Bluescreen 0x00000133 przy wybudzaniu komputera + skoki temperatury nawet do powyżej 50°C

Aktualizacja z 14.10.2015: Wstawiam nowego loga z BlueScreenView (z tym samym kodem błędu). Dodam, że zaraz po tym, jak komputer uruchomił się ponownie, zainstalowałam nowe aktualizacje systemu. Na szczęście problem zbyt wysokiej temperatury już zniknął.


Dobry wieczór! :slight_smile:

Dzisiaj, gdy chciałam wybudzić laptopa po przerwie, nie pojawił się standardowy wygaszacz ekranu (włączony w ustawieniach). Jedyne, co zobaczyłam, to całkiem pusty czarny ekran z kursorem, którym w ogóle nie można było ruszyć. Po paru sekundach wyskoczył wspomniany w temacie bluescreen i komputer uruchomił się ponownie. I wszystko byłoby OK, gdyby nie fakt, że  d o k ł a d n i e  taka sama sytuacja przytrafiła mi się wczoraj (ten sam kod błędu, te same okoliczności - wybudzanie i brak wygaszacza - nawet ten sam “agresor”). Niestety zachował się raport jedynie z dzisiejszego “wypadku”, ale jestem przekonana, że główne dane są identyczne z danymi wczorajszego bluescreena. Jestem całą tą sytuacją trochę zaniepokojona, bo do tej pory mojego laptopa (używanego od czerwca 2013 roku) nie nawiedzały “ekrany śmierci”. Dobrze, że akurat ten BSOD wyskakiwał tylko raz dziennie. Zastanawiam się, czy jest to może spowodowane jakimiś problemami z dyskiem twardym, który prawdopodobnie się przegrzewa. Teraz nie jest nawet tak źle z tą temperaturą (według poniższych zdjęć i raportów oscyluje ona w granicach 49-51°C - skany przy działaniu na baterii, bez zasilacza). Jednak zauważyłam już, że  p o d c z a s  przeprowadzania “Error Scan” za pomocą HD Tune temperatura wynosiła średnio 55-57°C (!). Wiem, że operacja analizy sektorów jest dosyć rozgrzewająca, ale żeby aż tak? W tym samym czasie nie używałam żadnych innych programów, choć na pewno w tle działały jakieś procesy.

Co do zasilacza, nie wiem dokładnie, jaki to model, ale kupiłam go razem z laptopem w sklepie. Widnieje na nim logo firmy Lenovo. Swego czasu przez rok służył on do ładowania baterii nie tylko w moim sprzęcie, ale z konieczności także w drugim domowym laptopie (firmy Asus).

Nie wiem, może powinnam zacząć się rozglądać za nowym dyskiem i/lub zasilaczem, ewentualnie za jakąś chłodzącą podstawką pod laptop? Do tej pory nie było potrzeby kupowania takiej chłodziarki.

Poniżej garść danych:

Laptop Lenovo IdeaPad Y580

BlueScreenView - raport:

HD Tune 2.55: