BlueScreen kod błędu


(Dominik1330) #1

0x0x81b2ae30 może mi ktoś powiedzieć co to za kod błędu??


(Kris-is) #2

No raczej źle przepisany kod, bo po wpisaniu do Google wyrzuca tylko jeden odnośnik... do tego tematu, który tu stworzyłeś :stuck_out_tongue: Jeśli był Bluescreen, to może na dysku zapisał się plik minidump, który odczytasz tym programem: http://forum.dobreprogramy.pl/szukanie-przyczyny-bsod-pomoca-bluescreenview-t376739.html, pobierz i daj raport z tego programu.


(Dominik1330) #3

nie odczytam bo nie ładuje mi się przez ten blue screen windows;p kod przepisany dobrze bo pstryknąłem telefonem fotke


(pawcio1212) #4

to pokaż tą fotke


(Dominik1330) #5

20110904113.th.jpg


(Kris-is) #6

Mówiłem, że coś jest nie tak #-o Poprawny kod błędu to: 0x000000ED + typ błędu, który też jest na obrazku i też jest przydatny: UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME (chyba trochę boki ekranu na tej fotce obcięło i część tekstu jest niewidoczna :P), a te "kody" w nawiasie, to jakieś tam parametry w systemie szesnastkowym mogące przyjmować różne wartości i na co innego wskazują; poza tym ogólnie chyba mało przydatne dla zwykłych i niedoświadczonych w dziedzinie informatyki użytkowników komputera.

Z tabeli pochodzącej z tej strony -> http://www.hotfix.pl/bledy-systemu-windows-kody-bsod-a11.htm:

Więc jak widać jakiś błąd z montowaniem dysku, a co za tym idzie BIOS go raczej nie wykrywa i nie ma jak uruchomić systemu. Kilka rozwiązań masz w cytacie, a tu jeszcze dwa:

1) http://support.microsoft.com/?kbid=297185&sd=RMVP

2) http://support.microsoft.com/?kbid=315403&sd=RMVP


(Dominik1330) #7

System działał normalnie. Wyłączyłem komputer i na drugi dzień w łączyć już sie go nie dało bo wychodził ten blue screen wiec raczej kabli od dyski nikt nie zmienił. Możliwe że dysk padł?


(Kris-is) #8

No chyba też możliwe, że padł. Sprawdź w Biosie czy jest on wykrywany. Poza tym, jeśli masz możliwość sprawdzić inny dysk u siebie lub swój u kogoś, to może warto by to zrobić :expressionless:


(Dominik1330) #9

w biosie wykrywalny jest...sprawdziłem smart i wszystkie "podpunkty" są dobre tzn wyświetla mi się jakiś kolor najcześciej czerwony sporadycznie pomarańczowy jednak obok "podpunktu" load unload cycle cout świeci się kolor czerwony.


(pawcio1212) #10

wszystko powinno być białe kolor żółty oznacza problemy a czerwony awarie lub poważny błąd

czyli dysk do wymiany

już przy samym żółtym dysk się wymienia(bo to oznacza że się psuje)


(Dominik1330) #11

to chyba dysk do wymiany bo jedno świeci się na czerwono i kilka na żółto


(Dominik1330) #12

problem rozwiązany....dysk uszkodzony...nadaje się do wyrzucenia:)