Bluesceen podczas instalacji systemu

Witam.

Znajoma prosiła mnie abym jej zainstalował windowsa 7 na laptopie lenovo G50 w którym jest windows 8. Myślę sobie nie ma problemu, biorę uruchamiam boot menu wybieram CD/DVD, instalator ładuje pliki a tu nagle bluescreen. Podobnie jest gdy chce uruchomić plik instalacyjny z dysku “instalator kopiuje pliki instalacyjne” a później wyskakuje błąd, że nie można rozpocząć instalacji, nie mam nawet opcji do wyboru typu format dysku itp. Czy to możliwe, że w tym sklepie w którym go kupiła zabezpieczyli tego lapka tak aby był tylko windows 8 ??

 

Bluescreen http://www.fotosik.pl/zdjecie/c376e8b3b619774a

Niekoniecznie w sklepie. Wystarczy uruchomiona opcja SecureBoot w UEFI.

Czyli co powinienem uczynić ? zrestartować biosa ?

Powinieneś przede wszystkim podać komplet informacji (np. modeli G50 jest od metra). Powinieneś zrobić kopię zapasową partycji recovery, powinieneś jak już pisałem wyłączyć w BIOSie/UEFI opcję Secure Boot, powinieneś usunąć istniejące partycje i dopiero rozpocząć instalację Windows 7 (uprzednio zaopatrując się w komplet sterowników). Jeśli nie wiesz nic o tematach o których tu piszę (“zresetowanie biosa” nie ma z tym nic wspólnego) - powinieneś najpierw bliżej zapoznać się z przedstawionymi zagadnieniami.