BlueScreen 0x000000F4 i 0x0000006B

Cześć, od wczoraj mam bluescreeny (wczoraj 1), dzisiaj 3 w ciągu godziny.

Mój konfig + Windows 7

AMD Phenom x4 955 BE, Gigabyte MA770T-UD3P, OCZ Platinum CL7 1333, beQuiet 530W, XFX Radeon HD4890, dysk WD Blue 500gb

Podaję zdjęcie:

ff94d9e550b1595dm.jpg

I 0x0000006B a dalej parametry to same zera - po tym system nie wstaje tylko resetuje się po animacji windows, dodam, że przy wlaczaniu HDD widnieje jako Slave?

Jak zmienic go na Master? To SATA2 i nie bardzo wiem. :frowning:

szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html :slight_smile:

Najmocniej przepraszam za pomyłkę!

Nie rozumiem, to mój temat.

Chciałbym wiedziec czy sam moge zaradzić na bsody, czy mam reklamowac w esc, że padł ram lub dysk.

Spójrz tutaj: http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=11

Jedno z rozwiązań tam sugerowanych to: ustaw dysk jako Master. Jeśli to SATA to kabel w płycie głównej przypnij do Sata numer 1 (lub 0, czasami też tak jest).

Jeśli to nie pomoże to sprawdź dysk pod kątem wirusów (o ile uruchomisz system)

Dodane 10.02.2010 (Śr) 19:23

I jeszcze pytanie? Nie zmieniałeś ostanio jakiś ustawień w BIOSie? Bo na SATA nie ma czegoś takiego jak master i slave. Często są natomiast tryby pracy kontrolera SATA jako PATA(IDE) i na odwrót. U mnie jest taka opcja która umożliwia taką zmianę i nazywa się OnChip Serial ATA i OnChip SATA Port. Pod tymi opcjami kryje się cała masa zmian trybów pracy dysków. Jest to dobre jak masz np. dysk SATA a nie masz potrzenych driverów. Zmieniasz tryb SATA na IDE i system zainstalujesz bez problemu.

Problem rozwiązany.

Kość ramu się uwaliła i robiła bsody, czeka na reklamację.

Po jej wyjęciu wszystko stabilnie jak niegdyś. :slight_smile: