Blueconnect - abonament czy karta?

Witam, chciałbym poznać Wasze opinie odnośnie pytania postawionego w temacie. Wszystkie za i przeciw abonamentowi i karcie. Mój kuzyn ma chęć na blueconnect. Na co powinien zwrócić uwagę? On potrzebuje po to by działał mu Skype, GG, e-mail i zwykłe buszowanie po internecie, żadnego ściągania filmów czy muzyki.

W blueconnect w erze jest cena za 100KB cena 0,03zł czyli jak dobrze liczę 1MB to 0,3zł a 1GB to 300zł?! Czy to nie jest jakaś przesada? Tym bardziej, że jeśli jestem dobrze zorientowany płacić trzeba i za wysyłanie i za pobieranie danych, wiec trzeba się ograniczać w korzystaniu z neta, bo chwila moment i 50zł zniknie. A ile może ściągnąć danych za 50zł? To chyba już lepiej by wziął w erze abonament 1GB za 49zł? Co o tym sadzicie?

A jaki modem polecacie? Huawei e160, który posiada wbudowana antenę, ale transfer HSDPA to 3,6 Mbit/s czy może Option iCON 225, który nie ma anteny, ale za to transfer HSDPA 7,2Mbit/s, a może lepiej kupić na allegro.pl Huawei e220, który jak mi się zdaje łączy parametry obu tych modemów? Tylko czy mając własny modem dostanie w erze umowę na abonament? Jak się przedstawiają w/w modemy na zasięgu GSM/GPRS/EDGE? Który lepszy?

Dzięki za Wasze opinie, odpowiedzi.

Pozdrawiam

margor10

Jesli masz blueconnect na karte to chyba masz mylion w portfelu . Chwila przeglądania neta i już kilka mega a tu za 25 zł 81 mb . W abonamencie za bodajże 49 zł masz 1gb z max prędkością a po przekroczeniu limitu nic nie dopłacasz tylko możesz zauwazyc zwolnienie neta .

Przy własnym modemie jest zniżka na abonament.

Zainteresuj się ofertą internetu po wimaxie jeśli jesteś w zasięgu.

http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryfy/internet/internet_wimax

A poza tym w playu ceny są o wiele niższe. Płacę 158 zł za 10 giga w blueconnect to czyste zdzierstwo. Jak napisał zaklik na kartę absolutnie się nie opłaca. Karta tt za 20 zł wrzucona do modemu starczyła na pół godziny (dp,onet,wp).

W abonamencie po przekroczeniu limitu zwolni do 32 kilobitów/s. Ledwo pocztę można sprawdzić outlookiem.

Witam,

sprawa mobilnego internetu rozwiązana już miesiąc temu, ale nie miałem okazji by tu zajrzeć i napisać. Mój kuzyn zdecydował się na ofertę iPlus-a 3GB za 75zł i modem Huawei E169. Stwierdziliśmy po analizach wszystkich ofert różnych operatorów sieci komórkowej i dostępnych modemów, że to jest dla niego najlepsza oferta. Dziękuje za wcześniejsze wypowiedzi, rozjaśniły nieco sytuacje, a wujek Google dopomógł wyjaśnić pozostałości. Faktycznie na kartę internet się nie opłaca, za 50zł masz 168MB i to w parę godzin można zużyć, więc jest to oferta dla tych, którzy baaardzo sporadycznie korzystają z internetu. Jeśli ktoś chce mieć stały dostęp do mobilnego internetu, to jedyne wyjście podpisać umowę na co najmniej 1GB lub więcej (w zależności od potrzeb).

Pozdrawiam.

margor10