Bluescreen i błąd 0x0000008e(0xc0000005, 0x80597f2a...)

Witam, mam problem. Dzisiaj zaobserwowałem po powrocie z uczelni że komputer się sam restartuje co pare minut a wcześniej pokazuje sie bluescreen z błędem 0x0000008e(0xc0000005, 0x80597f2a, 0xae8a6cac, 0x00000000). co on oznacza i dlaczego tak sie dzieje? zaobserwowalem ze po podłączeniu laptopa do prądu się załączył bluescreen a później jak wkładałem karde SD. na stronie windowsa nie mogłem znaleźć tego mojego błędu więc proszę Was o pomoc.

Może to oznaczać uszkodzone kości pamięci RAM, ale jak to z komputerami bywa, przyczyna może być powiązana z czym innym, na przykład z przegrzewaniem się elektroniki w komputerze (w tym również pamięci RAM). Aby to sprawdzić, najpierw odkręć klapkę, pod którą są pamięci, podnieś laptop trochę wyżej, aby stał wyżej niż na orginalnych stopkach i miał lepsze chłodzenie i sprawdź wtedy, czy błąd będzie nadal występował. Jeśli tak, to spróbuj (na wyłączonym komputerze) wyjąć jedną z kości pamięci (jeśli masz więcej niż jedną) lub pożyczyć od kogoś tego samego typu kość i przetestować.

Mimo, iż błąd “8e” ogólnie wskazuje na jakieś kłopoty z pamięcią, to tak jak mówiłem, przyczyna może leżeć gdzie indziej i tylko pośrednio wywoływać błędy pamięci. Najpierw przetestuj laptopa z odkręconą klapką pamięci i dobrym dostępem chłodnego powietrza a dopiero potem spróbuj z wymianą pamięci.

no tylko zapomniałem zaznaczyć że ten problem mam z laptopem. Więc ciężko mi będzie zastosować się do Twoich rad

Wiem, że z laptopoem, bo wspomniałeś o tym w pierwszej wiadomości. Moje porady dotyczą właśnie laptopa.

Klapka pamięci znajduje się od dołu laptopa i jest przykręcona jedną lub kilkoma śrubkami. Odręć je, zdejmij klapkę i testuj.

Możesz to zrobić bez utraty gwarancji na laptopa.

no narazie przeskanowałem komputer ccleanerem, potem combofixem i zobacze czy coś będzie. swego czasu laptop mi się bardzo przegrzewał, ale przedmuchałem chłodzenie i odrazu sie zrobił chłodniejszy. no to będe próbował odkręcic pokrywe od chłodzenia jeśli znów ten błąd bedzie sie pokazywał.

mialem ostatnio ten problem; te same objawy i błąd i byl spowodowany zainfekowaniem z urządzenia przenośnego. Dzieku kolegom tutaj na forum i combofix udało mi sie uporać z tym problemem. A więc to nie muszą być RAMy viewtopic.php?f=2&t=329316

Jeśli użyłeś Combofixa to pokaż log z niego

oto mój log

http://www.wklej.org/id/90573/

ComboFix usunął co miał usunąć, ale usunął również

a tego już nie miał usuwać.

Znajdź w folderze C:\Qoobox plik hpowiax3.dll.vir. Skasuj mu dodane rozszerzenie .vir i przekopiuj go do folderu C:\windows\system32

Jeżeli bluescreeny będą występować dalej, to przyczyny trzeba będzie szukać po za “wirusami”.

ok dzięki :slight_smile: jak narazie komputer działa, ale pewnie niebawem i tak czeka go format :slight_smile: lecz narazie nie mam czasu go zrobić. może po sesji sie za to zabiore :slight_smile: dzięki jeszcze raz.

Pozdro