Blue screny na nowym komputerze

Witam.

Kupiłem sobie nowy komputer. Wgrałem windows xp pro wszystkie sterowniki i programy i było ok przez 1 dzień. Gdy włączyłem komputer wychodził błąd PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA na początku go zignorowałem ale gdy tylko system się załadował to znowu Blue screen. Więc zrobiłem formata dysku i wgrałem viste ultimate, powgrywałem sterowniki i znowu. Za którymś razem wyszedł inny błąd IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, a następnym razem znowu inny DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. O co z tym chodzi komputer mam zupełnie nowy a na starym nic nie wychodziło. Pomocy

Mój nowy sprzęt to:

płyta główna ASROCK G41M-S

Procesor INTEL CELERON DUAL CORE

Grafika, dźwiękowa i sieciowa zintegrowana

Ram 512mb

Bardzo proszę o pomoc

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

0x00000050 PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA -

Oprogramowanie

żądało dostępu danych, których nie ma w pamięci lub

podano nieprawidłowy adres pamięci. Przyczyną może

być awaria pamięci (także cache L2 czy pamięci wideo)

albo nieprawidłowo napisane oprogramowanie

Błąd ten informuje o nieznalezieniu żądanych danych w pamięci niestronicowanej.

Przyczyną może być błąd w usłudze systemowej, błąd w programie antywirusowym , uszkodzony wolumin NTFS lub uszkodzony sprzęt

Prawdopodobnie masz uszkodzoną pamięć RAM lub uszkodzony jakiis wolumin w partycji NFTS.

To nie tylko chodzi o główną pamięć RAM komputera, lecz także winna może być pamięć karty graficznej/

driver_irql_not_less_or_equal

Ten błąd to głównie pochodzi od sterowników.Coś żle instalujesz może nie w tej kolejności.

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

98% wina RAM-u

MemTest-86

sciagnij i przetestuj pamiec

0x0000000A IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL -

Jądro systemu bądź jakiś

sterownik próbował uzyskać dostęp do obszaru pamięci,

do którego nie miał pozwolenia. Błąd bardzo często

powodowany przez uszkodzony lub źle zainstalowany

sprzęt, czasem wadliwe oprogramowanie

http://support.microsoft.com/kb/314063

Wyszukiwanie informacji na temat błędu STOP

1->W momencie wystąpienia błędu odnotuj dokładnie numer (np. STOP 0x0000000A) i nazwę symboliczną (na przykład IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL).

2-> Mając powyższe informacje, możesz znaleźć szczegóły dotyczące danego błędu w internecie

3-> Zacznij od serwisu producenta,a dokładniej - od Bazy Wiedzy Microsoft. Uruchom przeglądarkę i wejdź na http://support.microsoft.com/?In=PL

4-> Po prawej stronie uruchomionej witryny masz pole wyszukiwarki danych w bazie wiedzy. Wpisz w nie numer błędu i kliknij przycisk ze strzałką

5-> W rezultacie otrzymasz listę odnośników do znajdujących się w bazie wiedzy artykułów, których tematem są podobne problemy związane z błędem o podanym numerze.

6-> Bardzo dobrym źródłem informacji o błędach STOP, choć niestety anglojęzycznym , jest serwis znajdujący się pod adresem

I pisz cały nr błędu nie tylko nazwe.

Wypisałem to z magazynu PC bo sam taki mądry to ja nie jestem ale mam znajomości w google.

Dziękuję za zainteresowanie moim tematem. Dołożyłem jeszcze 512mb ramu i narazie nie ma problemów. Memtestem testowałem i nic nie wykryło.

Dodane 14.12.2009 (Pn) 19:13

Niestety problem występuje nadal :cry:. Teraz wychodzi:

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Ox00000050(0xDBF3B09B, 0x00000000, 0x81DD37C1, Ox00000002)

Albo

20x0000008E(0xC000001D, 0x86027948, 0x81CE9C28, Ox00000000

Teraz mam wgraną viste i wszystkie sterowniki i antywirusa NOD4

Proszę pomocy

Odczytaj plik dmp :arrow:

http://support.microsoft.com/kb/315263/pl

Gdy ściągam ten programik do odczytu i włączam instalacje wychodzi

beztytuujh.th.jpg

System mogę uruchomić tylko w trybie awaryjnym.

Pamięć ram do wymiany uszkodzona.W trybie awaryjnym nie potrzeba tyle pamięci i nie wszystkie stery są ładowane.

Troche mało ramu.

I tyle masz tylko pamięci.

Zobacz jaki masz zasilacz

Ale pisałem jeszcze że dołożyłem drugą 512 czyli mam 1gb tyle chyba wystarczy dla visty(jak zainstalowałem xp to też pojawiał się ten błąd) i do przeglądania internetu. Zasilacz mam Mustang 400w (wiem że słaby ale na starym kompie ciągnoł i nie było problemów).Jeszcze postaram się przetestować na innym, mocniejszym zasilaczu. To ile powinienem mieć tego ramu?

Grzybeek , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, dokładniej mówiący o problemie. W przeciwnym razie temat zostanie usunięty.

Teraz to już całkowicie nie dało się włączyć nawet trybu awaryjnego, więc sformatowałem dysk płytą visty i przy próbie instalowania znowu ten błąd :frowning:

Chyba że jakiś sprzęt do siebie nie pasuje :?:

Płyta główna pasuje po procesora i ramu

A karta graficzna, dźwiękowa i sieciowa są zintegrowane.

W ramie jak i na dysku twardym nie ma błędów.

Więc w czym jest problem :?:

Dodane 16.12.2009 (Śr) 17:38

Więc czy jak wymienie karte graficzną problem zniknie proszę o odpowieź