Blueconnect - tragedia w laptopie

Witam. Na wstępie powiem że męczyłem się cały dzień aby tutaj napisać, i dopiero o 2 w nocy w kuchni mi się udało…

Zaznaczam że szukałem na ten temat, ale googlowanie nie jest możliwe, ze względu opisanego poniżej problemu, dlatego liczę na Waszą pomoc, i mam nadzieję że warto było się tutaj dobijać… Od niedawna mam era blueconnect, modem Hawai E160G (czy jakoś tak). Ma on służyć tylko do pobytu nad jeziorem (las), i tu właśnie się znajduję :confused:

Zasięg często spada do 0, ale aktualnie trzyma się na 43%, więc chyba nie tak źle. W aplikacji pokazuje mi EDGE ERA (czytałem że edge nie jest najgorsze).

Niby powinno być dobrze, ale muli niemiłosiernie! Teraz w nocy trochę przyspieszyło, ale zanim uruchomi się google to mija sporo czasu, a w aplikacji status pobierania dziwnie skacze. Przy wczytywaniu pokazuje 0kb/s, za chwile 10, 20, 10, 0, 30 i tak co chwile skacze. Rzadko kiedy podskoczy na sekundę powyżej 50.

Co jest tego przyczyną? Transfer nie jest przekroczony, bo użyłem ok 5mb :confused:

Dla przykładu wp.pl wczytuje mi się grubo ponad 30 sekund! To chyba jakieś żarty :confused:

Po raz pierwszy tęsknie za moją neostradą 1mb…

Proszę, mogę coś zrobić po za dzwonieniem do operatora? Coś muszę ustawić w aplikacji, w systemie, przeglądarce, może kupić antene, ale ile to da?

Mam nadzieję że jak jutro uda mi się tu wejść, to będą jakieś porady :frowning: Słyszałem że blueconnect jest bardzo szybki itp, ale jakoś tego nie doznałem…

Proszę o pomoc i pozdrawiam

witam:) powiedz jaki posiadasz modem

jeżeli często wyjeżdżasz by twój problem rozwiązać musisz dokupić sobie zewnętrzną anteną na przyzsawke magnetyczną cena ok 40 zl

coś takiego jak tu na allegro jest sporo tego" http://www.telkob.pl/inkontrahent.php?t … 0&rg=0&sg=

ona poprawi na pewno sygnał i nie będzie tak mulić i będzie stabilnie działać

ja obecnie mam taka co do dachu sie mątuje a mam iPluas

pozdrawiam

fakt montaż dodatkowej anteny troche pomoże ale jeżeli sygnał spada do 0% to niestety rewelacji nie będzie, jeszcze rada jak przeglądasz strony www wyłącz wszelkie programy p2p z doświadczenia wiem że internet mobilny nie lub tego typu programów, czyli bardzo wolno działa podczas korzystania z nich, zabierają większość łącza.

jest szybki tak samo jak inne, zależy od lokalizacji, należało przed zakupem sprawdzić zasięg w swojej okolicy.

Takie anteny to są przeznaczone do samochodów.

Ja bym kupił antenę Yagi - kierunkową. Np. coś z tego:

http://www.dipol.com.pl/eshop/items.php … group=1006

Jednak te zamuły szczególnie w ciągu dnia sugerują że stacja bazowa jest przeciążona i za dużo ta antena nie da.

dokładnie jak powiedział Kpc21

dodatkowa antena rozwiąże problem mój kumpel ma z ery net ma modem huawei E160 i na nim nie mial zasiegu kupil ante ATK-10 montowana do masztu i sygnał ma 100 proc. stronki otwieraja sie w zaledwie 6 sekund

tak że polecam zakup anteny zewnętrznej na pewno pomoże

dobra tyle że na 43% prędkość powinna być dość przyzwoita nawet na EDGE, czyli strony nie powinny się tak sługo wczytywać.

BTW właściwie co to za internet mobilny jak trzeba ciągać za sobą antenę z kablem ok 3 metrowym…

jezeli chodzi o mnie to bez anteny u mnie na iPlusie mam transfer ok 20 KB/s a antenę mam po to by lepiej zasięg łapał

a prędkość zależna jest od transmisji z jaką sie łączysz, od obciążenia sieci i warunków atmosferycznych (u mnie nawet jak leje to net działa dobrze)

co do targania anteny do modemu to fakt wina sieci ze nie dostarczają dużej prędkości rozwiązaniem jest:

  1. zerwać umowę z era - ale za duży koszt

  2. od niedawna jest możliwość zmiany operatora z jednej sieci na inna wiec polecam iPlus-a jest naprawdę dobry

Przepraszam, że się wtrącam, ale to chodzi tylko o internet typu iPlus, Play??

Witam ponownie. Udało mi się na dworze znaleźć miejsce z dobrym zasięgiem, 92% więc sądząc po wiadomościach powinno być ok. Antena, mimo żer by odbierała w domku, to i tak nic by mi nie dała, bo co to za internet jak nawet nie można włączyć radia, a wczytywanie strony trwa wieki? Zmiana operatora nie wchodzi w grę.

Udało mi się jakoś wgrać screena, a trwało to prawię minutę przy takim małym rozmiarze. Pobieranie z tego co widzę nie jest najgorsze, ale widać jak ładowanie jest słabe, i czy to one odpowiada za wczytywanie stron?

Co jest z tym blueconnectem?

12471660081.jpg

Pobieranie jest również kiepskie. Bo wszystkie wartości dzielisz przez 8 aby dostać wartości używane przez dysk. Czyli kilobajty. Bo transwer w sieci mierzysz w kilobitach.

jak widzę po obrazku masz full sygnał czyli łapiesz z tego btsa ktory jest mocno obciażony jezeli masz mozliwosc jedz do innego miasta i zobacz jak dziala

jezeli nie to idz do ery i postrasz ich niech cos z tym zrobia bo zerwiesz umowe z ich winy

Jeśli kupisz antenę kierunkową możesz pokombinować i spróbować skierować ją w inną stronę. Może wtedy złapać BTS-a o gorszym zasięgu, ale mniej obciążonego.

Popatrz na tą mapę: http://mapa.btsearch.pl/

Problemem tutaj jest moja lokalizacja, gdyż nie odbiorę sygnału z innego miasta ze względu na gęsty las…

Znajduję się nad jeziorem w Skorzęcinie, proszę sprawdzić tutaj czy odbiorę coś innego: http://mapa.btsearch.pl/ bo z tego co widzę to są 2 anteny sporo oddalone, a blisko mam plusa i orange (zmiana nie wchodzi w grę), czy ta antena kierunkowa coś da? I tak będzie ona tutaj w domku, więc jej nieporęczność mi nie przeszkadza, chociaż wolałbym nic nie wieszać na dachy, bo jak doprowadzę kable?

Z telewizją cyfrową miałem (a raczej mój ojciec) podobny problem, i teraz jest drogi wielki talerz, wielki maszt a i tak 40% zasięgu. W koło sporo wielkich drzew, co innego jak domek byłby w centrum, ale tutaj już bardziej w głąb lasu.

Da się coś zrobić tą anteną, i jeżeli tak to mogę prosić o konkretne adresy i nazwy?

Trzeba było sprawdzić, jaki zasięg mają tam operatorzy zanim podpisałeś umowę. Albo zerwać ją w ciągu 7 dni od jej podpisania. Gdybyś wybrał Plusa albo Orange, miałbyś nawet UMTS.

Kiedy kupisz antenę, możesz spróbować ustawiać ją na różne BTS-y (kieruj także w stronę jeziora i wsi Posidz, bo woda dobrze “niesie” fale radiowe). Być może uda ci się złapać stację, która jest mniej obciążona. Obecnie zapewne łapiesz sygnał ze Skórzęcina albo Wylatkowa (trudno to ocenić). Ale antena może nic nie poprawić.

Jeśli jest to możliwe, wynieś antenę ponad koronę drzew.

Najlepiej pojeździj z laptopem po okolicy, podjedź pod okoliczne nadajniki Ery, i zobacz, jak ci będzie chodzić. Jeśli przy którymś będzie dobrze, antena kierunkowa powinna rozwiązać sprawę.

A jeśli chodzi o talerz satelitarny to także nie można poradzić nic poza wyniesieniem go ponad koronę drzew. O jakiej średnicy macie tą czaszę?

Co to satelity, to sprawa załatwiona choć nadal nie jest idealnie, ale podałem to tylko jako przykład.

To nie ja wybrałem blueconnect, to nie ja podpisałem umowę i to nie ja sprawdzałem czy działa. Jeżeli to jest normalne to nie będę wydawał pieniędzy na innego operatora lub antenę za 200zł dla kilku dni w miesiącu jakie tu spędzam… Na super szybkim internecie mi tutaj nie zależy, bo po co 7mb szybkości jak i tak nie nadaje się do pobierania plików (limit)?

Jeżeli nie da się tego załatwić bez kosztów to trudno, sprawa raczej zamknięta. Widać muszę zadowolić się tak wolnym internetem przez ten czas, ale lepsze to niż nic.

dobry pomysł wynieś antene nad korony drzew :razz:

ale się ubawiłem.

DO użytkownika Kpc21

Ja mam antene na wysokości 7 metrów nad ziemią drzewa maja ok 20M moze 15

i mam piorunochron założony bo takie coś ściąga pioruny tego to nie brałeś pod uwagę??

Na czas burzy oczywiście trzeba to odłączać i uziemić. Wiadomo że pioruny będzie ściągać.

A możliwość wyniesienia anteny zależy od wysokości drzew. Wiadomo, że nie będzie nikt stawiał 20-metrowego masztu żeby mieć internet.

i jeszcze jedno:

1.przy większym zasięgu na EDGE przestawiaj na HSDPA/UMTS to powinno znacznie przyśpieszyć

2.Zainstaluj sterownik cFosSpeed to też powinno zadziałać

akurat cFosSpeed w przypadku iternetu mobilnego mało daje, do tegoż połączenia bardziej nadaje się cFos Professional