Bluescreen 0x0000007b podczas instalacji win7

Witam.

No więc po kolei jak wygląda sytuacja.

Odpalam z poziomu windowsa xp instalacje win7 wybieram wersje x64 i wybieram odpowiednia partycje(ofc inna niz xp.). Wszystko tak sie poprawnie robi, aż do restartu komputera. Otwiera sie ekran wyboru systemu: Wcześniejsza wersja windows i Instalator. Wybieram instalator, i w trakcie uruchamiania pojawia się bluescreen 0x0000007B.

W necie wyczytałem że jest to wina sterowników SATA, czy coś tego pokroju. Dla jednych rozwiązaniem były zmiany w biosie odnosnie SATA, niestety ja takich opcji nie moge znaleźć. Może być to wina tego że dysk jest podłączony do kontrolera IDE, do które są podłączone także CD rom, DVD rom, i jeszcze jeden dysk na którym jest zainstalowany Win XP. Dodatkowo mam jeszcze jeden dysk( Western Digital 500gb) który jest podłączony do wejscia SATA2, czy jeżeli zainstaluje Win7 na tym dysku to powinno działać(instalacja wiąże się z tym że musze formatować dysk aby zrobić z niego partycje bo aktualnie jest to jakis prosty dynamiczny).

Specyfikacja komputera:

GIGABYTE EP31-D3SL

Intel Pentium Dual Core e5200

ATI SAPPHIRE HD4850

RAM PATRIOT 2gb 800mhz

Chieftec 400W

WD 500GB

i dwa starsze dyski nie wiem dokładnie jakie 40gb każdy.

Zastanawialem się czy nie zainstalować jakiegoś sterownika SATA, ale po pierwsze nie wiem skąd takowy wziąć, po drugie nie wiem czy jest jakiś sens skoro jest to podłączone pod IDE.

Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?

I czy jest to wina starszego dysku/kontrolera do którego jest podłączony/brak sterownika SATA? I gdzie można zmienić opcje odnośnie SATA bo w biosie niestety nie moge tego znaleźć.

Instalacji sytemu Windows 7 nie wykonuje się z poziomu Xp :lol: Restart kompa i uruchamiasz komputer z CD. Dalej już chyba dasz rade

Myślisz że wtedy problem zniknie? Pozatym kumpel nie miał żadnych problemów z instalacją z poziomu systemu;/.

Zastanawia mnie jak uruchomiłeś 64-bitową instalację Windows 7 na 32-bitowym systemie (Windows XP). Normalnie powinien pojawić się komunikat nt. niezgodności architektur. Nie masz przypadkiem modyfikowanej, uniwersalnej wersji x86/x64?

Zmień bootowanie w BIOSIE na DVD-ROM, odpal komputer z nośnika i zrób czystą instalację.

Podczas instalacji z bootowalnej płyty wyskakuje mi taki komunikat:

Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD. Jeśli masz dyskietkę, dysk CD, DVD lub dysk flash USB ze sterownikiem, włóż go teraz.

Mój CD/DVD to LiteOn SHD-16P1S, i pobrałem sterownik LiteOn SHD-16P1S Firmware GS07 dokładnie z tej strony - [http://www.softwarepatch.pl/przegladaj/ … te-on.html](http://www.softwarepatch.pl/przegladaj/119/118/napedy_CD DVD RW/Lite-on.html). Zainstalowałem niby jest zupdatowane do GS07 ale dalej wyskakuje ten sam problem. Wie ktoś co zrobić?