Bluescreen AMD Athlon X4 870K

Witam, mój komputer to :
płyta:msi a88xm-e45 (ms-7721)
procesor: AMD Athlon X4 870K, Quad Core, 3.90GHz, 4MB, FM2+
dysk: Kingston SSD 60GB + WCD HDD 500GB
grafika: AMD Radeon R9 200
zasilacz : OCZ 500W
System: Windows 8.1 x64
Ram : 4 GB + 8GB DDR3 1600mhz Kingston

Zakupiłem ostatnio procesor athlon 870k i od momentu instalacji pojawiają się bluescreeny, zazwyczaj pojawiają się błędy :
-KERNEL SECURITY CHECK FAILTURE
-IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
-REFERENCE_BY_POINTER
Nie ma zasady czy komputer jest obciążony czy nie, czasem zdarza się to po 5 min a czasem po godzinie.
Do tej pory robiłem memtest, chkdsk scan, aktualizacja BIOS, ponowna instalacja windows, próbowałem zostawiać pojedyncze kości RAM.
Jedynie włożenie starego procesora (AMD a4-5300) pomaga i jak na razie pomysły mi się skończyły. I teraz pytanie czy to jest kwestia uszkodzonego nowego procesora czy coś nie tak może być z kompem?

dmp.zip (106,5 KB)

A robiłeś test samego CPU? Pobierz sobie UBCD i wypal na CD lub pendrive. Zbootuj kompa z niego i zrób test CPU. mprime28 czy coś innego. I sprawdź jak się zachowa procesor podczas obciążenia. Jeśli wywali błędy to procesor jest uszkodzony. Jak chcesz to możesz wrzucić zdjęcie wyniku na jakiś hosting zdjęć i podesłać to zobaczę.

Wobec tego na starym procesorze zaktualizuj BIOS do najnowszej wersji (25.6), a potem zamontuj nowy procesor.
https://pl.msi.com/Motherboard/support/A88XM-E45#down-bios

Na obciążeniu wszystko spoko żadnych błędów, wczoraj wszystko od nowa zainstalowałem łącznie z update bios i instalacją Windows, było spoko przez cały dzień ale dzisiaj poszło kilka aktualizacji Windowsa i znów zaczął się sypać. Także nie wiem czy to któraś aktualizacja na to nie wpływa, spróbuję się pozbyć jakoś tych aktualizacji i dam znać.

Usunąłem aktualizacje i niestety nadal się wysypuje ;(
Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, może jakoś inaczej ten procesor sprawdzić?

Spróbuj popracować dzień czasu na Ubuntu Live. Jeśli będą problemy to znaczy, że jest to sprawa sprzętowa. Jeśli nie będzie problemów to będzie znaczyć, że jest to coś w systemie / sterownikach itp.

Z Ubuntu sprawa wygląda tak, na live nic się nie działo, dopiero przy instalacji systemu zaczął się sypać( w pewnym momencie zawiesza się i nic nie można zrobić) przy 3 próbach to samo. Wsadziłem stary procek i Ubuntu zainstalował się bez problemu.Wygląda na to że procek uwalony także odsyłam do sprzedawcy.

Powracam do tematu, odesłano mi ostatnio nowy procesor, włożyłem zainstalowałem system i było wszystko spoko przez 2 dni… po czym powrót do bluescreen. Mam tu zasilacz 500w ale używany, może coś z nim powodować takie akcje ?

Wątpliwe,

Zrób może to co i tak Ciebie nie minie,: update do Windowsa 10, nowa kopia potwierdzi, że albo masz uszkodzone/błędne zapisy w jądrze albo raczej walniętą płytę niż procesor :wink: Jeżeli aktualizacja biosu była, procek wymieniony, niby reinstalowałeś winda 8.1, to po 10 wyjdzie , że coś z płytą…

Na Windows 10 identyczna sytuacja.

No toprzełozyć procek do innej płyty, dysk, ramy te same, jak wstanie i nie wykrzaczy się kernel…to platforma odeszła;)