Bluescreen AMD Athlon X4 870K


(kisiell9) #1

Witam, mój komputer to :
płyta:msi a88xm-e45 (ms-7721)
procesor: AMD Athlon X4 870K, Quad Core, 3.90GHz, 4MB, FM2+
dysk: Kingston SSD 60GB + WCD HDD 500GB
grafika: AMD Radeon R9 200
zasilacz : OCZ 500W
System: Windows 8.1 x64
Ram : 4 GB + 8GB DDR3 1600mhz Kingston

Zakupiłem ostatnio procesor athlon 870k i od momentu instalacji pojawiają się bluescreeny, zazwyczaj pojawiają się błędy :
-KERNEL SECURITY CHECK FAILTURE
-IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
-REFERENCE_BY_POINTER
Nie ma zasady czy komputer jest obciążony czy nie, czasem zdarza się to po 5 min a czasem po godzinie.
Do tej pory robiłem memtest, chkdsk scan, aktualizacja BIOS, ponowna instalacja windows, próbowałem zostawiać pojedyncze kości RAM.
Jedynie włożenie starego procesora (AMD a4-5300) pomaga i jak na razie pomysły mi się skończyły. I teraz pytanie czy to jest kwestia uszkodzonego nowego procesora czy coś nie tak może być z kompem?

dmp.zip (106,5 KB)


(InformatykPiotr) #2

A robiłeś test samego CPU? Pobierz sobie UBCD i wypal na CD lub pendrive. Zbootuj kompa z niego i zrób test CPU. mprime28 czy coś innego. I sprawdź jak się zachowa procesor podczas obciążenia. Jeśli wywali błędy to procesor jest uszkodzony. Jak chcesz to możesz wrzucić zdjęcie wyniku na jakiś hosting zdjęć i podesłać to zobaczę.


(Astor44) #3

Wobec tego na starym procesorze zaktualizuj BIOS do najnowszej wersji (25.6), a potem zamontuj nowy procesor.
https://pl.msi.com/Motherboard/support/A88XM-E45#down-bios


(kisiell9) #4

Na obciążeniu wszystko spoko żadnych błędów, wczoraj wszystko od nowa zainstalowałem łącznie z update bios i instalacją Windows, było spoko przez cały dzień ale dzisiaj poszło kilka aktualizacji Windowsa i znów zaczął się sypać. Także nie wiem czy to któraś aktualizacja na to nie wpływa, spróbuję się pozbyć jakoś tych aktualizacji i dam znać.


(kisiell9) #5

Usunąłem aktualizacje i niestety nadal się wysypuje ;(
Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, może jakoś inaczej ten procesor sprawdzić?


(adam9870) #6

Spróbuj popracować dzień czasu na Ubuntu Live. Jeśli będą problemy to znaczy, że jest to sprawa sprzętowa. Jeśli nie będzie problemów to będzie znaczyć, że jest to coś w systemie / sterownikach itp.


(kisiell9) #7

Z Ubuntu sprawa wygląda tak, na live nic się nie działo, dopiero przy instalacji systemu zaczął się sypać( w pewnym momencie zawiesza się i nic nie można zrobić) przy 3 próbach to samo. Wsadziłem stary procek i Ubuntu zainstalował się bez problemu.Wygląda na to że procek uwalony także odsyłam do sprzedawcy.


(kisiell9) #8

Powracam do tematu, odesłano mi ostatnio nowy procesor, włożyłem zainstalowałem system i było wszystko spoko przez 2 dni… po czym powrót do bluescreen. Mam tu zasilacz 500w ale używany, może coś z nim powodować takie akcje ?


(marcin20000) #9

Wątpliwe,

Zrób może to co i tak Ciebie nie minie,: update do Windowsa 10, nowa kopia potwierdzi, że albo masz uszkodzone/błędne zapisy w jądrze albo raczej walniętą płytę niż procesor :wink: Jeżeli aktualizacja biosu była, procek wymieniony, niby reinstalowałeś winda 8.1, to po 10 wyjdzie , że coś z płytą…


(kisiell9) #10

Na Windows 10 identyczna sytuacja.


(marcin20000) #11

No toprzełozyć procek do innej płyty, dysk, ramy te same, jak wstanie i nie wykrzaczy się kernel…to platforma odeszła;)