Blueconect pod win 98

:frowning: Witam…mam problem z odinstalowaniem bluconect pod win 98…kolega chciał abym na pc z pracy…coś sprawdził na necie i przyniósł mi swoja kartę z ery…instalowało…się aż do momentu kiedy wyskoczyło info…ze modem nie będzie chodził bo system za stary.A schody zaczęły się kiedy chciałem odinstalować kartę …nie idzie ja odinstalować…bo ciągle komunikat wyskakuje żeby zaktualizować system…najgorsze ze jak włączam pc…wyskakuje za każdym razem na stracie komunikat aby zaktualizować system…jak szef to zobaczy to będzie afera…człowieki pomóżcie aby bezpiecznie załatwić ten problem.

Twój problem jest błahostką. Życzę, abyś więcej zaglądał do literatury fachowej kosztem np. TV. Twój szef szuka powodu do agresji. Espaniol, nie rób z igły wideł. Naciśnij klawisz Windows+R i wpisz polecenie msconfig przejdź na zakładkę Autostart. Odszukaj i odznacz polecenie w stylu “blueconnect”. Dokładniejszych wskazówek nie udzielę, ponieważ nie widzę listy autostartu.

espaniol , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

dodaje screeny…autostart już załatwiony,ale nie idzie blueconnect odinstalować…dalej ![-o<

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 82f3c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … b662c.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 30606.html

No przecież komunika jasno mówi co jest grane. Nie odinstalujesz go, bo tak jakby program do odinstalowania nie współpracuje z tym systemem. Pozostaje Ci ręczne usunięcie programu poprzez skasowanie folderu i ręczne wywalanie wpisów z rejestru.

to widzę i wiem ze tak jest…tylko pytanko jak bezpiecznie wywalić wpisy z rejestru…aby coś nie uwalić w systemie…podpowiedz… #-o :frowning:

Możesz zrobić backup całego systemu razem z całym softem przy użyciu np. Acronis True Image(jest to program w wersji trial na 30 dni), potem wypalić nośnik recovery i wywalić wpisy rejestru. Jeżeli system będzie funkcjonował nieprawidłowo, wystarczy że przywrócisz mu backup i wszystko wróci do normy. Chociaż z drugiej strony, moim zdaniem nie ma szans żebyś uwalił system. Wystarczy, że będziesz patrzał co usuwasz, bo rzeczywiście wyszukiwarka narzędzia regedit może wskazać jakieś inne wpisy i wszystko będzie ok. Ja już nieraz usuwałem ręcznie programy i jeszcze jak do tej pory nie uwaliłem systemu.

Odradzam instalowanie Acronis True Image w Win9x, ponieważ poza możliwym zainstalowaniem programu utworzenie pliku obrazu partycji i przywrócenie go nie będzie wykonalne. Testowałem ten program w Windows 98 i pomimo, że interfejs wygląda, jak w Windows XP, to wolno działa.

Najlepszym programem do tworzenia pliku obrazu czyli kopii zapasowej jest stary DOS-owy Ghost.

W kwestii folderu blueconect to zostaw go w spokoju. Interesują mnie bezimienne wpisy w autostarcie i screen komunikatu, który pojawia się tuż po uruchomieniu systemu Windows.

To jest bzfura, że Acronisem nie przywróci się backupu Windowsa 98. Kiedyś na własne oczy widziałem, jak informatyk przywracał na jednym z dość starych komputerów tenże system przy użyciu właśnie Acronis True Image 2009.

Widzieć mogłeś, lecz nie zauważyłeś lub o tym nie napisałeś, że przywracanie Acronis True Image 2009 Windows 98 było realizowane z poziomu Windows XP.

Kolego osobiście spróbuj przetestować Acronisa w Win98 i podziel się spostrzeżeniami, które przydatne będą Nam tu zgromadzonym. :idea:

Nie z XP, tylko z płytki recovery dołączonej do programu…

Na początek zmień nazwę folderu blueconect,jak nie będzie problemów ze startem to wywal całkiem.

Spróbuj przetrzepać system Regcleanerem i usunąć wszystko co związane blueconect.Dawno nie działałem na 98 i nie bardzo już pamiętam ale jest tam chyba możliwość zrobienia kopii rejestru i jej przywrócenia a i Regcleaner chyba robi kopie jak coś usuniesz.

Dokładnie, regcleaner robi backup usuwanych wpisów.