BlueScreen BCCode:7a

Witam,

Od jakiegoś czasu jak wchodzę na jeden z dysków ( partycji głównego dysku) lub w czasie przeglądania www wyskakuje BlueScreen po resecie jest raport:

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.3

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 7a

BCP1: FFFFF6FC500030B8

BCP2: FFFFFFFFC000009C

BCP3: 0000000078A0E880

BCP4: FFFFF8A000617EFC

OS Version: 6_1_7601

Service Pack: 1_0

Product: 768_1

co z tym fantem zrobić ? szukałem podobnych wątków ale z tymi parametrami nic nie ma … dodam że system legalny i z zainstalowanymi wszystkimi aktualizacjami oraz antywirus AVG IS 2013 (pełna wersja).

Daj screena z zakładki Health

http://www.hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

dodam jeszcze że właśnie zaważyłem problem z avg ciągle pisze wymagany reset komputera, klikam w nim by go on (avg) zresetował i po resecie jest to samo … dalej pisze zresetuj …

hea

Start -> Uruchom -> wpisz cmd(enter)

Następnie chkdsk C: /F zatwierdź t. Zamiast c wstaw pozostałe litery partycji o ile masz więcej niż jedną.

Masz 3 niestabilne sektory, które za chwilę zrobią się bad sectorami. Po tej operacji uruchom ponownie komputer jak nadal w HDTune będzie bez zmian to zerowanie i remap MHDD. Wszystkie dane na dysku utracone bezpowrotnie.

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

właśnie AVG zreinstalowałem i w czasie skanu gruntownego znalazł : c:\ProgramData\BitGuard\2.7.1769.27{c16c1ccb-1111-4e5c-a2f3-533ad2fec8e8}\loader.dll i tego dziwnego czegoś się nie da skasować … on próbuje i nie umie … czy to może powodować ten błąd ?

jedyna zmiana po tym co kazałeś zrobić to w opcji c5 data wzrosła do 8 …

hea.jpg

czyli co mam zrzucić ważne dane na dysk zewnętrzny i zrobić gruntowny format (łączny z skasowaniem partycji oraz z założeniem nowych tak by wyczyścić te do zera ?)

bo teraz nie wiem czy musze bawić sie z MHDD czy można zrobić to przez reinstal systemu (z ustalaniem partycji co by sie przydało by na system dać więcej placu)

Żadne formatowanie tylko zerowanie i remap. Wszystko masz opisane w linku powyżej.