Blue Scren przy ładowaniu WIndowsa XP SP3


(szostak123) #1

Witam.

Niestety ale napoczątku ferii spotkała mnie nieco przykra niespodzianka... Gdy korzystałem z komputera to nagle nastąpiło przskok napięcia - cała ulica nie miała prądu przez 20 minut...

Od tego czasu (2 godzin) pojawia mi się blue scren na komputerze. Na szczęście jest laptop i router, ale na komputerze mam nieco ważne pliki jak i laptop nie mój.

Trudno mi spisać co się wyświetla na blue scren-ie ponieważ znika on w ułamku sekundy. Uruchamianie systemu w Trybie Awaryjnym też nic nie daje.

Bardzo Proszę o pomoc.

Z góry Dziękuję

P.S.

Jeżeli potrzebujecie dokładniejsze info ze szczegółami to piszcie - podałem to co wpłyneło na owy stan.


(Xeon Bloomfield) #2

Ściągnij sobie HWMonitor i sprawdź napięcia...

Podaj te napięcia tutaj, lub wrzuć screen... Możliwe, że zasilacz padł...


(szostak123) #3

Jak to mam wgrać jak tłumacze, że nie mam jak załączyć komputera gdyż wywala mi bluescreen przy ładowaniu windowsa...

Jakieś inne propozycje?


(Blazejjba) #4

Ja bym starał się sprawdzić co jest napisane na tym niebieskim ekranie i wpisał w google, powinno coś znaleźć. Nie jestem pewien, ale do tego służy chyba opcja "Wyłącz ponowne uruchamianie komputera po awarii systemu" dostępna z zaawansowanego menu rozruchowego(F8 przed pojawieniem się ładowania). A co do tego trybu awaryjnego, nic nie daje to znaczy?


(system) #5

Możliwe że to ram. Sprawdź: mobo, ramy i zasilacz oraz jeśli Ci się chce procesor. Wyczyść z kurzu. Sprawdź czy kondensatory na płycie głównej nie są napuchnięte. Przeczyść sloty pamięci ram. Popróbuj ram włożyć w inny slot (jeśli masz np. 1GB i 256MB wyjmij 256MB).


(szostak123) #6

Eksperci...

Wystarczyło płytkę z Windowsa odpalić z w trybie botowania, wejść w konsole naprawiania, wpisać chkdsk /p/r i po problemie :wink: