Bluescreen 0x124

Witam.

Mam pewien problem, a mianowicie: Wyskakuje mi bluescreen o numerze 0x00000124, który pojawia się podczas grania. Czytałem o tym sporo i nie rozwiązałem problemu. Właśnie jestem w trakcie skanowania dysku. Dziękuję z góry za pomoc.

Komputer to:

-i7 920

-Saphhire 7850

-OCZ700MXSP 700W

-5gb ram Kingston ddr3

-MOBO Asus P6T

Zeskanuj dysk programem HD Tune. Majstrowałeś coś w biosie ?

Monitorujesz temp. w czasie grania przy okazji SMART dysku?

 

HDTune zakładka Health

HWINFO zakładka Sensors pod obciążeniem. Czyli odpalasz zakładkę Sensors nie zamykasz odpalasz grę grasz z 15 min. mam nadzieję, że szybciej bsod nie wywali. Wyjdź z gry i wtedy wrzuć screena (całe okno)

Na razie skanuję dysk właśnie programem HD Tune. Przy biosie nic nie robiłem, ani nie podkręcałem żadnych komponentów.

Nie musisz skanować dysku wystarczy zakładka Health.

W zakładce Health jest wszystko ok, ale przeskanuje do końca, bo jestem już na półmetku.

Mimo wszystko wrzuć screena z HDTune. Przy okazji od razu zrób test pod obciążeniem i screen z HWINFO

HD Tunes http://imgur.com/a/nHTst 2 zdjęcia.

Później zrobię test HWINFO.

Całe okno z HDTune.

Są 2 zdjęcia.

Tak wynika, że dysk i temp. OK. Przeskanuj pamięć memtestem.

 

OC procesora nie robiłeś?

 

Sprawdź w programie CPU-Z jak mu ustawia bios Core Voltage,gdy masz ustawienie w biosie napięcia auto (o ile tak masz) i zmień w biosie to napięcie na CPU na sztywno i podnieś go o 0.1 V + nominał i sprawdź teraz.

 

Bo to może być problem za niskiego napięcia na Vcore?

OC nie robiłem, mój core voltage to 0.936 V. Na razie ten BSOD mi nie wyskakuje, więc gdy wyskoczy to będę coś próbował zrobić z tym core voltage, ale boję się, że mogę coś popsuć, ponieważ nie mam w tym żadnego doświadczenia.

I może to być również problem sterownika karty grafiki - uaktualnij do najnowszego lub zabawa z inną wersją steru i test.