BlueKepp - wystarczy zastosować łatkę systemu Windows by być bezpiecznym?

Cześć, niedawno przeczytałem o problemie, jakim jest BlueKepp. Sam system został zaktualizowany (mam Win7), ale w wielu miejscach jest porada: „Wyłącz usługi pulpitu zdalnego”. Na tej karcie zaznaczyłem opcję „Nie zezwalaj na połączenia z tym komputerem”, czy powinienem również odznaczyć opcję „Zezwalaj na połączenia pomocy zdalnej z tym komputerem” lub może zostać zaznaczone? Tylko aktualizacja systemu Windows wystarczy, aby chronić mnie przed BlueKeep, czy zrobić coś jeszcze? Załączam ekran moich ustawień.

Aktualizacja wystarczy, odznaczenie “pomocy zdalnej” nie zaszkodzi, zwłaszcza gdy nie korzystasz, ale…

… już za chwileczkę, już za momencik, Windows 7 odejdzie do krainy wiecznych łowów i nie będzie już w ogóle rozwijane. Jeśli chcesz mieć aktualny i maksymalnie (jak na możliwości MS) bezpieczny system, rozważ przesiadkę na 10-tkę.

1 polubienie

Dzięki za pomoc na wszelki wypadek wyłączę :slight_smile:

Co do win7, wiesz może, czy nadal obowiązuje jakiś sposób, jak legalnie przesiąść się z win7 na win10, jak miało to miejsce dwa-trzy lata temu?

Można.

Masz jakiś link, jak to zrobić?

“Usługi pulpitu zdalnego” najlepiej całkiem wyłączyć w Zarządzaniu komputerem -> Usługi i aplikacje -> Usługi -> Typ uruchomienia = Wyłączony.
W7 -> W10

1 polubienie

Maksymalnie na pół roku. Bez sensu.

Link na pół roku? Czy nagle przewidujesz blokadę metody od 14 stycznia 2020?

Może wejdz na stronę M$ i dowiedz się u żródła
https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows-10-enterprise?wt.mc_id=AID702266_QSG_245673&ocid=AID702266_QSG_245673

To nie jest aktualizacja tylko wersja próbna wazna 90 dni

Nie mówimy tu o Windows 10 Enterprise.
Można spróbować zainstalować “od zera” W10 i użyć klucza z W7 do aktywacji/rejestracji/“czy jak to się tam zwie”.

Nie pójdzie.
“Wszystkie uaktualnienia muszą zostać ukończone i osiągnąć poziom ekranu powitalnego do godziny 23:59 czasu UTC-10 (Hawaje) w dniu 29 lipca 2016 r.; jest to termin ogólnoświatowy.”
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12435/windows-10-upgrade-faq

Można oczywiście kupić klucz na Allegro ale ?

Nieprawda, a te strony MS z datami to sobie od dawna można o kant … potłuc. Jeśli Autor wątku ma legalnego W7 (nie zakładam żadnej innej opcji) to może spróbować zainstalować W10 “od zera” (rezygnując z W7) i zarejestrować go kluczem W7.

2 polubienia

Można nadal legalnie robić przesiadkę - przecież MS wydaje i aktualizuje stosowne narzędzia do tego celu. Poczytaj, np:


https://www.comss.ru/page.php?id=3268

a praktycznie, najwygodniej - to tak:

Windowsa mam legalnego :slight_smile: Dzięki za wszystkie posty, trzeba będzie się przesiąść na tę 10 niedługo hehe

Zwracam honor.
https://social.technet.microsoft.com/Forums/windows/en-US/e44b94d5-1171-490a-8064-b8d85e860494/windows-10-install-with-w7-or-81-key-still-available?forum=win10itprosetup

P.S. Łyżka dziegciu. Ta możliwość dotyczy pażdziernikowej aktualizacji (1809) czy w 1903 to utrzymano? Nie wiem. Nie znalazłem o tym żadnej informacji a te ze zwykłych portali sa mało wiarygodne. Tu przynajmniej wypowiada się pracownik Microsoftu.

M$ zostawił furtkę dla niepełnosprawnych. Korzystać można do woli.

4 posts were split to a new topic: Dyskusja OT