Blue screny na nowym komputerze

(system) #1

Witam.

Kupiłem sobie nowy komputer. Wgrałem windows xp pro wszystkie sterowniki i programy i było ok przez 1 dzień. Gdy włączyłem komputer wychodził błąd PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA na początku go zignorowałem ale gdy tylko system się załadował to znowu Blue screen. Więc zrobiłem formata dysku i wgrałem viste ultimate, powgrywałem sterowniki i znowu. Za którymś razem wyszedł inny błąd IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, a następnym razem znowu inny DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. O co z tym chodzi komputer mam zupełnie nowy a na starym nic nie wychodziło. Pomocy

Mój nowy sprzęt to:

płyta główna ASROCK G41M-S

Procesor INTEL CELERON DUAL CORE

Grafika, dźwiękowa i sieciowa zintegrowana

Ram 512mb

Bardzo proszę o pomoc

(Dziadek43) #2

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

0x00000050 PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA -

Oprogramowanie

żądało dostępu danych, których nie ma w pamięci lub

podano nieprawidłowy adres pamięci. Przyczyną może

być awaria pamięci (także cache L2 czy pamięci wideo)

albo nieprawidłowo napisane oprogramowanie

Błąd ten informuje o nieznalezieniu żądanych danych w pamięci niestronicowanej.

Przyczyną może być błąd w usłudze systemowej, błąd w programie antywirusowym , uszkodzony wolumin NTFS lub uszkodzony sprzęt

Prawdopodobnie masz uszkodzoną pamięć RAM lub uszkodzony jakiis wolumin w partycji NFTS.

To nie tylko chodzi o główną pamięć RAM komputera, lecz także winna może być pamięć karty graficznej/

driver_irql_not_less_or_equal

Ten błąd to głównie pochodzi od sterowników.Coś żle instalujesz może nie w tej kolejności.

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

98% wina RAM-u

MemTest-86

sciagnij i przetestuj pamiec

0x0000000A IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL -

Jądro systemu bądź jakiś

sterownik próbował uzyskać dostęp do obszaru pamięci,

do którego nie miał pozwolenia. Błąd bardzo często

powodowany przez uszkodzony lub źle zainstalowany

sprzęt, czasem wadliwe oprogramowanie

http://support.microsoft.com/kb/314063

Wyszukiwanie informacji na temat błędu STOP

1->W momencie wystąpienia błędu odnotuj dokładnie numer (np. STOP 0x0000000A) i nazwę symboliczną (na przykład IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL).

2-> Mając powyższe informacje, możesz znaleźć szczegóły dotyczące danego błędu w internecie

3-> Zacznij od serwisu producenta,a dokładniej - od Bazy Wiedzy Microsoft. Uruchom przeglądarkę i wejdź na http://support.microsoft.com/?In=PL

4-> Po prawej stronie uruchomionej witryny masz pole wyszukiwarki danych w bazie wiedzy. Wpisz w nie numer błędu i kliknij przycisk ze strzałką

5-> W rezultacie otrzymasz listę odnośników do znajdujących się w bazie wiedzy artykułów, których tematem są podobne problemy związane z błędem o podanym numerze.

6-> Bardzo dobrym źródłem informacji o błędach STOP, choć niestety anglojęzycznym , jest serwis znajdujący się pod adresem

I pisz cały nr błędu nie tylko nazwe.

Wypisałem to z magazynu PC bo sam taki mądry to ja nie jestem ale mam znajomości w google.

(system) #3

Dziękuję za zainteresowanie moim tematem. Dołożyłem jeszcze 512mb ramu i narazie nie ma problemów. Memtestem testowałem i nic nie wykryło.

-- Dodane 14.12.2009 (Pn) 19:13 --

Niestety problem występuje nadal :cry:. Teraz wychodzi:

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Ox00000050(0xDBF3B09B, 0x00000000, 0x81DD37C1, Ox00000002)

Albo

20x0000008E(0xC000001D, 0x86027948, 0x81CE9C28, Ox00000000

Teraz mam wgraną viste i wszystkie sterowniki i antywirusa NOD4

Proszę pomocy

(Olixxx94) #4

Odczytaj plik dmp :arrow:

http://support.microsoft.com/kb/315263/pl

(system) #5

Gdy ściągam ten programik do odczytu i włączam instalacje wychodzi

beztytuujh.th.jpg

System mogę uruchomić tylko w trybie awaryjnym.

(Dziadek43) #6

Pamięć ram do wymiany uszkodzona.W trybie awaryjnym nie potrzeba tyle pamięci i nie wszystkie stery są ładowane.

Troche mało ramu.

I tyle masz tylko pamięci.

(Kamilcio5) #7

Zobacz jaki masz zasilacz

(system) #8

Ale pisałem jeszcze że dołożyłem drugą 512 czyli mam 1gb tyle chyba wystarczy dla visty(jak zainstalowałem xp to też pojawiał się ten błąd) i do przeglądania internetu. Zasilacz mam Mustang 400w (wiem że słaby ale na starym kompie ciągnoł i nie było problemów).Jeszcze postaram się przetestować na innym, mocniejszym zasilaczu. To ile powinienem mieć tego ramu?

(Airborn) #9

Grzybeek , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, dokładniej mówiący o problemie. W przeciwnym razie temat zostanie usunięty.

(system) #10

Teraz to już całkowicie nie dało się włączyć nawet trybu awaryjnego, więc sformatowałem dysk płytą visty i przy próbie instalowania znowu ten błąd :frowning:

Chyba że jakiś sprzęt do siebie nie pasuje :?:

Płyta główna pasuje po procesora i ramu

A karta graficzna, dźwiękowa i sieciowa są zintegrowane.

W ramie jak i na dysku twardym nie ma błędów.

Więc w czym jest problem :?:

-- Dodane 16.12.2009 (Śr) 17:38 --

Więc czy jak wymienie karte graficzną problem zniknie proszę o odpowieź