Bluescreen Machine Check Exception

Ogólnie problem wygląda tak:

Koleżanka, która nie jest obeznana w sprawach komputerowych ma laptopa. Ten laptop strasznie jej mulił (stary już trochę jest). Specyfikację dam niżej. Pewnego razu podczas użytkowania zawiesił on się totalnie - „ani w lewo, ani w prawo”, więc wysłała go do serwisu. Posiedział tam z miesiąc, wrócił i działał chwilę dobrze (ze 2 tyg.) i znowu zaczął mulić, tym razem nie chciał nie wyłączyć ani uruchomić ponownie. Więc laptop pojechał znowu do serwisu. Jak poprzednio, posiedział z miesiąc. W międzyczasie gościu od naprawy zadzwonił do ojca koleżanki i powiedział, że coś z dyskiem jest, więc na razie założy tymczasowy jego, gdy tamten będzie w naprawie.

I laptop znowu wrócił w ten piątek (16 lipca). Podziałał może ze 2 godziny i ścina totalna. Koleżanka zadzwoniła do mnie, więc jej radzę, żeby zrestartowała przyciskiem Power. Idzie wszystko normalnie, system się ładuje (Win 10), czas wpisywania hasła - klawiatura nie działa. Szybko doradziłem włączenie klawiatury ekranowej i patrzymy dalej. Jakaś aktualizacja systemu. Doradzam pobranie aktu. Wszystko idzie okej, ale po aktualizacji znowu klawiatura nie działa. Wypatrzyliśmy jakiś poradnik na YouTube i udało się ją naprawić.

W międzyczasie koleżanka zainstalowała przeglądarkę Operę, Discorda i Minecrafta. Jak zwykle coś musiało się zepsuć i klockowa gra nie chciała się odpalić, ze względu na jakiś nieaktualny sterownik graficzny. Szybko znajdujemy odpowiedni na oficjalnej stronie producenta, pobieramy i instalujemy. Proces zatrzymał się na 95% i freeze laptopa na amen. Uspokajam koleżankę, że przy sterownikach graficznych może się tak zrobić i każę jej tak czekać. Mija godzina, kolejne 30 minut, a instalacja dalej stoi na tym samym procencie. No to mówię jej, żeby zrestartowała i tak też uczyniła, ponieważ było już późno i oboje byliśmy wyczerpani.

Po restarcie pojawił się czarny ekran z jedną białą kropką, a po 5 minutach BSOD o kodzie błędu takim jak w Tytule tematu. System nie ładuje się, od razu wywala BSODa.

Specyfikacja:

  • System: Windows 10 x64 tymczasowo (na oryginalnym dysku w naprawie Win 8)
  • Procesor: Intel Core i5 - 4210M 2.60GHz
  • Ram: 4Gb
  • Grafika: zintegrowana + AMD Radeon R5 M230 Series

Żadnych logów z programów diagnozujących nie jestem w stanie załączyć, ponieważ laptop do systemu nie wchodzi, od razu BSOD :’)

Czy jest jakiś sposób, by się Bluescreena pozbyć i chociaż na chwilę wejść do systemu?

Proszę o pomoc, ponieważ ten laptop rozłożył mnie już na części pierwsze…

P.S. Wiem, że laptopa najlepiej już byłoby wymienić, tak samo mówiłem koleżance, jednak jej ojciec jest na tyle nierozsądny, że dalej tego nie rozumie, iż wyda więcej na naprawy tego grata niż na kupno nowego… No cóż, jego pieniądze, jego wola, jego strata…