Blueconnect | zawieszanie pracy portu USB

Witam,

mam internet w T-Mobile (blueconnect) poprzez modem USB. Jak miałem Win XP to wszystko działało normalnie, nic się nie zawieszało. Lecz gdy zainstalowałem Win7 to wszystko się zaczęło sypać. Otóż zaczął się zacinać program do internetu i zrywało łącze, a gdy zerwało łącze to nic już nie mogłem podłączyć do portów USB, ponieważ system ich nie widzi. Czy da się zrobić coś, aby program do internetu się nie zawieszał?

Ściągnij ze strony operatora uaktualnienie do swojego modelu blueconnect.

@przemor25 - miałem kiedyś modem ExpressCard do swojego blueconnecta. Próba pobrania i zainstalowania oficjalnej aktualizacji ze strony ówczesnej Ery zakończyła się wymianą modemu na nowy…

@GuiiHz - mój modem blueconnect działa na Viście bez zarzutu. Podłączałem go do komputera z Windows 7 i też nie sprawiał żadnych problemów. Próbowałeś odinstalować i ponownie zainstalować program do obsługi blueconnecta?

Tak. Wiele razy. Bez skutku.

Dodane 17.03.2012 (So) 14:02

Może warto jednak, bo Era zmieniła się na T-Mobile…

Czy ktoś próbował, bo ja nie chciałbym eksperymentować,

mój modem był częstym klientem biura obsługi klienta :slight_smile:

@GuiiHz - naprawiali Ci go, czy wymieniali na nowy? Jeżeli naprawiali, to być może byle jak; dlatego stwarza problemy. Możesz oczywiście spróbować zaktualizować oprogramowanie modemu. Jeśli pójdzie coś nie tak, a jest na gwarancji, to Ci go naprawią/wymienią. Gdy mój przestał reagować podczas aktualizacji, zadzowniłem do Biura Obsługi Abonenta, a tam Pani - ziewającym tonem - przytaknęła, że nie jestem pierwszy, któremu nie udaje się aktualizacja. Teraz modemy są całkiem inne, być może wszystko się uda i będzie ok.

Druga sprawa (teraz mi się przypomniało) - modem zawieszał mi się, gdy miałem zainstalowane kodeki FFDshow. Wywaliłem to i sytuacja wróciła do normy.

Sprawdzę czy mam FDD Show, jeśli tak to usunę i zobaczę czy to coś da :slight_smile:

Dodane 17.03.2012 (So) 14:16

Mam K-Lite Codec Pack 8.0.0 Full

Głośno myślę - być może to nie wina kodeków, a innego programu, który - teoretycznie - też może stwarzać problemy (“gryzie się” z blueconnectem).

To wszystko co mam zainstalowane na komputerze:

Windows 7 Home Premium

7-Zip 9.20

Adobe Flash Player 11 Plugin

Algidoo v1.8.5

avast! Antivirus

blueconnect ( :slight_smile: )

Far Cry

Fences

FileZilla Client 3.5.3

Foobar2000 v1.1.10

Fraps

Gimp 2.6.11

Glary Utilities 2.41.0.1358

K-Lite Codec Pack 8.0.0 (Full)

Komputer Świat Szperacz 2012

Mac OS X Cursors

Net Framework 4

MS Visual C++ 2008

Minecraft

Mozilla9.0.1

Sterowniki nVidia

nvu 1.0

Opera

Paint.NET v3.5.5

Photo Scissors Pilot 1.1

PhotoScape

Picasa 3

Samsung Kies

Samsung USB Driver for mobile phones

SumatraPDF

Sunruse Seven

TMUnitedForever

Dodane 17.03.2012 (So) 14:32

troche tego jest…

Jaka nazwa modemu?

model: ZTE MF631

Teoretycznie ten model współpracuje z Windows 7

Samsung USB Driver for mobile phones - może to gryzie?

Usunąłem zreatartowałem i po kilkunastu minutach zerwało łącze.

To nie to.

Żadne kodeki, po prostu wywal oprogramowanie od zte, odinstaluj wszystko, co związane z blueconnectem. Zostaw tylko sterowniki, albo ściągnij samą paczkę z driverami. Następnie skonfiguruj połączenie dial-up w Windowsie. Wygodniejsze rozwiązanie. To generalnie wina softu, zawiesza się i rozłącza jednocześnie nie zwalnia portów com i stąd problemy z komunikacją po usb. Przy modemach huaweii są inne problemy, na przykład brak pokazywania zawartości okna podczas przeciągania, jakieś pół roku z tym walczyłem nie wiedząc czemu się wyłącza :slight_smile: Te dialery to taki soft traktowany po macoszemu, system operacyjny dużo lepiej potrafi zarządzać modemem (no, chyba, że komuś zależy na sprawdzaniu przesyłu danych, smsach i innych takich z poziomu jednego programu, ale to bez sensu, skoro ten program działa nieprawidłowo).

Czy mógłbyś mi powiedzieć jak skonfigurować sieć dial-up?

Dodane 21.03.2012 (Śr) 14:47

2 ważna rzecz. Gdy usuwam oprogramowanie do blueconnecta to kasują się sterowniki.

A sterowników w internecie nie ma, nie znalazłem.

Są tylko niesprawdzone, wyglądające na pirackie z wirusami

No poszukaj na stronie producenta modemu, muszą być. Instalujesz i masz modem. Później gdzieś w windowsie wyklikujesz w tym Network and Sharing Center żeby dodać dialup używając zainstalowanego modemu, podajesz numer, prawdopodobnie będzie to *99#. Jak nie działa, to w poleceniach inicjujących modem w device managerze podajesz at+cgdcont=1,IP,erainternet (albo jakoś tak, nie znam APNu t-mobile) i w dialupie dzwonisz pod *99***1#.

Musi działać. Jak nie, to w googlu na pewno coś znajdziesz, prawdopodobnie nawet na stronie operatora. Pisałem z pamięci, mogłem się gdzieś pomylić.

Jakoś to zrobiłem (włączyłem), połączenie “Dial-UP”.

Trudno było, bo nie znalazłem instrukcji “uruchomienia” tego na Win7 i robiłem na intuicję :slight_smile:

Jak coś się będzie działo to napiszę :slight_smile:

No i git =D> Będzie działało, nawet lepiej, niż przez ten niedorobiony dialer od ZTE