Blueconnect ery na linuksie

Witam serdecznie chcę kupić córce netbooka:

http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 … zwa&f=more

i jestem ciekawy czy komuś z forumowiczów udało się odpalić na czymś takim blueconnect ery.

Dzwoniłem do przedstawiciela HP do Warszawy i odpowiedzieli mi, że nie wiedzą czy będzie działać.

To zależy jaki model modemu będzie podłączony, bo z tego co widzę w specyfikacji to nie widzę aby miał wbudowany modem do tego typu połączeń. Sprawdź jakie modemy są bez problemu obsługiwane i wtedy proś od Ery model modemu, który masz pewność, że będzie działał pod Linuksem lub jeśli masz już ten modem to sprawdź dostępność sterowników.

Pozdrawiam!

Zależy jaki modem, tutaj działające pod ubuntu: https://wiki.ubuntu.com/NetworkManager/Hardware/3G

Nie wiadomo co to za linux, pisze tylko linux marki linux. A to zbyt mało, niektóre modele HP mają firmowego linuksa, nawet jest śliczny, ale może to być model bez systemu, wrzucili co było pod ręką i połowę komputera może nie działać, to tak jak komputery z FreeDOSem.

Pytałem u przedstawiciela HP w Wa-wie i poinformowano mnie, że to suse enterprise 11.

ZTE, Optiony i Huaweie widzę że jakoś chodzą. Jest kilka sposobów na modemu USB (dla mojego ZTE odkryłem 4), są łatwiejsze i trochę trudniejsze. Trudno powiedzieć też jak wygląda sprawa z dystrybucjami - ja na Fedorze uruchamiałem metodami tymi samymi co chodziły na Ubuntu, więc myślę że są w miarę uniwersalne.

Co do modemów na PCMCIA to nie wiem jak wygląda sprawa.

Skoro pakują komercyjną (płatną) wersję Linuksa to możliwe, że dołączą jakieś sterowniki i taki system powinien mieć ogólnie większe wsparcie. Do tego system powinien mieć wsparcie od samego Novella, więc oni powinni coś pomóc. Może dowiedz się coś w tej sprawie.

Pozdrawiam!

Może się przyda: http://forum.linuxmint.pl/index.php/topic,1016.0.html W innych dystrybucjach wygląda podobnie.