę o pomoc.

Z góry Dziękuję

P.S.

Jeżeli potrzebujecie dokładniejsze info ze szczegółami to piszcie - podałem to co wpłyneło na owy stan.

Ściągnij sobie HWMonitor i sprawdź napięcia…

Podaj te napięcia tutaj, lub wrzuć screen… Możliwe, że zasilacz padł…

Jak to mam wgrać jak tłumacze, że nie mam jak załączyć komputera gdyż wywala mi bluescreen przy ładowaniu windowsa…

Jakieś inne propozycje?

Ja bym starał się sprawdzić co jest napisane na tym niebieskim ekranie i wpisał w google, powinno coś znaleźć. Nie jestem pewien, ale do tego służy chyba opcja “Wyłącz ponowne uruchamianie komputera po awarii systemu” dostępna z zaawansowanego menu rozruchowego(F8 przed pojawieniem się ładowania). A co do tego trybu awaryjnego, nic nie daje to znaczy?

Możliwe że to ram. Sprawdź: mobo, ramy i zasilacz oraz jeśli Ci się chce procesor. Wyczyść z kurzu. Sprawdź czy kondensatory na płycie głównej nie są napuchnięte. Przeczyść sloty pamięci ram. Popróbuj ram włożyć w inny slot (jeśli masz np. 1GB i 256MB wyjmij 256MB).

Eksperci…

Wystarczyło płytkę z Windowsa odpalić z w trybie botowania, wejść w konsole naprawiania, wpisać chkdsk /p/r i po problemie :wink: