Blueconnect-podstawy

Siemka. Panowie zakupiłem modem Blueconnect USB i chciałbym wiedzieć podstawy jak zacząć używać internetu z blueconnect? Wiem że można kupić starter i można doładować także…proszę kogoś aby opowiedział mi krok po kroku jak zacząć w przypadku startera i w przypadku doładowania. Dodam że jestem kompletnie zielony bo to mój pierwszy kontakt z Blueconnectem. Pozdrawiam

Witam.Akurat używam internetu mobilnego w Play i Orange na Kartę ale zasady są podobne.

1.Wtykasz modem (z kartą SIM) do gniazda USB i w tle instaluje się nowy dysk (ROM), który zawiera oprogramowanie do obsługi modemu.

2.Po chwili rozpocznie się auto-uruchamianie.Jeżeli auto-uruchamianie jest zablokowane to musisz ręcznie otworzyć nowo-zainstalowany dysk i kliknąć w “Setup” albo “Instal” czy coś podobnego.

3.Postępuj zgodnie ze wskazówkami podczas instalacji.Reszta jest intuicyjna.

Z modemu instaluje się też oprogramowanie, gdzie wszystko powinno być domyślnie ustawione pod blueconnecta. Tego programu można także używać po zmianach ustawień także w play oraz orange. Modem w tym przypadku musi mieć zdjęty sim lock. Używałem blueconnecta, następnie play, a na końcu Orange. Orange finansowo był najbardziej opłacalny z całej trójki.